Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kiepska widoczność


radosny

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.10.2018 o 11:16, radosny napisał:

Może da się minimalnie podnieść snop światła jakoś manualnie?

 

Byłeś na diagnostyce sprawdzić czy masz dobrze ustawione światła? Manualnie da się podnieść, ale nie radzę, bo jak przesadzisz będziesz oślepiał jadących z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał przyjrzeć się temu problemowi od tej strony. Kiedyś byłem w auto gammie na polerowaniu kloszy i czyszczeniu od środka i mojemu klientowi poleciłem to miejsce, a może się okazać, że miał w swojej megance tak jak wy, źle wyregulowane światło .. Kurczę, będę musiał do niego zadzwonić. A mówicie, że lepiej samemu nie podnosić? Musiałbym sprawdzić jak to nam na warsztacie wyjdzie, ale może spróbujemy coś samodzielnie zaradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie świateł w SKP kosztuje max 20 zł, a z reguły robią to za darmo, więc po co samemu to robić, tym bardziej, że bardzo łatwo przecholować i spowodować, że będzie się oślepiać innych kierowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 tygodnie temu wymieniłem na osram night breaker laser i jest zdecydowanie lepiej!!! Wiem, że te żarówki szybciej padną niż seryjne (zamontowane osram najtańsze) ale świecą bardzo dobrze. Po gwarancji zamontuje ledy i będzie jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już od kilku tygodni z Osram Night Breaker Laser i różnica jest diametralna. Snop światła jest dużo szerszy i przede wszystkim dłuższy. Moja żona nie używa świateł drogowych, bo mówi, że nie widzi różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z poprzednich samochodów zamontowałem Ring Xenon Ultima, cena sugerowała, że nie będzie to badziew z marketu i rzeczywiście, lampy dostały niezłego kopa :) To chyba byłaby najlepsza opcja, tymbardziej, że w ciągu dnia świecą ledy oszczędzając żarówki. Ja polecam, choć chyba po roku jedna padła, ale jazda codzienna na światłach w klekocie, który trząsł lampami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zaliczyłem pierwszą jazdę po ciemku z założonymi Osram Night Breaker Laser Next Gen i powiem że naprawdę robią robotę <ok>. Jasno, daleko, szeroko i jak dla mnie to żadnych ledów mi nie potrzeba (szczególnie że akurat te w megane to święcą dość mizernie :637_dollar:). Nawet jak żarówki wytrzymają jedną zimę to przy koszcie swapu na ledy mogę je sobie wymieniać przez jakieś 20 lat :-D

Edytowane przez arekrsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 10:09, Pitrek napisał:

Po kilku dniach jazdy nową MIV mam wrażenie, że światła są fabrycznie zbyt nisko ustawione i za blisko "odcinają" swiatlo. Co do jasności to nie zauważam jakiejś różnicy w stosunku do innych aut. Mam żarówki fabryczne jakieś noname. Będę obserwował.

Dokładnie takie samo wrażenie miałem przesiadając się ponad rok temu do MIII. Obawiałem się trochę "ulepszonych" żarówek ze względu na potencjalne straty w samej soczewce (wypalenie) i wolałbym tego na własnej skórze nie testować. Oczywiście efekt może wystąpić nie po sezonie, a dopiero po kilku, ale jeśli kupujesz auto na kilka lat, no to wiadomo... Żarówki wymieniłem na Tungsram +90%, były jeszcze +120% (może kiedyś sprawdzę) i świecą zdecydowanie lepiej. Ale mogłoby być jeszcze lepiej.

 

Te "najtańsze, badziewne Osramy", to po prostu normalne H7-ki, które przy dobrych reflektorach - vide moje MII - świecą przyzwoicie. Tam innych nie zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał, to rusza akcja bezpłatnej regulacji świateł na stacjach diagnostycznych.
https://kronika24.pl/kampania-twoje-swiatla-twoje-bezpieczenstwo-stan-i-jakosc-oswietlenia-w-pojazdach/

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!