Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lubowitz78 napisał:

 

Znając życie pewnie wymienią tylko jeden.

 

 

U mnie wymienili jeden a po 500 km zaczął stukać drugi, możesz spróbować ich uczulić żeby sprawdzili, ale czy to coś da to niestety wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafa85 napisał:

Ile czasu zabiera magikom z ASO wymiana łącznika?

U mnie pół godziny dwa wymienili . Na początku stwierdził ,że prawy i wymienią   jeden .Ja nie zgodziłem się , powiedziałem zalecenie centrali Renault, które brzmi .Jeśli są jakieś stuki wymienić dwa łączniki .Jak nie wymienicie dwóch to zgłoszę do centrali .I poskutkowało

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagadkę. Zaczęło mi stukać w lewym przodzie, umówiłem wizytę na przyszły tydzień, ale chcąc mieć pewność, że to łącznik, pojechałem na SKP i jakież było moje zdziwienie, gdy diagnosta stwierdził, że całe zawieszenie jest sztywne, łączniki, wahacze, amortyzatory jak nowe, luzów na łożyskach kolumn brak. Diagnosta męczył go z 15 minut i nic nie znalazł. Myślicie, że mimo to jest to łącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wymianie.Uszkodzony był jeden łącznik po stronie kierowcy.Wymienili oba :D

U Pietrzaka w Katowicach wymieniają na nowe metalowe-nie montują już aluminiowych-i całe szczęście :D

Całość trwała 35 minut.

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugiej wymianie łączników stabilizatora (przebieg 36 tys. km). Okazało się, że poprzednio (przy przebiegu 28 tys. km) miałem wymienione "złe na złe" (nr chyba 546182227R). Teraz mam wymienione na inny typ, tak jak koledzy pisali, stalowe (nr chyba 546188897R). Niestety, nie zrobiłem zdjęć. Numerów nie jestem pewien, pochodzą z porównania zdjęć łączników dostępnych w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sprawdzać ich od spodu, ciężko się pomylić jeśli chodzi o wybite łączniki. Objawem jest typowo głuche stukanie na nierównej nawierzchni jak samochód się "ugina" na boki. Nie chodzi o dziury, a po prostu nierówną drogę. Jeśli masz łączniki od nowości to musisz mieć aluminiowe, bo takie montowali na początku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejdę trochę od tematu: ASO tak grzecznie wymienia to nieodpłatnie w ramach obowiązującej gwarancji?

Na mój rozum łącznik to część która się zużywa, podobnie do tarcz/klocków hamulcowych... za które już płacić należy.

Pytam, bo sam jestem przed wymianą, jedna szt., przy przebiegu 55 tys., i mam nadzieję na pozytywne zaskoczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany miałem wykonane bezpłatnie. Pierwsza miała miejsce na niespełna 2 m-ce przed końcem gwarancji. Drugą, po upływie ok. 8 m-cy od pierwszej wymiany, wykonali w ramach "przedłużonej" gwarancji na wymienioną wcześniej cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!