Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV rozterki zakupowe


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, stalan napisał:

Fakt że od kilkunastu lat miałem komfort psychiczny posiadania nowych samochodów (wyłącznie prywatnie) , ale najwyższy czas to zmienić. Tym bardziej jak wspominam stare czasy gdy kupowałem używane samochody, zawsze jakoś to szło .Wbiłem się raz czy dwa na minę ,ale "nowy" samochód miałem co rok lub dwa . 

Ja z tego komfortu wyleczyłem się po 2006 roku. Miałem w życiu dwa nowe samochody, jeden był  z 1997 drugi z 2000. Nie piszę co markach bo wszystkie mają to samo. Trzy-cztery lata użytkowania i strata większa niż kupując np. trzylatka i sprzedając go po 10 latach. Koszty eksploatacji wyjdą  mniejsze niż kupując nowy. 

Podoba Ci się M IV kup trzylatka za pół ceny nowego, zaoszczędzonej kwoty nigdy nie wydasz na ewentualne naprawy. Paliwo wyjdzie za darmo. Żona dobrze Ci radzi. Nie sztuka kupić drogo i oddać za 1/4 ceny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2021 o 12:50, chucky80 napisał:

A jeszcze nie wiadomo czy Renault rakiem się nie wycofa z 1.3 - tez pojawiają się różne opinie powoli a jest ich mało bo jeszcze nie ma efektu skali. 

Rozmawiałem ostatnio ze sprzedawcą.

W przeciągu 2 lat Renault ma uciąć w silniku 1.3 jeden cylinder i rozwiercić pozostałe do łącznej pojemności ~1.2.

Także spieszmy się kupować / leasingować / wynajmować R4 ?

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji kupowanie nowego auta za gotówkę to totalny bezsens - niestety covid zaczyna zbierać swoje żniwo, a będzie tylko grzej.

Trzymanie kasy na koncie to już jest objaw totalnej głupoty - trzeba zainwestować w coś co nie traci (a nowe samochody tym nie są - no chyba że modele kolekcjonerskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIV za 85 tyś to jest jakaś bida-wersja, jak zrobiłem w grudniu kalkulacje takiej jak mieliśmy to wyszło mi coś koło 115 tyś. (Intens + parę pierdół).

 

Wolę mieć kasę np. w gruncie, niż na koncie i patrzeć jak mnie [cenzura] państwo okrada - a w chwili obecnej robią to jeszcze szybciej (a trzeba liczyć się z inflacją, która w tym roku pójdzie do góry jak cholera).

 

Na tym forum, cenzuralnie się wysławiamy :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitrek, ale Marcin ma rację, trochę lepiej doposażona podstawowa wersja silnika 1.3Tce przekracza 120k zł dowód: [Megane IV phI] Megane IV rozterki zakupowe - Strona 2 - Zakup - Megane IV - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w Polsce nie ma inflacji a to że złotówka jest słaba to dobrze ...... hihiihhi. 
 

Jak pisałem wcześniej kredyty wchodzą w ujemne oprocentowanie, zapowiedziano wprowadzenie banknotu 1000 pln - mieszkania i ziemię kupować Panowie a nie samochody, to się zawsze obroni i na siebie zarobi. Samochód w najem ze stałą rata i jesteś do przodu :) bo w 2022 inflacja będzie 2 cyfrowa - bez przecinka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitrek napisał:

115 tys za M IV to nonsens.

Jeszcze większy nonsens to Octavia IV 1,5 TSI m-HEV DSG z paroma pakietami i kilkoma dodatkami za ponad 140k wg. konfiguratora. Wadliwy system MM gratis.

Niestety, ale tanio to już było i jak koledzy piszą, nie zapowiada się, żeby było lepiej.

 

Ja muszę coś wybrać i cały czas waham się między MIV Grandtour R.S. Line TCe 160 EDC, a Proceed'em GT.

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na marki premium w tym budżecie.
Za 140 tys to już Spokojnie kupisz Merca czy BMW a nie jakieś Skody czy Reno....

