Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przeglądu serwisowego (po roku - przebieg ok. 17 tkm) zgłosiłem stukanie w przednim zawieszeniu. Bez żadnych ceregieli w ramach gwarancji wymieniono mi oba łączniki. Zakładają stalowe i wymieniają od razu oba. Chyba uznali to za wadę fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cicha akcja serwisowa na te łączniki.

 

U mnie zaczął stukać lewy (prawy wymieniony przy 12tyś) i teraz wymienili oba - że im się chce tak pieprzyć - czy to nie można było od razu założyć stalowych, albo przy pierwszym razie założyć te nowe.

Tylko że znając życie to dopiero po dłuższym okresie doszli że to wina chu...go materiału z jakiego były wcześniej wykonywane - a najlepsze jest to że jest to zazwyczaj wina podwykonwcy (bo Renault jako zlecający daje tylko założenia co do produktu, a sama storna projektowa leży po stornie wykonawcy - no i ten chciał być mądrzejszy niż fizyka i natura razem wzięte).

Nie pierwszy i nie ostatni raz - mam to samo w komputerach - tam też czasami takie buble puszczają że się słabo robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części komputerowe chyba jednak różnią się od samochodowych.

W większości przypadków, OEM nie daje tylko założeń, co do produktu, a pełną specyfikację wraz z wymaganiami wytrzymałościowymi i to producent aut ma tzw. Design Authority na komponenty po swojej stronie.

Osobna kwestią jest, czy poddostawca spełnia wszystkie wymagania klienta w rzeczywistości, czy tylko na papierze (przypadek Takaty, czy Kobe Steel).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuscan i sam sobie odpowiedziałeś.

Druga strona medalu - księgowi na etapie projektowania - koszty tniemy gdzie tylko się da, a potem są efekty.

Jak oni to liczą to ja nie wiem - przecież takie poprawki w końcowym rozrachunku wyjdą drożej niż porządne wyprodukowanie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcinDe napisał:

Tuscan i sam sobie odpowiedziałeś.

Druga strona medalu - księgowi na etapie projektowania - koszty tniemy gdzie tylko się da, a potem są efekty.

Jak oni to liczą to ja nie wiem - przecież takie poprawki w końcowym rozrachunku wyjdą drożej niż porządne wyprodukowanie od razu.

 

Tylko w tym konkretnym przypadku (łączników) raczej nie była to kwestia księgowych lub byli to księgowi studenci skoro dla cięcia kosztów wzięli droższy element. Aluminium jest przecież dużo droższe od stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinDe napisał:

Tuscan i sam sobie odpowiedziałeś.

 

Jak oni to liczą to ja nie wiem - przecież takie poprawki w końcowym rozrachunku wyjdą drożej niż porządne wyprodukowanie od razu.

Chodziło mi o to, że poddostawca nie może sobie ot tak wyprodukować części niezgodnie z wymaganiami klienta, a jeśli już to robi, to popełnia przestępstwo. Jeśli takie działania wychodzą na jaw, to w praktyce taki dostawca znika z rynku, bo żaden OEM nie będzie chciał być z nim kojarzony. No i oczywiście wszystkie koszty wymiany wadliwych części OEM przerzuca na poddostawcę.

 

Co do kalkulacji, to opłaca się zaprojektować (przez OEM) części ze słabszych materiałów, oszczędzając ułamki eurocentów, bo przy efekcie skali generuje to oszczędności. W jednym aucie część posypie się po 10k km, w innym po 20, a w jeszcze innym wytrzyma jeszcze dłużej, co odsunie konieczność wymiany w czasie. Przy milionach pordukowanych egzemplarzy są to realne oszczędności dla producentów.

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i mnie dopadł problem łączników. Zadzwoniłem rano do serwisu akurat były 2 szt. na półce i po południu komplet wymieniony (stalowe). Operacja trwała 30 min, wymienione oba chociaż stukał tylko lewy. Przebieg niecałe 14tys. serwis Pietrzak Jaworzno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki wymienione. Założone stalowe. Podobno już od kwietnia mają dyspozycje aby od razu wymieniać oba. Tym razem byłem w Starogardzie. Bardzo sprawnie im to poszło. Chyba na przegląd też się do nich wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam panowie, mi się udało po tygodniu. Zadzwonił do mnie pan z serwisu, że mogę przyjechać na wymianę łączników. A straszył mnie, że trochę na nie poczekam, bo mało na magazynie i kazał uzbroić się w cierpliwość.T akże w czwartek jadę na wymianę a przebieg mam 5 tyś a łącznik już padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!