Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked - uszkodzona blokada kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

No to rezystancje już jasne. Co prawda tam są rezystory ale nic tam <szukaj>

Co do napięć, to masz z grubsza rację. Miernik pokaże Ci śerednią wartość napięcia która jest w przybliżeniu taka jak Ci podałem. Nigdy tego nie notowałem więc daję wartości z pamięci. Jakieś dwa tyg temu to mierzyłem ostatnio więc raczej się nie mylę bardzo.

Masz też dwa zdjęcia jak wygląda sygnał na lini CAN. CO prawda już zdekodowany a nie z poszczególnej żyły ale sama idea pozostaje bardzo zbieżna do tego co widać na fotach.

post-35670-0-55186600-1394353296_thumb.png

post-35670-0-07573400-1394353309_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piniższym niestety nie udalo mi sie sprawdzic wtrysku i AIRBAG poniewaz nie moglem znaleźć nigdzie na schematach informacji które piny są pinami od CAN H i CAN L. Jednak wydaje mi sie ze CAN H i L od wtrysku to to co widac na drugim obrazku jako 9 i 12 pin z rezystancja 132ohm.Te piny 9 i 12 wchodza do wtrysku na A3 i A4 co zreszta zapisalem na drugim rysunku. Jak sprawdzic Airbag?

thumb_hosting_zdjec_1394373633__screenhunter_33_mar_09_1439.jpg

 

Co do ponizszego to moze mi ktos wytlumaczyc czym jest :

-CAN BAS systemu ABS?

-dlaczego nie jest oznaczany sygnal jako CAN L lub CAN H dla ABS tylko "CAN WYSOKI"?

thumb_hosting_zdjec_1394373654__screenhunter_32_mar_09_1416.jpg

 

Co dalej sprawdzac? Rozpialem wtyczke od ABS przy tym sterowniku ale wtyczka wyglada na suchą...

 

Dodano: 09 mar 2014 - 15:51

Dodam ze cały czas nie ogarniam tych schematów. Ponizej są dwa schematy które jakby sie wydawalo są dla mojego auta.(2.0 16v f4r, esp, abs,bez navi) Wg tych schematów piny A4 i A3 ze sterownika 120 idą do 1337 i wchodza na pinach 7 i 9. No ale w rzeczywistosci tak jak sprawdzałem to zgodnie z rysunkami powyzej A4->12, A3->9) Czy ktos to moze jakos wyjasnic?

 

thumb_hosting_zdjec_1394376536__7i9_1.jpg thumb_hosting_zdjec_1394376560__7i9_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN BAS systemu ABS?

W tłumaczeniu magistrala CAN computera ABS/

dlaczego nie jest oznaczany sygnal jako CAN L lub CAN H dla ABS tylko "CAN WYSOKI"?

Jakaś skucha przy tłumaczeniu. H od hight L od low

132R to tyle ile trzeba, tylko gdzie tą rezystancję znalazłes Bo jakoś nie wynika, należało by sprawdzić w zasadzie każdą skrętkę. Zmierz dokładnie ta do ABS, między sobą i do masy i do 12V oraz napięcia na niej przy włączonym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze niesprawdzałem przejscia omomierzem z tych pinów do plusa, poniewaz skoro mam tam minus, to niechciałbym zrobic zwarcia-dobrze mysle?

 

Dodano: 09 mar 2014 - 16:31

Subrtari-no 132ohm znalazlem pomiedzy 9 a 12-masz to na rysunku.

Zastanawia mnie tez brak przejscia pomiedzy 11 a 7-oznaczone na rysunku.

 

Dodano: 09 mar 2014 - 16:34

należało by sprawdzić w zasadzie każdą skrętkę. Zmierz dokładnie ta do ABS, między sobą i do masy i do 12V oraz napięcia na niej przy włączonym zapłonie.

1)Zeby sprawdzic każdą pare skrętek to trzeba wiedziec które to są...

2)Wszystkie do tej pory sprawdzone skretki w PEH blue od 12 do 7 wykazywały być minus a nie plusem. W zwiazku z tym nie sprawdzalem przejscia do plusa bo nie chciałem robic zwarcia...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omomierzem nie zrobisz zwarcia, tak samo jak nie zrobisz voltomierzem. Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że masz gdzieś minus... W samochodzie wystepują napięcia dodatnie czyli od zera w gorę, żeby mieć napięcie mniejsze niż zero należało by je "pobrać" z pradu przemiennego, takiego akumulator nie jest w stanie wyprodukować.

