Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o możliwie szybka odpowiedź, gdyż na jutro się jestem umówiony na wymianę olej plus filtry.

Silnik 1,5 dci 110 dpf. W sklepie proszę o 5w30 do mojej Meganki. Dodaję, że wczesniej był elf. Facet w sklepie proponuje total, niby ta sama firma tylko nazwa itd. Ufam fachowcowi i biorę  https://allegro.pl/listing?string=elf rn0720 5w30&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-2-0115

Total Quartz Ineo ECS 5w30.

W domu coś mi nie pasuje i zaczynam czytać etykietę, norma Acea C2. Czy mogę go wlać do 1,5 dci 110 bez obaw o DPF, czy odwołać serwis i wymienić u gamonia olej na zgodny z wymogami Renault.

Z góry dziekuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę żeby na wiosnę zalać coś lepszego, tylko co? Liqui Molly http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7134742457 Motul http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6901569562 a może http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6899067634 co byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrianwolkowski C2 to trochę mało. Ja stosuję u siebie 5W40 (bardziej pasuje do polskiego klimatu niż 5W30) i C3 mimo, że producent zaleca nakazuje C4, bo wychodzę z założenia, że ubytki oleju między wymianami mam na tyle marginalne (wręcz niezauważalne na bagnecie i desce), że te różnice w zawartości popiołów między C3 i C4 (ok 0,7% vs 0,4%) są na tyle małe, że nie warto się ograniczać tylko do C4. No ale jeśli się na C4 upierasz, to z tych 3 co podałeś najlepsze będzie zdecydowanie Liqui Moly - pytanie czy tak naprawdę nie lepiej wziąć tańszy olej, za to wymienić go częściej?

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010

warto aby kolega przestał wklejać bzdurne, nic niewnoszące linki. W każdym temacie odnosisz się do jakiegoś innego tematu, po 10 takich 'skokach' można od tematu DPF dojść do temperatury panującej na saturnie. Wracając do tematu, domyślam się, że chodzi Ci o doświadczenia aniewa'y o rozrzedzenie oleju? Jeśli tak, to faktycznie "1,8% po kilkunastu wypaleniach" (zakładając, że jedno wypalenie następuje co ok. 500km), to po prostu kosmos, który sprawia, że w moim silniku nie ma oleju (silnikowego), tylko jest olej (napędowy).

 

Policz sobie ile popiołów "wydala" silnik ze spalenia paliwa, a ile z oleju silnikowego (nawet przy założeniu, że się trochę rozrzedzi paliwem), to zobaczysz o jakich proporcjach mowa. 0,3% ze 100g spalonego oleju to 0,3 grama. Dużo? Może dać Ci jakiegoś linka, żebyś sobie sprawdził, że to jest jak splunął dla DPF'a Renaultowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niebianskaskurwoala napisał:

@adrianwolkowski C2 to trochę mało. Ja stosuję u siebie 5W40 (bardziej pasuje do polskiego klimatu niż 5W30) i C3 mimo, że producent zaleca nakazuje C4, bo wychodzę z założenia, że ubytki oleju między wymianami mam na tyle marginalne (wręcz niezauważalne na bagnecie i desce), że te różnice w zawartości popiołów między C3 i C4 (ok 0,7% vs 0,4%) są na tyle małe, że nie warto się ograniczać tylko do C4. No ale jeśli się na C4 upierasz, to z tych 3 co podałeś najlepsze będzie zdecydowanie Liqui Moly - pytanie czy tak naprawdę nie lepiej wziąć tańszy olej, za to wymienić go częściej?

Wymiana będzie z taką samą częstotliwościa, poprostu chce mu dać lepszy olej i też myślałem o Liqui Molly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony na właściwy. Sprzedawca w sklepie ciągle przekonywał, że to ten sam olej; na moją uwagę, że do megane potrzeba RN0720 z ACEA C4, powiedział ze proponowany Total z ACEA C2 jest lepszy.....bo sam używa w C5 HDI...największy sklep w mieście....ehhh. Wszystkie filtry wymiana na purflux....Meganka rwie asfalt. Różnica kolosalna. Dziękuje za pomoc.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale trafiłeś na niedoinformowanego/niedouczonego sprzedawcę. Powinien wyjaśnić ci, ze zgodnie z wymogami Renault potrzebny jest olej z normą RN0720 a to oznacza olej w klasie C4. Takie są zalecenia producenta. Można od nich zrobić wyjątki ale trzeba mieś świadomość jakie są różnice pomiędzy C2, C3, C4 bo tu nie tylko chodzi o poziom Sapsów ale też HTHS i sprzedający powinien Cię o tym poinformować. Owszem Elf i Total to ten sam koncern i wiele olejów jest identycznych ale zaproponował olej, który wcale nie był odpowiednikiem tego Elfa. Ze swojej strony polecam z normą RN0720 następujące oleje : Millers XF longlife C4, Neste City Pro C4 5W30, Penrite Enviro+C4 5W30, ewentualnie Liqui Molt top tec 4400 5w30 i Motul Specyfic 0720 5W30. Elf w sumie tez nie jest w tym wypadku złym olejem ale osobiście wolę trochę dopłacić.

Stosowanie oleju w klasie C3 czy nawet C2 (choć tutaj w mniejszym stopniu) też jest dopuszczalne. FAP-y w Renault są na tle filtrów konkurencji mocno bezawaryjne i generalnie bezproblemowe. Zapełnienie filtra będzie zależało w największym stopniu od sposobu eksploatacji oraz również od stosowanego paliwa i ewentualnie stosowanych dodatków do paliwa, które mają bardzo duży wpływ na kondycje filtrów cząstek stałych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie jeżdżę na ELFie zgodnym z RN0720 ale poczytałem nieco, że to jeden ze słabszych olejów spełniających tę normę i przymierzam się do wlania Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30. Olej zmieniam co 10 kkm, to wychodzi ok. 2-3x w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!