Chociaż miałem Octavię 4 na tygodniowym teście 2.0tdi z automatem i uważam ze to baaaardzo dobre auto i już nie za wiele ma wspólnego z octavia3 która jeździłem przez parę lat - ogromny postęp.  
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-cla-200-shooting-brake-wyprzedaz-rocznika-2020-ID6Dy9k7.html

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-c-180-kombi-fl-156km-ID6CXwgv.html

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-318d-sdrive-150km-manualna-skrzynia-biegow-hak-elektryczny-ID6Dyu8Q.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek inna osoba podpiela się pod temat z innym budżetem ;) stąd inna propozycja. 
 

@omega a co jest złego w 2.0 diesel z BMW, przecież w serii g30 to świetny silnik. Z fabrycznych 150 koni które pieknie napędzają wóz samym programem robisz 200-210 ;). Silnik chodzi swietnie, jest cichy i bardzo oszczędny. Używałem takie wozu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek, a co? biedni nie mogą sobie pomarzyć? Prezes, nie bądź aż tak surowy, sezon ogórkowy a trzeba coś pisać. 

3 godziny temu, Sarna1 napisał:

Silnik chodzi swietnie, jest cichy i bardzo oszczędny. Używałem takie wozu. 

i to prawda, dokładnie tak jest. Zapoznaj się z jego trwałością i kosztami napraw np. uwalonego rozrządu, bo to w nim standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega z silnikami serii b47 w nowej 3ce i jej pokrewnych nie ma problemów. To stare n47 miały rozrząd który trzeba było wymienić. Ale to stare dzieje :) i już są zamienniki. Koszt jak w tce :)

 

Beemki za to lubią się zapalić od egra :)

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też planuję zakup Megane IV Grandtour, będę brał prawie full opcję. Ostatnio myślałem czy jest sens brać Renówkę.

 

W tej cenie można się zakręcić wokół premium, tak samo jak wokół bazowego Talismana. Ale...gdy dorzucisz kilka zwykłych opcji typu przyciemniane lusterko, podgrzewanie fotela/kierownicy, dodasz automat, normalne felgi, lakier i jakiś system bezpieczeństwa to szybko robi się ponad 150 tys. W przypadku kombi nawet 160-180. Próbowałem zrobić konfigurację (Audi, BMW) typu "tego nie wezmę, bez tamtego może przeżyję" i nigdy nie byłem zadowolony z efektu końcowego, cena wychodziła Megane +20k nawet za takiego biedaka w manualu.

 

Zawsze ktoś będzie chciał jeździć gorzej wyposażonym autem z lepszym emblematem. Jakościowo marki premium już się dopasowały do popularnych, teraz po podwyżkach zaczynają konkurować cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nocnyfilm napisał:

Próbowałem zrobić konfigurację (Audi, BMW) typu "tego nie wezmę, bez tamtego może przeżyję" i nigdy nie byłem zadowolony z efektu końcowego, cena wychodziła Megane +20k nawet za takiego biedaka w manualu.

Robiłem dokładnie to samo i wnioski były podobne. Dodatkowo, jak zobaczy się, że dana opcja w popularnej marce kosztuje X zł, a w marce premium dostępna jest tylko w pakiecie za 3-4 razy więcej, to też daje do myślenia.

3 godziny temu, nocnyfilm napisał:

Zawsze ktoś będzie chciał jeździć gorzej wyposażonym autem z lepszym emblematem. Jakościowo marki premium już się dopasowały do popularnych, teraz po podwyżkach zaczynają konkurować cenowo.

I później niby ma się to auto marki premium, ale stylistycznie nie wygląda, a wyposażeniem odstaje od średnio wyposażonego auta "zwykłej" marki.

Osobiście, płacąc określoną cenę za auto, wolałbym mieć lepsze wyposażenie niż lepszy emblemat.

Co do dopasowania się marek premium do popularnych, to akurat Mercedes C dopasował się trzeszczącą konsolą środkową ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!