Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 4 Pure Led


Rekomendowane odpowiedzi

w jakim sensie, żeby ledy lepiej świeciły?  ledy chcesz przerobić, żeby lepiej świeciły czy zwykłe lampy na ledy, żeby lepiej świeciły??:)

 

orginalnie ledy mają regulację góra - dół. W xenonie nie ma regulacji bo się samo poziomują..... więć masz przerobione ale nie masz regulacji...

może poprostu musisz lampy na sztywno wyżej ustawić... ale to wymaga pewnie ściagnięcia zderzaka...

chyba, że ktoś przerabiał dołożenie poziomownia ale ja nie słyszałem.

:lapka:

REGULAMIN Forum pkt 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kkaka napisał:

Góra i dół działa od 0 do 4. Ale na drogowych nadal to mało pomaga bo widać, że świecą w dół. Trochę się podnoszą ale według mnie i tak za mało. Jutro postaram się wstawić zdjęcie. Jak to wygląda.

Na 0 światła świecą najwyżej.

Całe szczęście, że MIV nie ma xenonów.

Edytowane przez szwagier24a
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault-Megane-IV-Silniczek-Pozomowania-Lampy.thumb.jpeg.e6b1df5594b40bf0b829c37a7ae71730.jpeg

Regulacja wysokości świecenia jest przy silniczku w lampie, na klucz imbusowy, białe plastikowe gniazdo.

Ale trzeba sprawdzić czy silnik jest odpowiednio zamontowany, bo inaczej regulacja nie działa.

Oczywiście regulację trzeba robić przy pomocy kontroli odpowiedniego sprzętu, bo inaczej przybędzie januszków którzy nie muszą używać długich a oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulację wysokości wykonuje diagnosta na stacji kontroli pojazdów. Samodzielnie trzeba by zbudować sobie stanowisko do kontroli. Regulacji lewo-prawo nie ma potrzeby wykonywać bo zrobił to za nas producent. Sprawa wygląda inaczej gdy auto jest pokrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii wynika, że megane IV (przynajmniej ze światłami halogenowymi, być może to specjalny zabieg) z fabryki wyjeżdża ze światłami ustawionymi za nisko. Ja ustawiałem sobie samemu światła, i po prawidłowym ustawieniu według przepisów przybyło mi 10-15 metrów zasięgu na ustawieniu 0. Oczywiście później sprawdziłem w SKP i było poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje na oryginalnych żarówkach Osram Oryginal świecą około 120 m. Po wymianie na Tungsram  świeciły około 80 m, ale za to białym światłem.

Nawet zacząłem doceniać swoją starą megi  MII bo jej światła świecą jeszcze dalej (tak ustawił diagnosta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2021 o 10:33, szwagier24a napisał:

Całe szczęście, że MIV nie ma xenonów.

Nie mam porównania do xenonów z reno ,ale porównując te pure led z m4 do xenona z mazdy to blado wypadają, szczególnie jak mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!