Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silniki DCI - Renaul Megane 4


causative

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2021 o 15:35, Darek1231 napisał:

Witam panowie.

Posiadam Megane IV 1.5dci blue 115KM z 2018r. Czy ktoś się orientuje jaki olej silnikowy powinienem użyć do wymiany?

0W20 czy 5w30 a może 5w40? Na różnych stronach jest różnie napisane. W wielu tabelach widziałem że dopiero od 2019r takie silniki były niby stosowane...

Auto kupiłem używane i nie jestem już w stanie dowiedzieć się czym był wcześniej zalany...

Lej cokolwiek co spełnia normę RN720. Lałem i leję do sowich Renówek z DPF jak i bez DPFu to co podawał producent (zazwyczaj Elf 5w30) i auta robiły spokojnie po 300 tys. i dalej jeżdżą u znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.02.2020 o 13:01, Geble napisał:

Zależy co kto rozumie przez "Da radę w miarę energicznie wyprzedzić". Dla mnie nie da się w miarę energicznie wyprzedzić przy 260 Nm mając na pokładzie 4 osoby i jeszcze walizki w bagażniku, a drugi będzie twierdzić, że rwie lacie przy 260 Nm. 

Jak sie nieda wyprzedzic kolego 1.6 dci 130 km idzie jak przecinak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Silniki DCI - Renaul Megane 4
  • 1 rok później...

Witam Panowie, czy przebieg 200tys dla silnika 1.5dci to jest dużo? Plan był taki żeby zakupić coś poniżej,  ale trafił mi się egzemplarz ok. 200tys. Jakie przebiegi osiągają te silniki bez jakiś większych napraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojazdach flotowych powyżej 300 kkm wymieniane są wtryski i regenerowane pompy. Jeśli 200 jest rzeczywiste to trochę pojeździ wydając tylko na eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi o takie coś chodziło, usilnie szukałem coś poniżej 200tys ale ich stan w ogóle nie był adekwatny do przebiegu. Trafił mi się egzemplarz również  flotowy ale z lepszym wyposażeniem i z przebiegiem 200 tys. (podobno w oryginale). Jakby tak faktycznie był że do 300 tys da rade to jeszcze 100tys zapasu źle to chyba nie wygląda🤔. Wrzucę link auta w dział ,,Pomoc w ocenie ogłoszeń" zobaczymy może ktoś coś jeszcze dopowie. 

 

Drodzy forumowicze czy ktoś z Was może podnosił moc w 1.5 dCi? Jeśli tak, to jak wrażenia i ile wyszło  km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!