Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mi już wymienili oba łączniki około 10 mcy temu. Dziś wymienili jeden kolejny raz. Pobujali autem za relingi i starczyło.  Paranoja,  co roku będę łączniki wymieniał teraz?  

 

Swoją drogą po wymianie z przodu nic nie puka ale żona twierdzi, że jak wracała z serwisu, to na progu zwalniającym slyszy coś z tyłu,  pukanie.  Ja już wcześniej miałem takie wrażenie,  też mieli dziś sprawdzić. Wymienili łącznik i pewnie tyłu nie sprawdzili, znając ich. Potem jak będę miał czas, to pójdę dziś sprawdzać. 

 

Do tego mam wyciek z pompy sprzęgła ale czekam w kolejce na serwis ponad tydzien, jak mi gdzieś stanie auto, a jade na wesele, to mnie krew zaleje.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z łącznikami oraz belką tylną jest znany chyba większości posiadaczy MIV. O ile z felerną belką (która u mnie objawy zaczęła już dawać po 3-4k km) sobie poradzili, to niestety, ale te łączniki są cały czas piętą achillesową tego zawieszenia. Ja już miałem wymieniane 4 razy, a przebieg obecnie 34k km. No słabo w uj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm z tymi łącznikami to ciekawe. Może Twoje ASO coś źle montuje. U mnie wymienili oba przy przebiegu 6 i 8 000 km. Obecnie mam 27 000 km i spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LTar napisał:

Może Twoje ASO coś źle montuje.

Nie mam MIV ale rozmawiałem o nim w moim ASO i potwierdzają, że co 10k zwykle lecą te łączniki. 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 11:00, LTar napisał:

hm z tymi łącznikami to ciekawe. Może Twoje ASO coś źle montuje. U mnie wymienili oba przy przebiegu 6 i 8 000 km. Obecnie mam 27 000 km i spokój. 

U mnie wymienili przy około 9 tys i przy 32 tys zaczęło tłuc.

 

Jak wyglądają Wasze łączniki?  Te co miałem fabryczne były szerokie i trochę płaskie, że tak to nieprecyzyjnie określę. Ten co padł pierwszy został zastąpiony takim samym, tzw szerokim,  to był prawy, a miesiąc póżniej padł lewy i został wymieniony na taki, co między mocowaniami ma kształt pręta. Prawy, który został wymieniony około rok temu na płaski zaczął znowu tłuc i wymienili w zeszły piątek na taki co wygląda jak pręt. Czy komuś te "prętowe" też szybko padły? Mój lewy w kształcie pręta ma około  20 tys przejechane i jeszcze jest spokój.

Dnia 30.05.2019 o 10:26, Geble napisał:

Problem z łącznikami oraz belką tylną jest znany chyba większości posiadaczy MIV. O ile z felerną belką (która u mnie objawy zaczęła już dawać po 3-4k km) sobie poradzili, to niestety, ale te łączniki są cały czas piętą achillesową tego zawieszenia. Ja już miałem wymieniane 4 razy, a przebieg obecnie 34k km. No słabo w uj.

Jak wyglądają Twoje łączniki?

W poprzednim poście opisałem, że miałem dwa rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu muszę jechać, gurwa to jest niemożliwe. Wczoraj wieczorem jak jechałem to zaczęło stukać. Poproszę o zdjęcie tego co teraz wstawią. Od ostatniej wymiany minęło 12 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2019 o 19:12, Pietrek337 napisał:

Ja bylem dziś na wymianie. wymienili jeden ma wygląd pręta. przebieg 14tys. zobaczymy kiedy drugi poleci. w ramach gwarancji wymienili. 

lacznik_stabilizatora.jpg

Ja mam obecnie oba takie jak ze zdjęcia. 

A drugi padł 1000-2000 po pierwszym. Pierwszy wymieniali na taki jak był fabryczny, czyli ten "płaski" i po 15 tys padł. Drugi był od razu jak ten ze zdjęcia i od około 15 tys trzyma, nie tłucze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem umówiony na wymianę łącznika stabilizatora.Zaczął niemiłosiernie stukać ten po stronie kierowcy.Od strony pasażera jest ok.

Podjechałem dzisiaj na SKP żeby mieć pewność,że to któryś z łączników-moje przypuszczenia się sprawdziły.

Znając życie pewnie wymienią tylko jeden.Ciekawe tylko na jaki typ-muszę się zapytać jak to będą robić.

Może Ktoś wrzucić zdjęcie tego aluminiowego montowanego fabrycznie??

Pozdrawiam:D

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!