Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ta kalkulacja mocno mnie ostudziła. Liczyłem bowiem, że skoro wyłożę 30 000 wkładu własnego i wezmę maksymalny wykup 10%, to jednak raty będą bardziej symboliczne (a zwłaszcza odsetki). Co prawda mam w to wliczony GAP (jakiś cholernie drogi swoją drogą; na C5 GAP wynosi mnie 24zł miesięcznie, a tutaj jest ponad 80! tylko różnica chyba taka, że w C5 dopłacają w razie całki +20%, a tu niby wypłacają kwotę z faktury-więc w sumie opłaca się np. "upolować" sarnę po 4 latach :P , o co o takiej porze roku nietrudno (przynajmniej w moich okolicach) ).

 

Co do Meganki to jestem zauroczony jej wyglądem. Do tego ma dość mocne silniki. Więc moje kryteria spełnia :) Tylko jeśli w GC miałoby nie być 160KM to już bym się decydował prędzej na kombi. Bo jednak silnik dla mnie ważniejszy, a teraz zobaczyłem, że 160 ma 7 biegów, a 140 nadal 6. Więc powinno się potwierdzić to co pisałem, w rzeczywistości, 160 powinna być bardziej ekonomiczna w spalaniu.

Jak jest z autami z innych rejonów Polski? Jeśli np. dogadałbym się z dealerem z innego krańca Polski to oni przerzucają to auto na ustalonych warunkach np. do Nawrota? Czy trzeba po nie jechać?

 

Warto brać ew. pod uwagę auta demo? Czy raczej nie? Bo chyba takie są gorsze niż kupić od 1 właściciela z przebiegiem nawet ze 30 000,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoją w Decar Wawa bo mój diler chciał mi ją przywieźć do salonu w miejscowości za jedyne 1000 netto :)

Zobacz na ofertę Mercedesa - mają swiętne warunki dla firm. za 110 koła to już jeździsz Cklasse a nie Megane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Tylko golas jeśli chodzi o wyposażenie.

Nie,ale dziękuję.

Poza tym jest jeszcze jedna najważniejsza kwestia-auto premium i utrzymanie też premium.

Takie są fakty :mrgreen:

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sarna1 napisał:

Zobacz na ofertę Mercedesa - mają swiętne warunki dla firm. za 110 koła to już jeździsz Cklasse a nie Megane :D

Litości, ja mam jeszcze kredyt w CHF na dom :D

Może gdybym kiedyś wygrał na jakiejś loterii to bym się za Mercem rozglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko propozycja, jeżeli i tak finansujesz auto w długim teminie to róznica 50 czy 100 pln w racie to chyba nie dramat.....pół litra alkoholu :)

 

Serwis Merca nie jest drogi w przypadku regularnych przeglądów - z resztą jak wszędzie wykujesz pakiet i po sprawie.

Jak sam zauważyłeś 100 koła to sporo pieniędzy i faktycznie średnio fajnie człowiek się czuje z myślą że wydał 100 tyś a za 3-4 lata odzyska z tego może 35-40 tyś w przypadku Renówki. Niestety ale ta marka strasznie traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie.

Kupiłem 4 lata tame 6 letnią Lagunę III Initiale Paris łącznie z panoramicznym dachem.'Zapłaciłem za nią 27 tyś.zł

Jeździłem nią 4 lata-sprzedałem niedawno za 21 tyś.zł.

Ogólnie obserwuję rynek samochodowy i wzrosty oraz spadki-i Renault nie jest nawet  w pierwszej 10-tce jeśli chodzi o spadek wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartolini82 napisał:

Tylko jeśli w GC miałoby nie być 160KM to już bym się decydował prędzej na kombi. Bo jednak silnik dla mnie ważniejszy, a teraz zobaczyłem, że 160 ma 7 biegów, a 140 nadal 6.

