Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z bardzo wysokim spalaniem 1.4 tce


Bury22

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze. Ja jadąc grandem 1.4tce po dziadkowemu nie przekraczając 2.5tys max 90-100km/h nie mogę zejść poniżej 7,9l. Próbuje zejść niżej ale za cholerę nie idzie. Ogólnie ten silnik lubi paliwo. Wcześniej jeździłem mazda premacy 2.0 i potrafiłem zejść do 6.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że każdy egzemplarz inaczej się zachowuje. Duże znaczenie ma tu skrzynia krótka/długa. U mnie wczoraj wracając już z Wrocławia, ale bez ekspresówki spalanie wyszło wg komputera 6,8l. Trasa z lotniska do Głogowa 1h 20min, nie przekraczałem 110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 5.9l wg komputera też trasa do Wrocławia, ale było ewidentnie z wiatrem i jechałem do 100km/h. Da się mało spalić, ale powyżej 120km/h ewidentnie pobór paliwka rośnie.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 12:37, fullxda napisał:

 jeżdże jak dieslem 2tys. i zmiana biegu ;6 bieg wrzucam już przy 70km/h

Nie wiem czy jesteś świadom tego co robisz temu silnikowi (m.in. układowi tłokowo-korbowemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat we Wrześniu padł mi wysprzęglik i wymieniałem profilaktycznie dodatkowo sprzęgło przy jednej robocie , ponieważ do wymiany trzeba opuszczać sanki ; aczkolwiek przejechałoby jeszcze z 50 tys. km i powiem wam że dwumasa wyglądała bardzo dobrze 1.4 tce nie ma takiego momentu jak diesel i wytrzymuje dużo więcej

Teraz mam na Liczniku 181 tys. więc wynik godny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jako ciekawostkę, od tygodnia testuję ScIII Grand 2011r. przebieg 233tys. po wymnie rozrządu i sprzęgła, jeżdżę dynamicznie i bardzo nieoszczędnie po Wrocku, bo muszę wypalić pół zbiornika LPG, aby wymienić w zbiorniku wielozawór, udało mi się osiągnąć wynik na komputerze 13,2/100 przy średniej prędkości 16km/h. A niedawno w ten sam sposób trenowałem kuzyna Fluensa 1.5dCi 110KM i wyszło 10,8 ON/100.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fourier napisał:

Nie wiem czy jesteś świadom tego co robisz temu silnikowi (m.in. układowi tłokowo-korbowemu).

Tak szczerze to komputer pokazuje aby zmienić bieg na 6 przy 60km/h i ja tak mniej więcej robie. Druga sprawa że nigdy więcej renault:) Pierwszy raz dałem się skusić a miał być S-Max 2.0 ale nie mogłem dostać:). Nie dość że wymieniłem silnik, dziwnie odpala, przestał działać hands free z lewej strony jak przyszła zima, czujnik w pedale hamulca szwankuje to i pali sporo, nieadekwatnie do prędkości i delikatnego traktowania gazu. Następny będzie japoniec wracam do Mazdy. Tam nic się nie psuło wszystko działało a była starsza o 8 lat:) i przebieg 300tys a nie 150:) Już nie wspominam że wymiana filtra kabinowego to zabawa , wyjęcie akumulatora myślałem że się poddam z tą klamra z tyłu i na końcu wykręciła się śruba i spadła na osłonę silnika. Porażka jakaś:) No ale cóż grand scenic 2010 kosztował mnie łącznie 44tys zł więc muszę nim jeździć :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gruku napisał:

Druga sprawa że nigdy więcej renault:)

W sumie nie moja sprawa, ale nie wylewaj pomyj na wszystko i wszystkich za to że TY kupiłeś trupa i teraz go remontować musisz :F

 

Raporty spalania w necie są od kilku lat i milion opinii że ten silnik pali dużo za dużo,

Silnik trup miałeś to padł, taka kolej rzeczy.

Filtr jak filtr, w jednym jest łatwiej w jednym ciężej (ale fakt w sceniku jest bardzo ciężko :F).

 

Co do mazdy taki wierszyk mi się przypomniał: ...deszczyk pada, wiater wieje, mazda słychać jak rdzewieje... ;) Kupisz mazdę i za 5 lat rozłoży się sama jak reklamówka z biedry :F

 

Nie piszę tak bo mam reno, mogę mieć każdą markę (prawie kazdą), byle spełni moje oczekiwania. Miałem hjundaja, skodę teraz mam reno a co będzie następne nie wiem może opel ? (opla ma żona:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażam swoją opinię i tyle. Jaki kupiłem to kupiłem ale wymiana silnika to nie jest odosobniony przypadek no i astronomiczne ceny silników. A co do Mazdy masz rację rdzewieje ale oprócz tego nic ja nie boli i wolę rdzę niż co chwila jakiś problem z elektryka. Ogólnie nie uważam scenica za zły samochód ale pierdolki psują efekt no i te problemy z uszczelkami pod głowicą. Jeżdżę silnikiem po regeneracji i dalej muszę uważać jak jeżdżę niektórzy piszą że rozgrzewają wcześniej silnik kurde samochód jest dla mnie nie ja dla samochodu. Wsiadam i jadę no ale cóż rozwój techniki - postęp hehe. Co do spalania wiedziałem że więcej pali ale żeby nie wiem jak się starając nie móc spalić mniej niż 7.8-7.9 , jak jechałem po dziadkowemu poprzednim 2.0 130km to jak bym jechal 70km/h to i koło 6 bym spalił. Wiem że ten większy i cieszszy ale boje się jak minie okres dotarcia i depne bardziej co to będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gruku Jeżeli Grand Scenic pali Ci w granicach 7.8-7.9 to nic tylko się cieszyć. Jakby nie było, to jednak duży i ciężki samochód, więc takie spalanie to miodzio. Moja Megana pali, zależnie od traktowania 8.1 - 8.9 l/100km, więc chyba nie masz na co narzekać jeżeli chodzi o spalanie, w końcu nie jeździsz VW UP! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gruku napisał:

Tak szczerze to komputer pokazuje aby zmienić bieg na 6 przy 60km/h i ja tak mniej więcej robie.

U mnie tak samo komputer pokazuje, zmiana biegu już przy 2tys obrotów. Na zimnym silniku trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gruku napisał:

Wiem że ten większy i cieszszy ale boje się jak minie okres dotarcia i depne bardziej co to będzie.

Przy docieraniu zawsze palą więcej, nowe auta z tym silnikiem na dotarciu w mieście nie schodziły poniżej 9-10L.

 

3 godziny temu, gruku napisał:

że więcej pali ale żeby nie wiem jak się starając nie móc spalić mniej niż 7.8-7.9

To nie megana, wagowo wiele się nie różnią ale scenik jest wyższy i ma bardziej szybę w pionie = większe opory powietrza i stąd też spalanie rośnie.

 

3 godziny temu, gruku napisał:

jak jechałem po dziadkowemu poprzednim 2.0 130km to jak bym jechal 70km/h to i koło 6 bym spalił.

Ale na trasie chyba ;S bo w mieście nie uwierzę dopóki nie zobaczę... Na trasie moj wóz przy tej prędkości spokojnie koło 7 łyknie nie więcej, lekki gaz i na chwilowym jest między 6-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!