Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie przy okazji zdrowych i wesołych:) Dziś oddałem Meganke do popraw blacharskich , zle spasowane drzwi kierowcy i pasażera + zderzak. Zrobiłem afere w aso w Katowicach, jaki samochód mi wydali , raczej mnie tam zapamiętają...Grubość lakieru pan z aso mierzył 140-180 dojść grubo nie prawdaż? Byłem na stacji diagnostycznej , wyszło między 90-140 teraz kto prawdę ,mówi...Ale chciałem przeprosić ze nie oto chodzi ale przy okazji poproszę o opinię , chodzi dokładnie o przycisk otwierania klapy bagażnika , na karcie Hands Free. Gdy naciskam nic się nie dzieje świata migają i nic.Pan z aso twierdzi ze nie mam tej funkcji , samochód za 80tys....Mi chodzi oto tylko ,żeby bagażnik się otworzył, nie cała klapa. Moje pytanko do właścicieli hatchback też tak macie ? Sory za błędy itd. ale jestem zdenerwowany na maksa z tymi poprawkami blacharskimi pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz otwieranie bagażnika z pstryczka obok kierownicy z lewej strony? U mnie jest tam otwieranie bagażnika (otwiera się cała klapa do góry) oraz klapka do wlewu paliwa. Jak masz takie coś to masz też pewnie otwieranie poprzez machanie nogą w okolicach tablicy rejestracyjnej. Otwieranie bagażnika działa z pilota nie poprzez wciśnięcie, a poprzez wciśnięcie i trzymanie około 2 sekund, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja myślałem że ten guzik to ma tylko działać jako odblokowanie zamka TYLKO bagażnika, a reszta zostaje zamknięta.

Czyli jak przytrzymam guzik min. 2s to mi się bagażnik otworzy sam.

Przy czym ja nie ma otwierania przez machanie nogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic obok kierownicy , nie mam tej funkcji ze noga otwieram, przytrzymuje 2s i nic. Drzwi były mega nie spasowane , nie było tak ze cos obcierało itd. zamykały się cicho itd. Po prostu były za wysoko, listwa ozdobna na słupku odstawała itd. itd. jak od kierowcy i pasażera. Dziś byłem w serwisie, dopiero jak odbiorę dam znać co i jak. Byłem tez dziś światkiem jak pan z Talismana wpadł z szałem i krzyczał "Burwa co to ma być płacę 100tys za samochód a klapa od bagażnika  lakier obija i zle spasowana"  to po prostu Renault fuszerkę odwala i tyle ostatni raz francuza kupuje OSTATNI dziadostwo i tyle. Pan w serwisie  gadał ,ze z zgłoszeniami od klientów na nie spasowane elementy  nie wyrabiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem nowego Jaga (F-Pace) i zgadnij - tylna klapa tak samo źle spasowana jak w naszych renówkach :-) Już kiedyś to kiedyś pisałem w innym wątku - jak się zaczniesz przyglądać jak to wygląda u innych producentów - również z segmentu premium - to jest podobnie. Praktycznie wszędzie, od Mercedesów, Mazd po VW. Jak to się mówi - trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiada. Wyluzuj trochę i ciesz się jazdą. Za parę lat sprzedasz i kupisz sobie nowy ;)

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 19:56, MarcinDe napisał:

A to ja myślałem że ten guzik to ma tylko działać jako odblokowanie zamka TYLKO bagażnika, a reszta zostaje zamknięta.

Czyli jak przytrzymam guzik min. 2s to mi się bagażnik otworzy sam.

Przy czym ja nie ma otwierania przez machanie nogą.

 

x

No działa TYLKO na zamek bagażnika. U mnie otwiera się klapa do góry, ale zamki w drzwiach są zamknięte. Trzeba o tym pamiętać i na przykład nie wrzucić do bagażnika razem z zakupami torby z dyskietką :4_joy: 

x

Ledwo samochód odebrany, chyba jakoś dwa dni. Pierwsze zakupy, idę z siatami, macham nogą, klapa się podnosi, wkładam pięknie wszystko do bagażnika, duma mnie rozpiera, że tak pięknie to działa. Podchodzę do drzwi, ciągnę za klamkę - nic. Lekko zdenerwowany szarpię mocniej - nic. Do domu tylko ~20km :67_head_bandage: 

x

Ale dalej upieram się, że nie powinno to tak działać. Jak jest karta w środku to powinno się dać otworzyć drzwi, a nie że musiałem dymać 20km po zapasową kartę, a samochód został na parkingu.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia: kolegi siostra zgubiła gdzieś w samochodzie kluczyk/kartę - twierdziła, że wpadł gdzieś pomiędzy siedzenia i tunel środkowy czy coś. Nie było to Renault, w tym momencie nawet nie pamiętam, ale jakiś przyzwoity segment D (może Infinity) - samochód w każdym razie nie do zamknięcia, bo... cały czas wykrywał kartę/kluczyk w pobliżu. Nie wiem jak to rozwiązano, ale dziewczyna jeździła tylko z domu do innego domu przez pewien czas. I tak wg mnie powinien działać system bezkluczykowy, jeśli w Megane IV jest tak jak napisał @Geble, to coś tu jest chyba nie tak; nie trafia w ideę...

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Geble napisał:

Masz otwieranie bagażnika z pstryczka obok kierownicy z lewej strony?

12 godzin temu, bziku123 napisał:

nie mam nic obok kierownicy , nie mam tej funkcji ze noga otwieram, przytrzymuje 2s i nic.

 

Czy ta różnica nie wynika z tego, że funkcja otwierania automatycznego z karty i nogą jest dostępna tylko w wersji GrandCoupe, czyli takiej, jak ma Geble (wg. opisu)? W hatchback'u nie ma żadnych przycisków koło kierownicy (przynajmniej w GT Line), a wciśnięcie przycisku klapy na karcie powoduje tylko zwolnienie zamka klapy, otworzyć zamek i podnieś ją już trzeba samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w Intens pilotem nie da się otworzyć bagażnika. Nie wiem po co ten przycisk. Podchodząc do bagażnika i tak otwiera się cały samochód a sam bagażnik trzeba ręcznie otworzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andon napisał:

@Geble Zamknąłeś kartę w bagażniku? Nie dało się otworzyć bagażnika z przycisku w klapie?

 

Nie mam przycisku otwierania w klapie, mam tam kamerkę cofania. Bagażnik da się otworzyć z karty, z przycisku obok kierownicy, albo machając nogą. Żadna opcja nie działała.

Według mnie ewidentnie jest tu coś skopane. Strefa gdzie działa karta jest przecież w całym samochodzie i jeszcze kilkadziesiąt cm poza obszar bagażnika. Otwierając bagażnik z karty, czy machając nogą nie otwierają się zamki w drzwiach, ale dlaczego potem po zamknięciu klapy (z kartą w bagażniku) nie można otworzyć drzwi to nie mam pojęcia, ale wiem że na pewno nie powinno to tak działać, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Teraz za każdym razem jak jadę na myjnię samoobsługową to mam pietra, że jak skończę myć to zaś nie będę mógł wejść do środka, ale póki co zostawienie karty z odblokowanymi drzwiami działa bez zarzutu. Czemu nie myję z kartą przy sobie? Bo mnie denerwuje jak mi się co 5 sekund składają/rozkładają lusterka i otwierają/zamykają zamki.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!