Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked - uszkodzona blokada kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj na trasie dopadło i mnie.

Megi 1,6 16V, lekki deszczyk, autostrada, 170km/h i nagle wyświetlił się dobrze znany komunikat i auto się odłączyło totalnie.

Po prawie godzinnym poszukiwaniu lawety i warunków polisy - spróbowałem po raz kolejny je ruszyć i odpalił bez kłopotu.

Przejechałem kilka kilometrów do najbliższej stacji, zatankowałem benzynę i gaz....i już spod dystrybutora nie ruszyłem. Rozrusznik kręci bez problemu, dwumiesięczny akumulator Boscha, brak komunikatów o poduszce.

Po godzinie studzenia silnika i nerwów - odpalił za pierwszym razem i dokończył pozostały odcinek autostrady - 150km...aby paść trzysta metrów za bramkami.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Kierownica nie jest zablokowana, ale porusza się z oporem. Słabo także jest z hamulcami. Światła działają, za to wycieraczki i kierunkowskazy już nie.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy komuś jeszcze auto się samo zatrzymało w trakcie jazdy z powodu błędu ?

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walczyłem dzisiaj z tym 6 godzin.

Zwróćcie uwagę gdy otworzycie osłony blokady od strony VOLEO, czy pod plastykiem który ma magnez na krańcu jest sprężyna która przesuwa się i daje sygnał o otworzeniu lub zemknięciu bolca. Po tym zabiegu u mnie wszystko gra, a już się poddawałem.

Zadowolenie bezcenne, włosy z głowy prawie wyrywałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie problem rozwiązany. Nie do końca wiem kiedy i jak bo sprawdzałem wiele rzeczy a prób było tylko kilka ze wzgledu na uszkodzoenie blokady. Podejrzewam ze to byl jakis problem na kablach albo z UHC w srodku. Jesli problem kiedys powróci to podmianka wszystkich kompów w celu diagnozy mi zostaje. Wszystkim dziękuje za pomoc (głównie NEL i Subratri)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, co prawda w temacie nikt nie udzielał się ok kilku miesięcy, ale ponieważ dzisiaj (znowu) spotkał mnie komunikat steering locked opiszę coś dla potomych.

 

Poradziłem sobie z tą przypadłością już kiedyś - wyciągnąłem blokadę, otworzyłem, pokręciłem i się naprawiło. Teraz było tak samo, jednak tym razem przez przypadek wyciągnąłem ten metalowy element, w którym chodzi blokada. Oczywiście doprowadziło to do wypadnięcia zabezpieczenia anty(kradzieżowego ?) i zablokowania "dzyngla" na amen. Na szczęście analiza tegoż cuda pokazała, że wystarczy wyciągnąć sprężynkę przez taką szparkę o szerokości milimetra :) Mi udało się to zrobić pensetą do układów SMD, jednak teraz już ją mogę wyrzucić - polegał na polu walki. Potem już tylko wystarczy przechylić mechanizm w stronę tego czarnego elementu z którego wychodziła sprężynka, wpadnie tam taki mały trzpień, potem włożyć blokadę (taki mały czarny plastik z jednej strony szeroki i płaski, z drugiej długi i wąski) i voila - blokada dezaktywowana.

 

Na zdjeciu zaznaczyłem czerwoną otoczką miejsce, w którym trzeba wyszarpać sprężynkę.

post-2701-0-61461400-1412451818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wydłubał prostokątną plastikową zaślepkę pod tym zaznaczeniem, to miejsca jest znacznie więcej, co zresztą jest już tu wcześniej opisane. Po usunięciu sprężynki i bolczyka, plastikowa zaślepka może wrócić na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No widzisz, właśnie próbowałem wydłubać, ale się nie dało, więc poszedłem inną drogą :)

 

Szlag by to trafił, bo właśnie żonie auto się zablokowało, tzn dobrze, że wyjąłem ten badziew, a źle, bo muszę wymyśleć jakiś sposób na naprawienie tego bez otwierania i poruszania wszystkim samemu... Nie wiem, może tam jakiś styk zaśniedział albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów i liczę na to, że uzyskam pomoc...

Od razu uprzedzam, że korzystałem z szukajki, ale nie znalazłem odpowiedniego tematu... Możliwe, że nie przyłożyłem się do tego, jednak jak zawsze w takich sytuacjach człowiek jest nieco - delikatnie mówiąc - poddenerwowany. Prosiłbym w razie czego o przeniesienie tematu.

 

Sprawa ma się następująco.

Mój błąd.

Auto zostawione na skręconych kołach. Ponowne pojawienie się w aucie, próba odpalenia i nic... Tykanie przy naciśnięciu przycisku START, pojawia się napis "Service locked"... następnie znany pewnie komunikat o wciśnięciu sprzęgła i ponownej próby uruchomienia... i nic.

Dopiero gdy na spokojnie wsiadłem do auta, uruchomiłem te wszystkie kontrolki z nieszczęsnym komunikatem "service locked" z uruchomionym radiem na czele. Wcisnąłem sprzęgło, hamulec wg komunikatu, który pojawiał się przy poprzedniej próbie, czyli wciskam hamulec, sprzęgło, start (mniej więcej ta kolejność z tego co wyświetliło) i ponownie to samo, tym razem przy dwukrotnym poruszeniu w lewo i prawo kierownicą w dość delikatny sposób blokada kierownicy zwolniła i auto odpaliło.

 

Jest kolejny problem mimo wszystko...

- Kierownicę po zgaszeniu motoru mogę blokować tylko ja a nie tak jak być powinno czyli automatycznie.

 

Pytanie.

Czego może dotyczyć ten problem. Bardziej tyczy się tej kostki (ja to tak nazywam) blokady kierownicy, czy bardziej trzpienia? Czy może jest inny powód? Najważniejsze jest dla mnie to czy mimo tego mogę swobodnie jechać...

 

Auto mam od niedawna i wszystko dla mnie jest nowe i widzę, że muszę jeszcze przestudiować podstawy problemów tego auta, które wystąpić mogą. Liczę na pomoc w temacie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez reydenn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kierownicę po zgaszeniu motoru mogę blokować tylko ja a nie tak jak być powinno czyli automatycznie.

Ciekawe jak to robisz??

Blokada zaskakuje samoczynnie po zgaszeniu auta i wyjęciu karty ze slotu albo przy wysiadaniu ale nie zawsze trzpień zaskoczy. To zależy jak jest kierownica ustawiona. Czasami dopiero jej delikatne przekręcenie blokuje kierownicę.

Nie spotkałem się jeszcze z opcją ręcznego, indywidualnego blokowania kierownicy.

To co opisałeś wcześniej, to też jest normalne i nie wskazuje na awarię blokady.

jak trzpień jest w otworze blokującym w kolumnie, to czasami są tak duże tarcia, że silniczek nie potrafi go wciągnąć do blokady. Szczególnie jak koła są w skrajnym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Mam mały problem. Chodzi o komunikat, który wyświetla się w trakcie próby uruchomienia pojazdu - STERING NOT LOCKED. Niestety pojazd został uziemiony co znacząco utrudnia mi życie. Czytałem na forum, że może to być zwijacz poduszki.

Pytanie brzmi czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w uruchomieniu auta, lub zna zakład godny polecenia w tej materii? Jestem z Poznania.

Jeżeli tak to bardzo prosił bym o informację.

Żeby była jasność, z przyjemnością zapłacę za wykonanie naprawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!