Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w wyborze silnika Megane III HB


matisoft

Rekomendowane odpowiedzi

No to tylko potwierdza, że to auto nadaje się tylko na krótkie trasy za miasto i do miasta. Na trasę dłuższą niż 120km biorę zawsze Mondeo dziewczyny. Przy sprzedaży nawet nie wiem ile realnie można wołać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Renia08 napisał:

Wtedy każde auto miało takie przyspieszenie i maluch tak nie odstawał od reszty. Z resztą jaki to ma sens gdy auto wygląda jakby miało z 200KM, a ledwo wlecze się spod świateł. Wczoraj coś mi strzeliło "puknęło" pod maską jak stałem na postoju i nagle auto przestało szarpać i wibrować podczas jazdy i przyspieszania. Mam wrażenie, że to KZFR raz się zapieka, a raz działa.

Fazy zaczęły działać. Wadliwy zawór się wiesza. Jak w pozycji otwartej to działa dół obrotów a jak w zamkniętej to góra.

Nie pomylić z wolnymi obrotami bo jak otwarty to falowanie obrotów,  podwyższone obroty,  gaśnięcie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Renia08 napisał:

Przy sprzedaży nawet nie wiem ile realnie można wołać...

Tu nie podpowiem, ale za moją chcieli mi dać z marszu 18k ( obcy), ale została w rodzinie i tym bardziej się cieszę bo jeszcze czasami mam okazje do niej wsiąść. 
Myślę, że wystawienie za 20k to uczciwa cena i pewnie za tyle bym ją wystawił bo stoją między 18 a 23 tysiące ( przynajmniej coupe) 1.6 dosyć dobrze trzyma cenę. U mnie mechanicznie i wizualnie igiełka :D.

Baj de łej mam trochę lepiej wyposażoną niż Ty.

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się zgadza Twoja wypowiedź, mam 30 na karku, samochód służy mi na dojazdy do pracy i w innych celach. Sytuacja kiedy się ścigałem to była próba sprawdzenia możliwości samochodu, a czemu by nie? Jeśli uważasz tak jak napisałeś, że jestem młody i niespokojny to niestety pudło. Z reguły jeżdżąc patrzę na licznik spalania i robię sobie wewnętrzny konkurs, żeby zjechać jak najbardziej ze spalaniem. To, że człowiek szuka czasem rozrywki to inna sprawa.

Kola mam standardowe 205x55x16 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sKarlosMegane tutaj chyba chodzi po prostu o frustrację samym autem przez @Renia08. Niestety trafił na tę sztukę która się po prostu psuje i pewnie ma jej dość stąd to narzekanie. Ja jeździłem na miarę możliwości meganki, i szczerze powiedziawszy, jeżdżę teraz Mazdą 3 BP skyactive-G i nie jeżdżę wcale szybciej jak meganką, ok zdarzy mi się wyprzedzić na krajówkach tira czy dwa więcej, ale na przeciwko pokonywanych km to jest ****, a nie bomba atomowa :D. Dlatego gdyby przyszło mi jeździć meganką dalej to bym jeździł i nie marudził bo do normalnego pokonywania kilometrów nie ma różnicy czy masz 250 koni czy 110.

Wiadomo, że od 140km/h w górę mazda idzie dużo dużo lepiej, ale też bez przesady żebym z tego korzystał zawsze i wszędzie. Staram się tak układać sobie życie żeby nie musieć się aż tak nigdzie śpieszyć. Zwłaszcza, że im wyższa prędkość tym wyższe spalanie bo deaktywacja tłoków działa tylko do jakichś nie całych 140km/h, a najbardziej efektywnie tym autem jest jechać 120km/h czyli zupełnie jak meganką i właściwie każdym autem. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Trochę to trwało. Kupiłem Megane 3 w kombi, z silnikiem 1.6. Tak się wzbraniałem i ostatecznie na niego padło. Szukałem 180 TCe, ale nie było niczego wartego uwagi.

5B1A3B7B-2F82-4972-84FD-34A96DA02687.jpeg

29B7B695-E0F7-4E7F-88C8-C52EE58D48D8.jpeg

47BF1062-69F4-458D-B003-2115165C3A9C.jpeg

E501AC0B-849F-4163-8EA6-8726B3536BFE.jpeg
 

edit: czy to normalne że w kombi z klapy bagażnika do środka wpada woda, w sensie ogólnie wiadomo że tak nie powinno być, to typowe dla tego modelu, co można z tym zrobić?

Edytowane przez matisoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!