Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MIV GC i już CI pisałem, jezdziłem nawet z prędkością 170 i nie faluje. Podobno był z tym problem na początku produkcji, w tej chwili ja tego u siebie nie widzę a sprawdzałem kilka razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LTar napisał:

Mam MIV GC i już CI pisałem, jezdziłem nawet z prędkością 170 i nie faluje.

Ty (i może kilka innych osób) pisałeś, że nie faluje. Inni natomiast twierdzą, że faluje. Nigdzie nie ma jasnej informacji, że maski we wszystkich nowych modelach Renault zostały usztywnione (kataryniarz wspomina o akcji serwisowej wyłącznie na Espace, podczas gdy wyginanie się maski obserwowane jest także w pozostałych modelach z gamy). Serwis Renault twierdzi, że falowanie w Megane i Talismanach to norma i nie należy się tym przejmować. Dlatego chciałbym się dowiedzieć od tych którym maska faluje, czy są to bardziej minimalne drgania (i te być może faktycznie można zbagatelizować), czy spore uginanie się całej blachy (jak na załączonym filmie w Espace), które może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

 

Konstrukcja klapy, mechanizm zamykania, styk z logo producenta na przodzie - te wszystkie elementy są niemal identycznie rozwiązane w Espace, Talizmanie, Megane i jeśli w jednym modelu maska od falowania potrafiła się otworzyć, to moim zdaniem w pozostałych również może się to wydarzyć. Nie bardzo rozumiem, dlaczego Renault miałoby ogłosić akcję serwisową wyłącznie na jeden model, a w przypadku pozostałych dalej twierdzić, że "falowanie to norma i należy z tym normalnie jeździć".

 

 

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma 6 miesięcy :) ale produkcja koniec 2017. A Pan zastanawia się nad zamówieniem nowego... więc opinia kogoś z 2016 może mieć takie znaczenie co nic :)

Edytowane przez LTar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja falowanie maski zobaczyłem pierwszy raz grubo po ponad roku użytkowania. Do tego, widziałem to tylko raz. Więc tak jak pisałem gdzieś wcześniej, uważam, że problem najprawdopodobniej dotyczy wszystkich Meganek (również nowych). Tyle, że występuje w jakichś specyficznych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowała ale ostatnio nie faluje:rolleyes: od kilku miesięcy-nic nie rozumiem. Dwa tygodnie temu jeździłem z prędkością max. ok. 170 km/h i było bez falowania. Tak jak Kolega chucky80 napisał, że zależy od warunków...chyba?!  

A tak na marginesie to samochód godny polecenia i uwagi.  Po roku eksploatacji przejechane ok. 16700 km, użytkowany jako drugie auto w rodzinie i jest w porządku. Serwis Reni w Białymstoku na tle innych miast i marek całkiem dobry i bezproblemowy. Megane moim zdaniem lepsze od Aurisa i kilku innych „renomowanych” kompaktów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie faluje i zawsze falowała, z prędkościami autostradowymi 160+ jeżdżę codziennie, już się przyzwyczaiłem. Auto z końcówki 2016, przejechane 130 tys. Kolega ma 2018 i ma to samo. Nie patrzyłem przy jakiej konkretnie prędkości się to objawia, ale wydaje mi się, że dopiero powyżej 180. 

Edytowane przez pawel934
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel934: W moim przypadku "prędkości autostradowe" to raczej okolice 140km/h, ale dziękuję za potwierdzenie moich obaw. W Espace maska falowała, potrafiła się z tego powodu sama otworzyć i Renault ogłosiło akcję serwisową. W Megane maska faluje i serwis Renault twierdzi, że to normalne zachowanie. Duży minus, niestety :/ 

 

  • Zwycięzca 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale megane nie ma 2 warstw maski a sam zamek jest bezpośrednio umocowany w masce także to jest szukanie problemu na siłe.

Ja jeżdżę za szybko i nic. Na forum nikt nie zaraportował takiego przypadku a razem napewno mamy już miliony kilometrów.

Jestem całkiem pewien, że gdyby producent zauważył tak istotna dla bezpieczństwa wadę to napewno by wezwał na akcje serwisową w trybie natychmiastowym tak jak w przypadku Espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakby problem otwierających się pokrywa silnika dotyczył Megane to już dawno byłaby akcja serwisowa bo nikt nie pozwoliłby na swobodna jazdę autem w którym nagle może się maską otworzyć. W Espace był taki problem i odrazu zareagowali, widocznie w Megane nie ma takiej potrzeby bo maską się nie otworzy. A tak wgl to nie tylko Renault cierpi na falowanie maski bo niektóre marki też mają takie problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafa85 napisał:

Żaden minus, tylko szukanie dziury w całym i robienie z igły widły.

Szukaniem dziury w całym jest narzekanie na skrzypiącą/lekko źle spasowaną tylną klapę, delikatnie przeciekającą przez tylne drzwi wodę, migające podświetlenie ambientowe, zamulający system, głośne zawieszenie czy inne bolączki nowej Meganki, a nie zwrócenie uwagi na falującą maskę, która w innym modelu z gamy potrafiła się z tego powodu przy większej prędkości samoczynnie otworzyć.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!