Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.05.2018 o 15:53, ENDIPOK55 napisał:

XXX

Witam. Pompę sprzęgła wymienili mi już dwa razy. Też pojawiły mi się  gwizdy spod maski - Aso twierdzi że to jakaś pompa wysokiego ciśnienia i że ona może tak sobie gwizdać. A jakie objawy masz w skrzyni ?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pompa sprzęgła  trzeszczy i źle się podnosi zastanawiam się teraz czy nie padło mi przez to sprzęgło bo miałem wymienianą skrznię po 20 tyś i serwis stwierdził że sprzęgło jest też zużyte. Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat ? Wogóle ta skrzynia dziwnie terkocze przynajmniej u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 28.05.2018 o 19:00, superAs napisał:

Witam. Pompę sprzęgła wymienili mi już dwa razy. Też pojawiły mi się  gwizdy spod maski - Aso twierdzi że to jakaś pompa wysokiego ciśnienia i że ona może tak sobie gwizdać. A jakie objawy masz w skrzyni ?

Witaj .Mam Przejechane 37 k.  Sprawdziłem te gwizdy spod maski są ciche jak nie pracuje klimatyzacja i głośne jak się ja włączy czyli jest większe obciążenie . Sprawdziłem na słuchawce u kolegi mechanika i doszliśmy do wniosku że to nie prawidłowa praca łożyska w alternatorze , gdyby samochód nie był na gwarancji już dawno bym miał to zrobione. Ten gwizd słychać również w środku samochodu na początku obstawiałem że to coś z klimatyzacją ale  ten dźwięk piszczenia przenoszą przewody klimatyzacji właśnie do środka. Dodatkowo zaczyna mi stukać coś w przednim zawieszeniu masakra w piątek 17 sierpnia jadę do serwisu . Jeszcze zauważyłem wycieki oleju spod uszczelek z tej strony co jest rozrząd fotel kierowcy na dołach wydaję dziwny metaliczny dźwięk , trzeszczało coś w bocznych słupkach ale wyczaiłem że to trzeszczą od zewnątrz te ramki czarne plastikowe prysnąłem do środka silikonem do smarowania i przestało póki co trzeszczeć. Byłem już kilkanaście razy w serwisie żeby chociaż nie zlewali tematów. Suma summarum - wymienili mi skrzynię biegów, sprzęgło, pompkę sprzęgła, wytłumili pianką tylną belkę ale dalej coś skrzeczy ale chyba to zaciski hamulców. Obecnie piszczy łożysko w alternatorze, mam wycieki oleju spod uszczelek i stuka mi coś w przednim zawieszeniu. Ile jeszcze wad ukrytych ma ten samochód i ile nerwów mi jeszcze zjedzą te osły z serwisów to nie wiem. ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i znowu czeka mnie wyprawa do ASO. Teraz jestem już pewien, że zawieszenie w MIV jest niedorozwinięte. No gurwa co za tragedia. Znowu minęło ~6 miesięcy i wszystko tłucze na nierównościach. Pewnie zaś belka do wymiany i łączniki. To jest jakiś żart. 30 tys. km i co pół roku odzywa się zawieszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej opinii czytam na temat Megane IV tym bardziej zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że w przyszłości nie ma sensu zawracać sobie nim głowy... No chyba, że PH2 będzie bardziej dopracowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 37 tyś. Niedawno wymienili mi dwa łaczniki stabilizatora do wymiany   mam fotel kierowcy bo coś w nim stuka, listwy plastikowe zewnętrzne na drzwiach bo trzeszczą jak .olera , łożysko alternatora bo , cieknie mi z pod uszczelki rozrządu - to wszystko mają mi zrobić w ramach gwarancji .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby meganka III była symbolem niezawodności? A mi się wydaje, że jest niedopracowana. Czytając Wasze posty chyba jednak zmienię zdanie. Przebieg mam 53 tys. km i tylko przeglądy, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna aktualizacja. Wczoraj wymieniony lewy łącznik stabilizatora. Czyli średnio co ~6k km padają, raz lewy raz prawy. Gurwa co za żart <czerwona>

Pan serwisant stwierdził, że mają pełno łączników stabilizatora na stanie, bo co chwile ktoś wymienia w Talismanach, Megankach i Espace'ach.

Bardziej martwi mnie to "strzelanie" w kole przy skręcaniu w lewo. Pojawia się co jakiś czas. Na szczęście przy jeździe ze specjalistą udało się doprowadzić do takowego stanu chyba z 3 razy, więc zostało to zaakceptowane. Podejrzewa, że coś z kolumną MacPhersona. Trzeba rozebrać podszybie i kilka innych elementów żeby się tam dostać i ocenić czy coś się tam dzieje. Może coś się "odkręciło" :67_head_bandage: Teraz się boję tego oddać, bo jak już mi zaczną grzebać przy tych elementach to po ponownym złożeniu podszybia nie mam pewności, czy nie zacznie mi trzeszczeć wszystko.

 

Tak więc bardzo szybko wyleczyłem się z Reno. Wystarczyło zaledwie ~29k km. Dojechać do końca gwarancji i bon voyage. Ładny samochód, ale nie na moje nerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie ma na co wymienić. 

Powiedzmy, że znam kogoś z nowym VOLVO s90, najbogatsza wersja, najmocniejszy silnik. Ogólnie podobne problemy... :)

Miałem OPLA - jeszcze większe problemy niz w RENO. 

Taką mamy produkcję. 

Ja łącznik lewy miałem wymieniany po coś około 8000 km, a prawy po 11 000km + osłony obudowy amortyzatora (obie strony) bo coś skrzypiało, pękało przy kręceniu kierownicą. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 37 k mimo że stukał lewy łącznik wymienili od razu dwa więc nie wiem dlaczego tak Ci zrobili. Ponadto wymienili mi alternator bo piszczało łożysko teraz silnik pracuje zupełnie inaczej ponadto wymienili na nowy fotel kierowcy uszczelnili pokrywę rozrządu bo lekko ciekła, plastikowe owiewki na drzwiach i trzeszczały mi dociski w hamulcach które nasmarowali i jest ok . Wymienili mi już wszystko więc mam nadzieję że już będzie ok.   Ale dodam że teraz te wszystkie auto są robione na ilość nie na jakość ogólnie masakra. Z doświadczenia wiem że jak coś się wam dzieje w autach to najlepiej robić reklamację na piśmie wtedy inaczej do tego podchodzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!