Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony letnie Dębica PRESTO UHP 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na temat takich wpisów o tym, że trzeba uważać na drodze i przewidywać - to mam wrażenie że z nawiedzonym rozmawiam.

Przewidywać to można kiedy się kupę zachce, a nie co się stanie na drodze - bo ja jadę idealnie przepisowo, a dziecko mi wbiegnie z chodnika za piłką praktycznie przed maskę.

Na chińczyku mam dziecko na masce, na dobrych gumach 1cm przed zderzakiem - kiedyś się o tym przekonałem (na szczęście z tym 1cm przed).

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przewidywaniem kupy to też nie zawsze się udaje. Co test to inny wynik

 Nie twierdzę że opona chińska jest taka sama jak Michelin czy też inna firmówka ale po prostu do normalnej jazdy jest wystarczająca i tyle. Też bałem się Chińczyków i to są moje pierwsze opony chińskie ale,, zaprawdę powiadam wam" można śmiało na nich jeździć nie wyją nie ślizgają się normalne opony a rajdowcem nie jestem bo i auto nie takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w życiu ze 3 razy takie akcje, wyjazd kogoś z podporządkowanej drogi prosto przed maskę, jadąc rano pustą drogą w biały dzień, jakbym był niewidzialny dla tamtej osoby.

Albo jedziesz w deszczu, auto za autem godzina szczytu obwodnica i nagle wszyscy przed tobą hamują na raz, widzisz tylko zapalone stopy i myślisz co będzie.

Ja wogule nie czaje tego myślenia, że jedne opony po 200zł a drugie 400zł i kupie te za 200 bo przecież to bez znaczenia, ile wydajemy na paliwa, filtry?, tu się nie oszczędza absolutnie.

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jestem z tych co dupę szkłem drapią ale napisałem komplet Michelin które miałem kosztuje ponad 3200zł kupiłem pierwszy raz gumy chińskie za 1070zł na próbę sam zrobiłem na sobie test nikogo do tego nie namawiam po prostu więcej nie kupię opon za 3 tys skoro tak samo jeżdżę za 1tys i wszystko. Co do hamowania bo ktoś wyjechał to jeżdżę od 15 lat tirem mam przejechane ponad milion kilometrów grubo i wiem że nie ma jak porównać testu opon do tego co dzieje się w życiu na drodze. Najważniejszy jest czynnik ludzki reszta ma drugorzędne znaczenie choć dobrze mieć dobre hamulce i dobre opony to nie podlega dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych testach których zdjęcia pokazałem czynnik ludzki jest wyeliminowany. Jeżeli dalej nie widzisz różnicy.....No to już nie ma jak Ciebie przekonać. 
 

ja raz kupiłem samochód na oponach nexen. Po przejechaniu 100km udałem się do wulkanizatora po komplet Bridgestone RE002 Adrenalin, tak złe były te nexeny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego źle mnie zrozumiałeś nie uważam że Chińczyki są lepsze tylko wystarczające do normalnej jazdy. Ja kupiłem całoroczne chinole i jestem zadowolony. Przedtem miałem 2 komplety kół letnie Michelin coś tam eko na alufelgach a na zimę koła stalowe i Michelin Alpin cośtam. Mieszkam na mazowszu śniegu tutaj jak na lekarstwo więc letnie zjeździłem a zimowe sprzedałem. Chińskie kupiłem bo kolega założył takie do Touareg-a 2letniego ma firmę i dużo jeździ i on powiedział mi że jest ok i ja sam mam te gumy 2 rok i jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te opony - są bardzo ciche, bardzo dobrze trzymają - jestem zadowolony. Pod wrażeniem byli też znajomi, którzy ze mną jeździli.
Opony powstały ze współpracy z Continentalem i są made in Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jackowskipatryk napisał:

nie uważam że Chińczyki są lepsze tylko wystarczające do normalnej jazdy. Ja kupiłem całoroczne chinole i jestem zadowolony.


 

a to awaryjne hamowania możemy rozróżnić na „normalne” i nienormalne ? Nie rozumiem pojęcia normalna jazda.  
Zapytaj kolegę czy te jego chińskie opony maja homologację do 2 letniego tourega :) ? Bo znam klika osób, które drogi samochód maja tylko po to żeby wywołać czerwone oczy u sąsiadów a na utrzymanie już za bardzo środków nie ma - lub po prostu są to osoby które się nie znają na takich tematach. Ale wtedy albo polegają na ASO albo na porządnym warsztacie wulkanizacyjnym a tam nikt mądry do fury klasy i wartości 2 letniego Touarega nie założy całorocznych chinoli :)

 

@Qbak

 

poszukaj na Google.de coś na pewno znajdziesz, sąsiedzi z Niemiec mają jobla na punkcie opon. Bo mają gdzie polatać wozami wiec testują na potęgę. 
 

https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-5629291.html
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle odczytywać poziom hałasu w oponach ? Na takich uniroyalach rainsport 5 jest 72db, gdzie w niektórych oponach 200zl tanszych możemy znaleźć 68-70. Na ile jest to prawdziwe i czy można usłyszeć różnice ?

Obecnie także w uniroyalach można uzyskać 100zl zwrotu i mocno się nad Nimi zastanawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, ładnie wyjaśnione jak przeprowadzane jest badanie.... czyli w takim cichym tce ma to znaczenie. Ale już np 1.6 w meg 3 to chyba bez znaczenia. Silnik zagłuszy wszystko. 
w moim autostradowym 2.0 tdi w sumie nie ma znaczenia jaka jest głośność opon, i tak słychać klekota. 

 

33082D85-C907-47E1-8522-4310347B27F3.jpeg

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

w moim autostradowym 2.0 tdi w sumie nie ma znaczenia jaka jest głośność opon, i tak słychać klekota

No u mnie w Lagunie, do której chcę kupić te Falkeny to silnika na autostradzie nie słychać wcale, więc głośność opon poważnie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!