Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe Megane GT Line


Sebar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Rozważam zakup nowego samochodu. Niestety zostałem bez środka transportu przez małolata który sprawdzając telefon podczas jazdy i zaparkował na pełnej kur.... w moim bagażniku.

A jeździłem starym dobrym Seatem Toledo 2, który nie sprawiał żadnych problemów eksploatacyjnych.

 

Przymiarek już za mną wiele, ale wiadomo w salonach słyszysz same superlatywy. Nikt nigdy nie mówi o usterkach czy wadach konkretnego modelu.

Naprawdę spodobał mi się  Megane 4 , wiec zwracam się z prośbą tu na forum o informacje odnośnie usterek występujących w tym modelu

 

Na wstępie to w planach jest zakup Megane ST LINE  w kombiku, 1.2 TCe 130 kuniów oraz dodatki:

pakiet Multimedia 8,7' R-LINK 2,światła przednie Full LED Pure Vision,automatyczny hamulec postojowy, felga 18

Jest to Demo Car z 2017 roku, przebieg ok 1K

 

O zaletach już wiem, ciekawi mnie natomiast jakie są główne usterki/niedoróbki tego modelu, czy powyższe doposażenie może być kłopotliwe w użytkowaniu po dłuższym czasie (awaryjność).

Ogólnie w otoczeniu wszyscy znajomi przestrzegają przed zakupem ze względu na słabą elektrykę/elektronikę, a do wydania jak dla mnie kupa kasy na ten konkretnie model.

Nie chciałbym wpakować się w minę. Planuję użytkować model co najmniej 10lat. Zwracam się z prośbą konkretnie użytkowników z zapytaniem i o opinie.
Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum masz sporo informacji. Stuka belka, coś nie tak z oświetleniem ambientowym itp. - myślę że lepiej poczekać na lift - pewnie będzie w 2019.

A kupowanie teraz auta z 2017 to trochę nie w porę - za jakieś 2-3 miesiące zaczną się wyprzedaże rocznika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taki dylemat jak Ty .Do tej pory jeździłem  japończykami  ( mazda 3 ,honda civic VIII ) i zaryzykowałem i kupiłem francuza bo wygląd auta na plus i przystępna cena .Auto demo GT-Line z 2017 z grudnia przebieg 600 km rabat ok .8000 zł plus alarm, dywaniki ,pakiet gwarancyjny na 4 lata .Jak na razie do poprawki regulacja klapy bagażnika ,spalanie na plus, ostatnio zrobiłem 1000 km zatankowałem 61 litrów ( dwa tankowania ) w tym 30 % autostrada jazda max do 140 km/h plus cały czas klimatyzacja co ciekawe komputer pokazał śr. spalanie 6,7 a wyszło ok. 6,1.

 Honda krótsza od meganki ale w hondzie więcej miejsca na tyle ,w hondzie lepsze trzymanie drogi ,przyspieszenie .Niestety hondy trzymają cenę - 3 letnia kosztuje tyle ile zapłaciłem za renówkę gdzie mam 4 - letnią gwarancję.

Co będzie dalej życie pokaże , w sumie każda marka ma jakieś tam mankamenty .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz zaczynają wymianę demo aut, jak jest dobra cena nie ma się co zastanawiać.

W Renault jazdy testowe są ze sprzedawcą, więc temat katowania demówek raczej odpada.

Czy to pojeździ 10 lat?, hmm:rolleyes:, lepiej może nie drążyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomgrandtour napisał:

Dokładnie, teraz zaczynają wymianę demo aut, jak jest dobra cena nie ma się co zastanawiać.

W Renault jazdy testowe są ze sprzedawcą, więc temat katowania demówek raczej odpada.

Czy to pojeździ 10 lat?, hmm:rolleyes:, lepiej może nie drążyć.

 

Tu akurat bym się kłócil, ja jak miałem jazdę próbną to sprzedawca sam mnie zachęcał żebym sobie mocniej deptal autem mimo iż dopiero wyjechaliśmy z placu i silnik był zimny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam komentarz marcin33892podczas jazdy próbnej na zimnym silniku włączyłem tryb sport i gaz cały czas miałem w podłodze - nikt mi nie zwrócił uwagi za to. 

W tym samym dniu jazdę odbyłem również oplem astrą i jazda wyglądała podobnie. Potencjalny klient chce poznać możliwości auta więc podejrzewam że 80% przejazdów tak wygląda. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trwa wyprzedaż ostatnich modeli z silnikiem 1.2 TCe. W całej Europie zachodniej już nie ma w Meganie / Kadjarze silnika 1.2 TCe. Zastąpił go nowy 1.3 TCe o mocach 115, 140 i 160 KM.  Do Polski silnik 1.3 TCe do Megana i Kadjara trafi po wakacjach. Właśnie widzę że Kadjar który z silnikiem 1.2 TCe 130 miał do setki 10,2 z obecnym 1.3 TCe 140 ma 9,4 s. Natomiast Megane które z silnikiem 1.2 TCe 130 miało 10,6 s z nowym 1.3 TCe 140 ma tylko 10,4 s. Czyżby Megane dostało jeszcze dłuższa skrzynie biegów ?

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2018 o 12:01, mario111 napisał:

Tez miałem taki dylemat jak Ty .Do tej pory jeździłem  japończykami  ( mazda 3 ,honda civic VIII ) i zaryzykowałem i kupiłem francuza bo wygląd auta na plus i przystępna cena .Auto demo GT-Line z 2017 z grudnia przebieg 600 km rabat ok .8000 zł plus alarm, dywaniki ,pakiet gwarancyjny na 4 lata .Jak na razie do poprawki regulacja klapy bagażnika ,spalanie na plus, ostatnio zrobiłem 1000 km zatankowałem 61 litrów ( dwa tankowania ) w tym 30 % autostrada jazda max do 140 km/h plus cały czas klimatyzacja co ciekawe komputer pokazał śr. spalanie 6,7 a wyszło ok. 6,1.

 Honda krótsza od meganki ale w hondzie więcej miejsca na tyle ,w hondzie lepsze trzymanie drogi ,przyspieszenie .Niestety hondy trzymają cenę - 3 letnia kosztuje tyle ile zapłaciłem za renówkę gdzie mam 4 - letnią gwarancję.

Co będzie dalej życie pokaże , w sumie każda marka ma jakieś tam mankamenty .

 

Jak zalałeś 61L  jak mi przy rezerwie wchodzi ledwo 42L? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!