Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Czy po ostatniej aktualizacji map w RLINK-2 macie dostepną drogę expresową S5 Wrocław-Leszno ? Droga szybkiego ruchu została oddana do użytkowania w grudniu 2017r.. Pomimo ost. aktualizacji map w megane 4 brak jest tej drogi w nawigacji gps.

Temat rozwiązany. Okazuje się, że brak niektórych dróg w Polsce nawigacji GPS Renault (R-Link 2) wynika z  ubogiej wersji map wgrywanych do Renault. Nie tylko nie ma drogi Wrocław - Leszno (trasa S5) ale również kilku ważnych obwodnic miast w Polsce oddanych do użytku grubo ponad 5 miesięcy temu. Okazuje się że najprawdopodobniej mapy aktualizowane w Renault nie są pełną wersją systemu Tom Tom jak zapewnia producent tylko jest to jakaś wersja okrojona. A więc po co komu taka nawigacja, która nie posiada aktualnych map sieci dróg w Polsce. W dodatku gogle maps, nie potrzebuje aktualizacji i jest zdecydowanie lepsze niż seryjnie montowany Tom Tom w Renault.

Problem zgłoszony do serwisu renault. Nie potrafili mi pomóc. Odesłali na infolinie (Centrala-Warszawa). Tam poinformowano mnie, że niestety ale faktycznie jest taki problem i jedyne pozostaje tylko czekać na kolejną aktualizację map gps (wrzesień 2018r.) i mieć nadzieję, że kolejna już nakładka rozwiąże ten problem.

To nie wersja okrojona tylko stare mapy - Renault wydaje z półrocznym opóźnieniem w stosunku do tego co ma TomTom, jak dobrze pamiętam. A że sam TomTom nie słynie z szybkości to masz praktycznie mapy z przed roku.

W moim koncie w MyRenault zobaczyłem załączoną usługę (Map update service: Europe). Nie bardzo wiem co to za płatna usługa podczas gdy ciągle mam dostęp do bezpłatnych map Europy (do 2021).

Obraz.jpg

A te mapy aktualizujecie przez Renault, czy przez stronę Tomtom?

Bo na Tomtomie , to mam wrażenie że mapy są bardziej aktualne.

Przez Renault. Aktualnie najnowsza wersja to 2017.12.

Zajebiste te mapy, takie nie za nowe, nie za stare :96_ok_hand:

Tak sobie myślę, że od momentu, w którym pojawiła się możliwość aktywacji AA (nawet na Rlinku2 w wersji 2.x.x), to korzystanie z wgranych map TomTom traci sens - ani to aktualne, ani tanie - poza wyświetlaniem limitów prędkości w danym miejscu, nie widać zalet nad G.Maps. Ja tam przestałem sobie zaprzątać głowę tym tworem.

Dalej czekam aż pojawi się możliwość aktywacji Apple CarPlay i chyba się nie doczekam. Męczą mnie te stare mapy, a nie mam innej możliwości.

tyle razy było o tym na forum oznaczenie 2017.12 - nie oznacza daty. 

Co nie zmienia faktu, że np. takiej kluczowej zmiany jak obwodnica Radomia otwartej w październiku nadal nie ma w mapach.

@LTar Niby 2017.12 nie oznacza daty, a u mnie w okolicy pojawiła się droga oddana w listopadzie 2017, a droga, oddana zaledwie trzy miesiące później już nie?

u mnie są drogi z 2018 roku

Bo niestety te mapy w Renault to są o dup.. potłuc -  w sumie jak w większości fabrycznych navi.

Znajomy ma Audi A6 i przez okres gwarancji miał aktualizacje w zestawie - po cena z kosmosu.

Niby mapy lepsze, ale z trasami prawie jak w MegIV - opóźnienia są po kilka miesięcy.