Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bacablue napisał:

Zacisk hamulcowy prawy sprawny. Problem leży w długości linki. Z lewej strony stara linka dłuższa od nowej z prawej strony i zacisk hamulcowy był lekko wychylony. Trzeba z lewej strony założyć nową taką samą linkę.

Układ jest niesprawny i jedziesz na reklamację do mechanika. Za linkę i wymianę już skasował pieniądze. Żeby Ciebie nie wykręcił - jedziesz do niego z właściwą linką i żądasz wymiany i zwrotu za materiał, który włożył lub za Twoją zakupiona linkę (za okazaniem paragonu).

Oczywiście robi od ręki w Twojej obecności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do linki to ja kazałem im wymienić bo stwierdziłem, że z prawej strony się zacina. Ich wymiana jak i regulacja pozostawia wiele do życzenia. To oni są fachowcy i powinni mi powiedzieć lub ocenić czy jest potrzeba wymiany a jak nie, to wymieńmy i drugą bo to nie będzie działać. A wyregulowali to tak, że lewa strona żeby działać to prawa jest przeciągnięta. Wymiana płynu hamulcowego to też masakra jakaś. Wszystko zalane płynem, w domu płukanie w komorze silnika a na drugi dzień mycie kół i nadkoli bo z odpowietrzników to się lało chyba i nic nie podstawiali. Zaczynam sam ogarniać bo jak pomyślę co jeszcze mogą napsuć to ... szkoda pisać.

 

Witam. Druga linka wymieniona, wyregulowany ręczny hamulec. Zacisk jak pisałem sprawny został posmarowany odpowiednio. Układ hamulcowy razem ze szwagrem obejrzeliśmy - nigdzie nie zauważyliśmy nic podejrzanego. Serwo reaguje prawidłowo na hamowanie. Niestety moje obawy co do abs się potwierdziły: widać , że coś kapie , jest jakiś wyciek chyba z abs-u. Część była regenerowana i pewnie dokonała żywota. Jak namierzyć bez demontażu nr części żeby dziesięć razy nie szukać? Czy weryfikacja po Vin wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bacablue napisał:

Czy weryfikacja po Vin wystarczy? 

Tak. Możesz odczytać numer części fabrycznie zainstalowanej w Twoim samochodzie programem pyren lub ddt4all. Potrzebny tylko ELM 327 na PIC18F25K80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było chyba sześć numerów ABS, niektóre miały HSA. Zainstaluj sobie ddt4all, odczytasz ostatnie cztery cyfry numeru części lub pyren dla odczytu całego numeru.

Numer części odczytasz bezpośrednio z modułu ABS, w megane III powinien być bezpośredni dostęp np. telefon by zrobić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna rurka na zdjęciu powyżej zasłania numer renault części. W Megane przy latarce da się go odczytać. Ewentualnie polecam kręcić film zamiast próbować robić zdiecie. Wtedy na którejś klatce napewno się uda zobaczyć to co chcemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Szukałem na Allegro pompy ABS - u sprzedawcy, który ma nowe po 700 coś tam zł bez pudełka podałem nr Vin i do mojej Megane ABS ma numer 476604304R i takiego nie ma na sprzedaż. Od paru dni pedał hamulca jest już w podłodze. Płynu nie ubyło nic. Wychodzi na to, że ABS złom. No cóż pora na wymianę.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Cena w ASO za ABS z tym numerem 3420 netto. Jeden w kraju. Jestem po naprawie w ZM Serwis. Kawał dobrej roboty. Wszystko działa i gwarancja na dwa lata. I najlepsze jest to, że do wymiany ABS nie rozbierali podszybia. Wszystko zrobili od dołu. Nieźle, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!