Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni EDC


Geble

Rekomendowane odpowiedzi

Uogólnianie to nie uszczegóławianie, ale skoro uważasz, że określenie jeleń tyczyło się Ciebie ?, to uważaj tak dalej.

O stosowaniu ironii w wypowiedzi też nie masz dużego pojęcia - dotyczy to np. mojego ostatniego akapitu w poprzedniej odpowiedzi ?.

 

To w końcu co z tym nieszczęsnym olejem: brać to, co narzuca Renault czy zakupić alternatywny (i tańszy - wiadomo dlaczego, bo spoza ASO) produkt? W końcu oleje silnikowe zdecydowana większość z nas stosuje inne (lepsze, niekoniecznie tańsze) niż produkty Elf-a.

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bartasKRK napisał:

Fajny artykuł. I w końcu znalazłem informację o max momencie w EDC7. 300 nm - więc w GT chip praktycznie nie warty świeczki. Szkoda

Nie brał bym tego tak dosłownie. W Audi "tipy" w 3.0 TDI przy 240 HP i 500 Nm miały limity na 450, tak, mniej niż fabryka dawała z ori softem. Po chipach latały na momencie 650 Nm i nie wykazywały oznak zmęczenia. Każdy sterownik ma limitery, także to że będziesz miał np 400 Nm przy skrzyni 300, nie oznacza że wyłoży się szybciej. Na pewno jak będzie samochód ciśnięty od zera w podłogę, ale z rolki, spokojnie ogarnie i nie skróci jej żywotności. No chyba że świrujesz na granicach możliwości, wtedy dałbym sobie siana. No i olej, bo jesteśmy w temacie jego interwału wymian, wtedy bym go trochę skrócił, np co trzecią wymianę oleju w silniku, czyli 30-35kkm. Hajsu dużego to nie kosztuje, a "śpisz" spokojnie.

 

Sorki za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeję trochę kotleta, byłem przed końcem gwarancji w ASO z szarpiącą znowu skrzynią (wymieniona po 3 latach przy 45k km), obecnie samochód ma nalatane od wymiany 20k i zaczęło się to samo. Obecnie już skrzyń DW5 nie wymieniają, bo nic to nie daje. Trochę ich wziąłem pod włos bo już mnie to trochę meczy. W końcu przynajmniej wiemy z czym się mierzymy. Skrzynie DW5 są po prostu nieudane. Wymiana pomaga (tak jak w moim przypadku) na około 2 lata i zaczyna się to samo. 
 

Czy ktoś wymieniał w tej skrzyni olej? Może to trochę pomoże. Naczytałem się dużo na zagranicznych stronach ile ludzi tyle opinii. Można nawet sobie podobno pogorszyć. 

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!