Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rejestrator wideo


kada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od około miesiąca jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem Megane GT kombi. Auto to posiada wbudowaną kamerę wideo za lusterkiem wstecznym do rozpoznawania znaków, pasów ruchu itp.

Zastanawiam się czy istnieje możliwość wykorzystania tej kamery jako rejestratora wideo i nagrywania danych na kartę SD /  pendrive USB?

Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze raczej nie, ale pewien na 100% nie jestem. Pewnie kwestia ingerencji w soft. Pytałem w innym dziale o coś powiązanego. Dobrze by było gdyby dało się po prostu pociągnąć stamtąd zasilanie do swojej kamerki. Nie trzeba by wtedy ciągnąć kabla na dół do gniazda USB. Niestety bez odzewu. Może teraz ktoś coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że do MIV nie ma czegoś takiego jak do Dacii Duster II (wideorejestrator, który integruje się z lusterkiem) 

wid_DD.jpg

fitting-note-dvr-hjd-8201701594.pdf

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako wieloletni użytkownik wideoresjtorów powiem gdzie widzę najwięszą wadę wbudowanych kamer, nie są one i raczej nie będą "upgradeowalne  hardwarowo",  a jednak rozwiązania się zmieniają. Na początku nie będzie różnicy ale z czasem tak, a na polu jakości nagrań jest jeszcze wiele do zrobienia. Największym plusem takiego rozwiązania napewno jest, że jest ono wbudowane i nie "zasłania sobie szyby" oraz brak dodatkowych kabli, chociaż ja już sobie całkiem dobrze wybrałem miejsce (za lusterkie patrząc od strony kierowcy i widze tylko "dolną połowę obudowy aby być pewnym, że nagrywa) a kable do wideorejestratora i do tylnej kamery puściłem zgrabnie podsufitką, słupkiem, pod fotelem pasażera do USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W jaki sposób podłączacie kamere do zasilania:

1.W prawa strone od lusterka poprzez podsufitke, slupek boczny, a pozniej jak? Da rade "od wewnatrz" podlaczyc sie do gniazda zapalniczki lub w jakis sposob poprowadzic kabel schowkiem i dostac sie do tunelu srodkowego? 

2. Czy nie lepiej isc w lewa strone i probowac podlaczyc sie do skrzynki z bezpiecznikami? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 70mai Pro, a kabel mam poprowadzony podsufitką, słupkiem, pod schowkiem, a następnie poprzez gniazdo USB (boczny plastik tunelu środkowego przy stopach można bardzo łatwo zdemontować, bo jest na zatrzaskach i wówczas jest dostęp do przeprowadzenia kabla do gniazda USB od wewnętrznej strony). W obudowie gniazd USB wypiłowałem pilnikiem narożnik, aby zrobić miejsce na kabel. Samą kamerkę polecam, bo za spoko cenę otrzymuje się dość dobrze nagrywający i wykonany rejestrator.

IMG_20200530_192702.jpg

Edytowane przez seimi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, seimi napisał:

W obudowie gniazd USB wypiłowałem pilnikiem narożnik

Trochę się narzeźbiłeś. 

Ja zastosowałem ten zasilacz:

https://a.aliexpress.com/_dWtELz6 i poprzez by-passa podłączyłem do skrzynki z bezpiecznikami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są prostsze rozwiązania i lepiej wyglądające. Ale mam roczny samochód i nie chciałem ingerować w skrzynkę bezpieczników. Poza tym gniazdo USB można w razie potrzeby łatwo wymienić na inne. Na portalach tego pełno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi 70mai . Koło lusterka z lewej strony . Kabel pociągnięty do skrzynki bezpieczników  mam słupkiem. W skrzynce dodatkowe gniazdo zapalniczki na takim bypasie . Jest bezingetencyjny . Nic nie tniesz , nie lutujesz więc nie ma problemów z gwarancją 

Screenshot_20200628-104118_Allegro.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2020 o 10:41, Komarek napisał:

W skrzynce dodatkowe gniazdo zapalniczki na takim bypasie . Jest bezingetencyjny . Nic nie tniesz , nie lutujesz więc nie ma problemów z gwarancją 

 

Gdzie taki kabelek można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 14:43, Caarl napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz  :?: 

We większości sklepów motoryzacyjnych. Ja zakupiłem w Profi. Użyłem takiego do dziennych. :) 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!