 

Dodano: 09 mar 2014 - 16:48

a same skrętki są skręcone, stąd tez nazwa. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQxiDKLpwi1d_8EtE-TWQ6D_UiR3BDcKKMytYnkpqK8vQ6P-Mu4yA

Nie podejrzewam, żeby ktoś zadał sobie trud skręcania kabli w samochodzie w innym połączeniu niż CAN BUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subtrati: co tego ze mam minus na skretkach:

-Biore miernik, plus do akumulatora plus i minus do skretki-i pojawiają mi sie takie wartosci jak opisałem w V na moim pierwszym obrazku...

-co do skrecania skretek to nie pomyslalem o tym <szukaj>

Juz sprawdzam przejscie do plusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem <szukaj> ta tabelka ma opisy ;)

Czy tam gdzie jest CAN BAS (niski nie przetłumaczony z francuskiego na polski (nie BUS jak przeczytałem za pierwszym razem) czyli pin 7? i 11? czyli CAN Wysoki (tym razem już przetłumaczony), to jest jedyna skrętka a piny sa obok siebie? Pewnie tak, ale fajnie było by sprawdzić jak bardzo walnęli się w tłumaczeniu.

Jesli tak, to możesz mieć zwarcie na tej skrętce, sprawdź ją do masy i do plusa. I przerzuć jeszcze schematy, czy gdzieś jej coś nie rozłącza po drodze. Tak na wszelki wypadek, jak pisałem wcześniej moje możliwości sa mocno ograniczone narazie i z czasem tez lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdzilem tak jak powiedziales wg skrecenia kabli-TEST Z PRZEKRECONA STACYJKA i wypieta wtyczka z BSI:

8 z 10- 106ohm(teraz 125ohm)

8 +1,7v

8 przebicie do masy 170ohm

10 +1,7v

przebicie do masy 113ohm

 

7 z 11-brak przejscia

7 +2v

11 +2,75

 

9 z 12 -132ohm

zadnych napiec...

 

Dodano: 09 mar 2014 - 17:23

Jednak tego nie ogarniam, teraz sprawdzam i nie ma juz zadnych przebic do masy...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 7 i 11 to jedna skrętka to znaczy że jest zwalone cos na niej. Napięcia niby wporzo ale może slac smieci. Jeśli nie ma nic na 9 i 12 to znaczy, że sterownik silnika nie jest zasilony - co w zasadzie może miec sens. Nie wiem dalej jak Ta skrętka od ABS ma się do masy i do plusa. Chyba, że tez jest odizolowana całkiem. Mam przy sobie jedynie sterownik dachu ale nie mam miernika <szukaj>

Wieczorem znajdę może jakiś miernik to pomierzę jak to wygląda... Ale ja bym się przytulił bo tej skrętki 7-11 Najcieplej jak by ktoś ją zmierzył jeszcze dla porównania

 

Dodano: 09 mar 2014 - 17:28

Jednak tego nie ogarniam, teraz sprawdzam i nie ma juz żadnych przebić do masy...

no to szukaj teraz gdzie ta woda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz znowu na 8 i 10 jest przebicie do masy tj.wyzej...

To wszystkko sie kupy nie trzyma <szukaj>

 

Dodano: 09 mar 2014 - 17:38

Juz wiem to przebicie do masy pojawia sie w momencie kiedy jest teoretycznie przekrecony kluczyk w stacyjce...

 

Dodano: 09 mar 2014 - 17:44

Jeszcze napiecia pomiedzy parami

8-10 0v

9-12 0v

7-11 0,7v (idzie od strony abs). Po wyjeciu wtyczki od abs-0V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posprawdzałem troche i moze mi ktos powie co z tego wynika:

 

Wrzuce jeszcze raz wszystkie obliczenia...

 

Moduł zabezpieczeń i połączeń-BSI 1337

PEH BLUE

TEST Z PRZEKRECONA STACYJKA i wypieta wtyczka z BSI:

8 z 10- 106ohm(czasem 125ohm)

8 +1,7v

8 przebicie do masy 170ohm (ginie po wylaczeniu stacyjki)

10 +1,7v

10 przebicie do masy 113ohm (ginie po wylaczeniu stacyjki)

7 z 11-brak przejscia

7 +2v

11 +2,75v

 

9 z 12 -132ohm

zadnych napiec...

