Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto nie zamyka się samoczynnie po oddaleniu się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy takie jak w opisie. Oddalając się od auta z kartą w kieszeni centralny nie działa, auto nie zamyka się. Kilka razy podchodziłem do auta, sprawdzałem, czy wszystkie drzwi są pozamykane ale auto dalej nie reagowało jak oddalałem się od niego. Oczywiście jak nacisnę guzik na karcie auto zamyka się bez problemu. Trochę dziwna sprawa ponieważ auto nie zamknęło mi się już chyba z 10 razy ale nigdy nie miałem problemów z jego otwarciem po zbliżeniu. Baterię profilaktycznie wymieniłem mimo, że nie miałem komunikatów o rozładowaniu baterii. Miał ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie incydentalnie ma to miejsce, gdy trzymam kartę w kieszeni razem z komórką. 
 

Poza tym, karta może działać z opóźnieniem, jeśli po opuszczeniu auta kierujesz się w stronę bagażnika - z tyłu auta jest zwyczajnie większy zasięg w odróżnieniu od przodu, gdzie przejście obok maski natychmiast blokuje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że blokuje jak się podejdzie do przodu to ok. Ale mi się zdarza odejść od auta a ono się w ogólne nie zamyka. Kilka razy zostało tak na parkingu bo nie usłyszałem tego piknięcie przy zamykaniu i się nie zorientowałem. Pobadam jeszcze z tą komórką czy faktycznie może być przyczyna ponieważ noszę komórkę i kartę obok siebie. Ciekaw czy jest jakiś sposób na

"reset" karty kub tego systemu. Dzisiaj wyjąłem baterię z karty na kilka godzin i zobaczymy, przy okazji rozłączę jeszcze akumulator dla pewności. Najwyżej zadzwonie do ASO czy karta też jest na gwarancji tak jak auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2020 o 18:49, porys napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Tajemniczą niespodzianką może być w zasadzie wyłącznie zapisanie się, po ponownym podłączeniu akumulatora, całej litanii błędów zasilania modułów .
Wielokrotnie miałem (nie)przyjemność kasowania tego wszystkiego po takich manewrach.
To nie czasy pierwszych modułów VAG czy PSA, gdzie w niektórych (ale tylko w niektórych) przypadkach rozładowanie kondensatorów powodowało, po ponownym podłączeniu zasilania, uruchomienie wszystkiego z parametrami fabrycznymi (czasami było to szczęście, że istniał równolegle mechanizm auto adaptacji w czasie jazdy).

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania  :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w M IV tak jest, nie znam tego modelu ale pamiętam jak pisali o M III by nie odłączać akumulatora bo potem będzie kupa błędów. Figa prawda, na tyle razy co odłączałem akumulator nigdy nie było błędu w żadnym module. A mam ich w SC III kilkanaście. Błędy pojawią się gdy akumulator zostanie odłączony np. na włączonym zapłonie. Może M IV ma inaczej, nie wiem, nie sprawdzałem. Zresztą Renault zawsze nawet przy najmniejszej naprawie zaleca odłączanie akumulatora i nie piszą by po skończonej naprawie wykasować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odłączałem ze trzy razy akumulator bo go doładowywałem. Nie raz był odłączony po 2 -3 dni. Zero błędów. Nawet szyb nie nie programowałem, o zegarku na Rlinku nie wspomnę. Nie uległy skasowaniu dane z komputera (średnia, przebieg kasowalny).

Zdarzało mi się, że auto nie chciało się zamknąć. W moim przypadku nie łączyłem tego z obecnością telefonu.

Zdarzyło mi się, że auto się zamknęło a licznik i Rlink świecił nadal (zdarzało się to tylko w godzinach wieczorno-nocnych). Wiem co jest przyczyną: pendrive w USB. Kiedyś, ktoś walczył z serwisem: rzekoma wymiana radia, rzekoma wymiana softu a przyczyna prozaiczna.

Problemy z zamykaniem są jak się stosuje magiczny futerał antywalizkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wywaliłem pendrive no i wyjąłem baterię z pilota na kilka godzin. Na razie wszystko działa jak powinno, tzn auto zamyka się zdalnie. Zobaczymy w dalszej perspektywie bo 3 dni to za mało. Problem nie był częsty i zdarzało się to może max 10 razy od nowości ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!