Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Według tej strony są dwa wysprzęgliki w zależności od numeru skrzyni, na zdjęciach wyglądają niemal identycznie: 306206822R i 306206627R.

 

Fantastisch plastisch OEM, ciekawe czym się różnią i czy to nie jest tak, że to jednak coś wprawia go w te dziwne drgania, które przenoszą się po przewodzie do kabiny po stronie kierowcy :35_thinking: Albo mamy ten drugi ze skrzynią"Gearbox type and suffix = 003; Gearbox fabrication number < 061204"....

 

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w ASO w Opolu,  chrobotanie z kratki nawiewu akurat dzisiaj było słabo słyszalne i mechanik z serwisu po jeździe próbnej niestety nie stwierdził problemu. Wyszła jednak sprawa z uszczelkami przy drzwiach i gdzieś za nadkolem, które wprowadzają jakieś zawirowania i szumy powietrza i to będzie poprawione (jakieś dodatkowe gąbki i masa uszczelniająca). Okazało się, że te problemy z uszczelkami są znane w Renault i istnieją już noty techniczne odnośnie usuwania problemu. Z tymi notami technicznymi to ciekawa sprawa, zastanawiam się tylko jak dotrzeć do nich dla konkretnego modelu. Renault usuwa problemy, które są już znane i opracowane w tych notach technicznych w czasie gwarancji, ale tylko kiedy klient sygnalizuje problem (nie wszyscy wiedzą, nie wszyscy słyszą lub im to nie przeszkadza). Trzeba mieć jednak chyba wejścia w serwisie Renault, aby dokładnie poznać noty techniczne dla danego modelu (po VIN'ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem samochód w zeszłym tygodniu, wymienione zostało sprzęgło i wysprzęglik. Chrobotania nie ma, natomiast pedał chodzi wyraźnie z większym oporem, czuć że coś jest inaczej, nie przeszkadza mi to i mam nadzieję, że problem jest rozwiązany na trwałe. Przyjemność z jazdy wróciła :smug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miał być tylko wysprzęglik, po rozebraniu jeszcze dwumasa, a na końcu powiedzieli, że wymienili sprzęgło w całości :D

 

PS. jeszcze dam trochę czasu na sprawdzenie, u mnie się to pojawiło po jakoś 3 miesiącach po odbiorze, póki co miesiąc jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem szybciej napisać, ale złożyło sie jak się złożyło.

Sprawa wygląda tak. W serwisie Uni Car Bydgoszcz, bez zmian, a nawet gorzej. Teksty że ten typ tak ma to mało powiedziane. Przy przekazaniu auta do serwisu oczywiście procedura czyli przebieg itp. Akurat na licznik wskoczyło mi równe 23100 km. Po odbiorze samochodu 23103 km (dodam że jechałem z mechanikiem w celu zlokalizowania stuków i dźwięków z nawiewu). Po około 4 godzinach auto do odbioru. 

I tu ..... hasło mechanika, jeździliśmy z pół godziny po mieście i nie słyszeliśmy ani stuków, ani dźwięków z nawiewu, i jeżeli dźwięki występują to są to naturalne dźwięki. Czyli bez zmian. Ku mojemu zdziwieni licznik wskazuje wcześniej wspomniane 23103 km. Czyli pół godziny jazdy....a licznik bez zmian. Nasuwa się myśl, albo kręcą liczniki, albo kłamią klientów, a roboczo godziny liczą. Kolejna sprawa. Auto kupione w sierpniu 2018 roku wymiana opon oleju itp tylko w autoryzowanym serwisie, wiadomo...gwarancja. Zniesmaczony wróciłem do domu.

Ale.....w dniach kolejnych cuddddd !!!!!!! się zdarzył. Otwarty został drugi salon renault w Bydgoszczy YAMA.

No to jadę, i wiecie co. 

Na następny dzień się umawiam. W dniach kolejnych jazda samochodem w celu weryfikacji moich obaw i....bach. Ma pan rację bardzo głośno hałasuje i rzeczywiście są stuki gdzieś w zawieszeniu. Zostawiam samochód na kilka godzin. Oczywiście auto zastępcze. !!!!!!!!!!. Po kilki godzinach telefon. 

Jadę....a myśl moja taka....napewno im się coś wydawało....i usłyszę jak zawsze,, ten typ tak ma,,

Ku mojemu megaaaaa zdziwieniu usłyszałem: ktoś w aucie urwał zaczepy obudowy od komputera i bezpieczników( generalnie osłony elektroniki zniszczone) i na trytytki zaczepił osłonę która jest pod podwoziem i tam coś grzechocze bo jest luźna. Pytali mnie gdzie auto robione, a ja im że w ASO. 

No ale sprawa pierwsza......czyli chrobotanie.: ogarniamy części, załatwiamy na czas naprawy auto zastępcze i działamy.

Noooooo panowie. Z takim podejściem to wszystkich teraźniejszych klientów zgarniecie z Uni Car i nowych Wam nie zabraknie.

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem.

Auto oddaje w najbliższy poniedziałek, i po wszystkim zdam relacje.

Potrzebuję tylko porady w kwestii tych tryty tek, i zniszczonych obudów....co robić.

Dnia 15.11.2019 o 10:24, dalselv napisał:

.....

 

PS. jeszcze dam trochę czasu na sprawdzenie, u mnie się to pojawiło po jakoś 3 miesiącach po odbiorze, póki co miesiąc jest spoko

W jakim serwisie kolega to ogarnął,?? Można namiary prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej_J napisał:

Powiedzieli Ci, że wysprzęglik do wymiany? Bo odgłosy od nóg/z lewej kratki to jest wysprzęglik, a nie jakieś luźne osłony :)

Te luźne osłony to całkowicie odrębna sprawa. Nie powiązana z dźwiękami chrobotaniem z nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2019 o 15:31, Maciej_J napisał:

U mnie wróciło ale jest ciszej;) Tak czy siak pojadę na przegląd to znów zgłoszę;)

 

Wczoraj sobie zjechałem z autostrady, jadę 70km/h i słychać że delikatnie powraca ten sam dźwięk :35_thinking: Ale już to olewam dopóki nie tłucze głośno.

 

A następny dzień cisza, widać to już zależność biometeo dla samochodów :)

Edytowane przez dalselv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Dziwne dźwięki - Megane IV 1.3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!