Hatchback i kombi mają 7-biegowy automat niezależnie od mocy silnika. Jeden bieg mniej w GC wynika raczej z nieco macoszego traktowania tej wersji nadwoziowej przez Renault, a nie przez to że silnik ma tylko 140 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! super, 

to mam lepszy przykład

 

w 2006 kupiłem BMW 325i z 93 roku za 6000 a w 2010 sprzedałem je za 11.000 ;D 

nie piszę o autach wiekowych - piszę o nowym kupionym na 3-4 lata i wymiana znowu na nowe po tym czasie - w tym przypadku niestety Renault nie jest marką która dobrze trzyma cenę. Trzeba liczyć się z kosztem min. 50% wartości początkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, goku napisał:

Hatchback i kombi mają 7-biegowy automat niezależnie od mocy silnika. Jeden bieg mniej w GC wynika raczej z nieco macoszego traktowania tej wersji nadwoziowej przez Renault, a nie przez to że silnik ma tylko 140 koni.

Macoszemu traktowaniu? Jest po prostu na inny rynek. 1.2 tce edc ma 7 biegów. Nie wiem dlaczego 1.3 ma tylko 6. Diesle też mają 6 biegów w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lubowitz78 napisał:

Na przykładzie.

Kupiłem 4 lata tame 6 letnią Lagunę III Initiale Paris łącznie z panoramicznym dachem.'Zapłaciłem za nią 27 tyś.zł

Jeździłem nią 4 lata-sprzedałem niedawno za 21 tyś.zł.

Ogólnie obserwuję rynek samochodowy i wzrosty oraz spadki-i Renault nie jest nawet  w pierwszej 10-tce jeśli chodzi o spadek wartości auta.

Porównywanie cen aut używanych jest bez sensu. Tu faktycznie, można czasami nawet zarobić (rzadko bo rzadko, ale jednak).

Normalną rzeczą jest, że im tańsze auto, tym mniej się straci (kwotowo, nie %). Niedawno gdzieś był jakiś artykuł w necie o stratach różnych marek i modeli w kolejnych latach. Szkoda, że go nie wrzuciłem do zakładek :/

Obstawiam jednak, że taka Meganka, po 5 latach, będzie warta ok. 50% ceny fakturowej i to pod warunkiem, że będzie w dobrym stanie. Jak w średnim i z przebiegiem ok. 100 000, to cena pewnie będzie oscylowała w okolicach 40% wartości jaką się dało za nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nowe auto wyjeżdżające z salonu za bramę,to tak jakbyś Sobie stanął nad klopem i zaczął palić po 100 zł w kwocie 30% wartości auta.

Czasy,gdzie nie traciło się na wartości samochodu aż tak minęły już bezpowrotnie.

A najbardziej auto traci na swojej wartości przez pierwsze dwa lata.

Dlatego też.....ja nie kupię nigdy nowego samochodu-za dużo strat niż korzyści.

Bo kupując wtedy nowe auto,żeby to miało jakikolwiek sens trzeba by było nim jeździć dobre 10 lat co w moim wypadku odpada.

A ja nie zamierzam robić tylko na auto :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lubowitz78 napisał:

Każde nowe auto wyjeżdżające z salonu za bramę,to tak jakbyś Sobie stanął nad klopem i zaczął palić po 100 zł w kwocie 30% wartości auta.

Nie no, nie przesadzaj. Aż tak źle to nie jest, że na dzień dobry -30%.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to byłoby to dobre zwłaszcza przy obecnej Megance i nowych silnikach. Za 2 lata tak naprawdę będzie można coś powiedzieć na ile są to udane konstrukcje. Na razie są w użyciu chyba od początku roku, więc ciężko cokolwiek jednoznacznie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LTar napisał:

Jest po prostu na inny rynek

Nie interesują mnie inne rynki. Rozmawiamy o naszym, bo na naszym jest ona również oferowana. A u nas sytuacja wygląda tak, że oferta na GC jest niestety mocno wykastrowana. Niewiele wersji wyposażeniowych i silnikowych, 6-biegowy automat (gdy w hatchbacku i kombi są 7-biegowe), itp. itd.

18 minut temu, lubowitz78 napisał:

Kupiłem 4 lata tame 6 letnią Lagunę III Initiale Paris łącznie z panoramicznym dachem.'Zapłaciłem za nią 27 tyś.zł

Jeśli to miał być argument za dobrym trzymaniem ceny przez Renówki, to chyba słabo wyszło. Auto klasy D, na wypasie, z panoramą, które po 6 latach można wyrwać za 27 tysięcy. To już mój Seat po 4-5 latach był lepiej wyceniany :D 

I żeby nie było... Mi na przykład szybki spadek wartości aż tak nie przeszkadza, bo nie zmieniam samochodów co 4 lata.

 

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!