 

BLOKADA KIEROWNICY:

3 z 6 49/52 75ohm(przy odłączonej blokadzie)

przy odłaczonej blokadzie:

3 przejscie do masy (57ohm zapłon/110ohm bez zapłonu)

6 przejscie do masy (24ohm zapłon/78ohm bez zapłonu)

 

1094 MODUŁ ELEKTRONICZNY UKŁADU ABS I/LUB ESP:

35 z 14 62/72 ohm (to sa kable 7/11 z wtyczki peh blue 1337)

 

GNIAZDO DIAGNOSTYCZNE OBD:

6 z 14 62/48ohm

 

Pogrubiłem to co wydaje mi sie niepoprawne...

*********

Doczytalem jeszcze na schematach ze mamy takie skretki ale nie moge znaleźć powyzszych pinów-myslalem ze sa w tej samej wtyczce co 1094 ale chyba jednak nie....

953 MODUŁ ELEKTRONICZNY PRĘDKOŚCI KOŁA: (połączenie do 1337)

1 z 7

 

118 MODUŁ KONTROLI ELEKTRYCZNEJ SYSTEMU ABS (połączenie do 1337)

26 z 15 (to samo w schemacie od NELa)

 

OD NELa szukałem jeszcze:

-wyjsc z układu wtrysku K4 i K5 ale wydaje mi sie ze te piny są puste w obu wtyczkach wychodzacych z komputera

-CENTRALNY MODUŁ POŁĄCZEŃ to jest chyba od radia-niesprawdzałem tego

 

************

Co do wody to rozebralem całe podszybie zeby spojrzeć na ten moduł od ABS lepiej ale niestety dalej dojscie jest straszne...wtyczki tez nie mozna wyciagnac bo idą kable chyba do prawego koła w dół... Wyjąłem tez fotel pasazera i cała wykladzine-bylo mokro ale tylko w gąbce a zadne kable nie wygladają na gołe i wszystko tam jest raczej OK. UCH juz wczesniej wyjąłem i rozebralem i bylo calkowicie suche.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma przejścia to jest spalone, to samo może być z blokadą. chciałem Ci zrobić fotke tego jak wygląda "rezystor" na zejściu do transceiver'a ale nie moge przesłać zdjęcia na kompa ;)

W każdym razie jest tam coś takiego http://www.westfloridacomponents.com/mm5/graphics/ds3/b82790.pdf

Gdzieś był plik ze wnętrzem <szukaj> ale nie moge utrafić, w każdym razie jest to cos co można by w skrócie porównać z transformatorem. A więc dwa niezależne uzwojenia. Nie ma bata, więc, żeby nie było przejścia. Również jesli jest spalone jedno z uzwojeń może generować śmieci i palić resztę na swojej drodze.

Również brak napięcia po wypięciu wtyczki jest dziwna, bo jeśli kontroler CAN śpi to powinien ustawić stan wysoki na magistrali a więc powinno nbyć napięcie tam, Poza tym, po podaniu zasilania powinien zsyłać zapytania do reszty urządzeń. Albo więc masz gdzieś uwalony kabel, albo zdechł Ci komp od ABS.

Same wartości na blokadzie tez sa dziwne. Jednak musiał byś jakąś rozebrać i wrzucić fotę z okolic tej kostki co jest w linku. Może udało by się tam coś znaleźć.

 

Dodano: 09 mar 2014 - 21:06

Zdjęcie prosto z telefonu.

post-35670-0-24980500-1394395540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem te dwa kable 7 i 11 w PEH- to kable 35 i 14 po stronie 1094 abs-przejscie jest, przebic do masy nie ma... Wiec problem z brakiem przejscia na 7 i 11 musi byc juz gdzies w sterowniku ABS 1094/953/118.

Ale z drugiej strony to ten komputer ABS cos generuje bo na tych kablach mamy napiecia:

7 +2v

11 +2,75v

 

Co do blokady to zaraz jedna rozbiore i sprawdze.

 

Nie bardzo rozumiem poniższe-mozesz bardziej szczegolow o czym mówimy?

Również brak napięcia po wypięciu wtyczki jest dziwna, bo jesli kontroler CAN śpi to powinien ustawić stan wysoki na magistrali a więc powinno nbyć napięcie tam, Poza tym, po podaniu zasilania powinien zysyłac zapytania do reszty urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!