Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, one nie są problemem. Objawem zużytych łączników jest głuche stukanie na nierównościach, najlepiej tych poprzecznych. Po prostu jak droga nie jest równa i samochód się "ugina" to wtedy masz takie głuche stukanie. Wiem, przerabiałem kilkukrotnie, bo w mojej Reni już było dwukrotnie wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, pacjent to samochód żony Megane IV Premiere Edt 2016 rok, przebieg 22 tyś, od zeszłego roku szczególnie przy wyższych temperaturach auto podczas jazdy po nierównościach np kostka brukowa, albo zjeżdzanie z krawęznika trzeszczy.

Byłem w serwisie w zime i akurat przestało, sprawdzali całe zawieszenie i wg nich całe zawieszenie jest w porzadku. 

Macie jakieś pomysły czego szukać? Amortyzatory do wymiany czy wahacze? 

 

Objawy przy bujaniu są jak na tym filmie - >

 

 

 

Edytowane przez byq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mnie także zaczęły się stuki zawieszenia przy 19,8 tys. km. Jedna wizyta w ASO, 40 min. i wymienione oba łączniki stabilizatora - oczywiście na gwarancji. Wymiana aluminiowych łączników (wadliwych), na stalowe. Podobno teraz ma być spokój na długi czas. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Odgrzeję temat w związku ze stukami w mojej Megane 26kk. Jestem już po gwarancji w związku z tym muszę sam wymienić łączniki. Jakiej firmy łączniki stabilizatora polecacie?

Pozdrawiam serdecznie

Szymon

EDIT: Czy ktoś się orientuje czy pakiet Easy Service obejmuje wyminę łączników?

Edytowane przez Sajmonowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 13:58, byq84 napisał:

Panowie, pacjent to samochód żony Megane IV Premiere Edt 2016 rok, przebieg 22 tyś, od zeszłego roku szczególnie przy wyższych temperaturach auto podczas jazdy po nierównościach np kostka brukowa, albo zjeżdzanie z krawęznika trzeszczy.

Byłem w serwisie w zime i akurat przestało, sprawdzali całe zawieszenie i wg nich całe zawieszenie jest w porzadku. 

Macie jakieś pomysły czego szukać? Amortyzatory do wymiany czy wahacze? 

 

To są amortyzatory...miałem to samo. Traktują to jako części eksploatacyjne i easy service tego nie obejmuje...wynegocjowałem 50% zniżki na części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Renault Poczynek w Lubinie, nakreśliłem jak wygląda sytuacja i zapytałem czy Easy Service obejmuje wymianę łączników. Pan z działu stwierdził, że jest to element zawieszenia więc nie podelga po czym porosił o numer rej i powiedział, że mam przedłużoną gwarancję ( pierwsza rejestracja 06.02.2017) i umówił mnie na przyszłą środę na sprawdzenie i jak się domyślam wymianę.

W aplikacji w zakładce umowy mam aktywne:

Easy service do 30.01.2022

Antykorozyjna do 2029

Będę informował o rozwoju sytuacji

Pozdrawiam

Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!