Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Synthoil nie jest zgodny ze specyfikacją RN0710.

Dnia 3.03.2018 o 11:22, Lelupi napisał:

Akurat w tym silniku nigdy nie zaryzykowałbym wymian oleju co 30 tyś km nawet gdyby auto robiło tylko trasy nie jeżdżąc w mieście. Z doświadczenia wiem, że to nie do końca przemyślana konstrukcja...

 

1 godzinę temu, Tobiasz napisał:

W serwisie facet mi odradzał, ze względu na to, że silnik 1.2 Tce może sobie zacząć żreć nawet 1 litr oleju na 1000 km. To słowa gościa z serwisu Renault. DO 1 litra na 1000 km (tak, nie 10 000 tylko 1 000).

Z tego co zaobserwowałem na forum silniki te zaczynają sobie żłopać olej powyżej 20 tyś km. 

Może porządny olej odwlekłby przebieg w którym zaczyna się olejoholizm silnika 1.2 Tce ? 

Jak myślicie ? 

 

Nieprzemyślana konstrukcja? Generalnie silnik od 2012 czy tam 2013r. jeździ i większych bolączek nie ma, tak samo jak osprzęt. Turbiny też są całkiem wytrzymałe, do tego dwumasówka, która nie rozpada się po 150tys. km. także ciekawe skąd takie dziwne Twoja doświadczenia.

1.2TCe bierze olej jeśli auto jest traktowane jak rajdówka, męczone na zimno itd. Poza tym norma jest 0,5l/1000km i już wtedy serwis. Jak masz w swoim serwisie dyletanta, że opowiada takie rzeczy to może warto zmienić serwis.

Poza tym ludzie, kupujecie nowoczesne silniki, produkowane z dużo mniejszymi tolerancjami i dostosowane do długich przebiegów, turbin, systemów start-stop po to, aby ciągle myśleć o wymianach oleju? Meganek III sprzedało się kilkaset tysięcy, na forum jest kilkanaście posiadaczy, którzy wymieniają częściej bo chcą, resztą tych aut jeżdżą ludzie, których to nie interesuje i co? Ktoś słyszał, żeby 1.2TCe kończyło się przy 100k? 150? 200? Przestańcie powielać jakieś metody i zwyczaje sprzed 20lat, które nijak się mają do dzisiejszych technologii zarówno produkcji silników jak i substancji smarnych.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault dosyć narobiło sobie kłopotów z tym silnikiem.  Jeden z bardziej nieudanych motorów lat 2000 niestety naszej ulubionej :-) marki.

Obecnie nawet już z oferty Dacii wycofują ten motor.

Edytowane przez Lelupi
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy broni tego co ma, jak zawsze :-) Ja również staję w obronie 1.5 dCi (zwłaszcza, że mam dwa...). W momencie wyboru rocznej używki Megane III Limited, mogłem wziąć 1.2 TCe lub 1.5 dCi - wówczas trochę się zastanawiałem, ale jednak jako laik w obszarze TCe - zasięgnąłem trochę Internetu, popytałem sprzedawców ww. samochodów - zasłynął to może złe słowo, niemniej coś musiało być na rzeczy, bo ja odniosłem wrażenie, że to podobna mina jak niegdyś pierwsze 1.5, 1.9 dCi.

Edytowane przez konwil
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego kupiłeś inna minę;)

Przypuszczam, ze do kupna 1.2 nikt nikogo nie zmuszał. Ja swój kupiłem w pełni świadomie i wybierałem spośród pełnej palety. Nie zapominaj, ze w M4 montują je już od blisko dwóch lat. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś żalił się ze trafił na minę.

BTW. Słynne TSI tez bym kupił gdyby mi się któryś z VAGow podobał. Kwestia podejścia. Ja nie kupuje auta na całe życie a jak będzie się psuło to nie będzie mi żal się pozbyć.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie :-) Z tymże, aby nie powielać pewnych stereotypów (^^), chętni mogą poczytać jak zmieniały/zmieniły się silniki dCi, z nakierowaniem na pojemność półtora litra. Można również spojrzeć na historię wpisów niniejszego Forum z powiedzmy sześciu ostatnich miesięcy, gdzie - przynajmniej ja - wiele przeczytałem o TCe, niewiele o dCi (pytanie czy to na pewno dobrze...). Do przemyślenia; do własnej decyzji. I żeby nie było - gdybym kupował samochód nowy - wcale niewykluczone, że wobec marnego wyboru silników w Meganach, pewnie wybrałbym 1.2 :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie przy odbiorze też polecili wymianę oleju po 2500-3000km co zrobiłem i teraz będę robił co 10tyś km... koszt niewielki i święty spokój, a nigdy nie wiadomo ile przyjdzie jeździć tym samochodem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę oszczędzanie i wymiana oleju co 30kkm to zły pomysł. Turbina, star stop i olej HydroCrackowany za 80 zł 5 litrów Elfa 5w40.

Mnie ostatnio star stop zgasil auto na pierwszych światłach za autostradą, olej w turbo pewnie się usmażył.

Lepszy olej typu Millers LiqyMolly Motul 5w40 kosztuje od 150 do 200zł.

Olej z filtrem nawet Elf będzie kosztował 120 plus robocizna w ASO lub poza, moim zdaniem przy całości wydatków na nowe auto: w stosunku do wymiany co dwa lata w okresie gwarancyjnym dokladamy wymiane w 1 3 i 5 roku. Koszt pewnie 1000zł.

pytanie czy przy inwestycji od 70k zł w górę oszczędność 1000zł jest potem warta zastanawiania się czemu żłopie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem auto jeszcze na gwarancji. I olej wymieniłem w nim po 2800 km. Później wymieniłem co 10-15 000. Kupujący to bardzo docenił i auto za duże pieniądze sprzedałem bardzo szybko właściwie bez n3gocjacji ceny.

Teraz w renault wymieniłem olej trochę później bo po 6000 km. Ale teraz też będę zmieniał co 10 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak odnośnie cytatu:

Cytat

Mnie ostatnio star stop zgasil auto na pierwszych światłach za autostradą, olej w turbo pewnie się usmażył.

Jak kupiłem pierwszą megi i wracałem do domu, to też doznałem zawału, że dojeżdżając do bramki wyjazdowej na autostradzie silnik mi zgasł. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było naciśnięcie guzika wyłączającego start-stop, a drugą - już po powrocie do domu - wyłączenie tego ustrojstwa całkowicie. Jest to jedna z głupszych rzeczy, jaką renault wrzuciło do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 22.04.2018 o 20:59, slawlik2 napisał:

Ja po roku wymieniłem po 10 tys koszt 290 zł. Teraz będzie po dwóch latach w ramach pakietu.

Te 290zł to całkowity (koszt części + wymiana) w ASO podczas przeglądu z wykupionym pakietem przeglądów na 5lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!