Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu wymieniłem płyn hamulcowy. Przed wymianą pedał hamulca nawet podczas jazdy był strasznie twardy. Teraz po wymianie zmiękł do tego stopnia, że wciskając go mam wrażenie, że wpada do końca. Łapie teraz tak od połowy położenia. Jak go podpompuję parę razy to znowu robi się twardy, a po chwili jazdy znowu trochę miękknie. Płynu hamulcowego nie ubywa, a przy okazji wymieniałem klocki z tyłu - ale to chyba nie tu szukać problemu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobie. wymienilem  tarcze klocki i płyn we wrzesniu. było wszystko ok. tydz. temu jechalem do NIemiec do pracy i na autostradzie wcisłem hamulec  zeby zwolnic i opadł do prawie samego konca .łapie tylko na samym dole.  po 2 3 krotnym szybkim wcisnieciu (małym ruchu pedałem) znowu łapie u gory jak wczesniej ale po chwili znowu na sam dol. płyn wlałem nowy. odpowietrzyłem na nowo. ale niestety nic lepiej. ma ktos pomysl jeszcze co to moze byc??  dodam ze płyn nie ubywa.. wszystko szczelne

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy juy to robilem.. po wlanmiu nowego plynu... wiec chyba nie to

lapka2.gif

Ludzie czytajcie co piszecie!!

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL i literówki - mireczek01

 

EDIT:

Mój problem rozwiązany. Pompa  hamulcowa zepsuta. Wymieniona i po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem nową. ale nie oryginał. kupiłem zamiennik. orginał 1000zł a zamiennik 240 zł. Tak mi mechanik doradził. Wraz z moim kolega który jest mechanikiem z zamiłowania wyszło nam to z wymiana płynu i odpowietrzaniem  4 godzinki. a cena za robotę nie wiem jaka by wyszła.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, bacablue napisał:

przygotuję go na wymianę pompy.

Czy jesteś pewien, że zaciski tylne działają prawidłowo po tym zabiegu - " a przy okazji wymieniałem klocki z tyłu ".

Bardzo prawdopodobne, że któryś tłok się nie wykręca przy spuszczeniu z hamulca ręcznego i skok tłoka hamulca zasadniczego jest za duży.

Łatwo to sprawdzić po śladzie hamowania na piasku.

Przy zmianie klocków, po wkręceniu tłoka należy, wrócić o ok 5 stopni od skrajnej pozycji, bo może się zablokować wykręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!