Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za poradę. W sumie to nie o mnie chodzi tylko o żonę (główny użytkownik). Nasze auto jeździ po małym mieście kilka km dziennie i raz lub parę razy w tygodniu po drodze powiatowej, która jest dość kiepsko utrzymywana w sezonie zimowym. Dodatkowo są dość ostre podjazdy i zjazdy (nie ma sezonu by tiry nie blokowały) i sporo dość ostrych zakrętów ok 90 stopni. Najwyżej potestujemy na początku i w razie potrzeby zamówi się coś lepszego.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na takich Hankookach W452 od zeszłego roku i jestem zadowolony

http://wulkanista.pl/hankook-winter-icept-rs2-w452/

 

Może i zimy nie są jakieś srogie ostatnimi laty, ale czułem się bezpiecznie na oponach, a świeżo po założeniu troche je potestowałem w warunkach w których Barumy nie dawały sobie rady. Hankook RS2 W452 moim zdaniem ma dabrdzo dobry wskaźnik ceny do jakosci, podobnie jak wspomniany nokian wr d4. Michelin trochę drogo (w cenie dwoch dębic frigo 2 praktycznie). Nexeny koreańskie też warte grzechu moim zdaniem.

 

Zastanawia mnie tylko ta skala 0-6 z poprzeniej strony. Bo skoro kiepskie opony mają 4,7 a zaj**iste 5,3 to kto ma 2, 3 czy 4 punkty w tym rankingu:)

 

 

Edytowane przez Merdorian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Merdorian napisał:

Zastanawia mnie tylko ta skala 0-6 z poprzeniej strony.

 

Wiesz, to tylko ocena z Oponeo, dodana przez użytkowników, więcej pewnie do poczytania na stronie sklepu. Niemniej zawsze to jakiś odnośnik. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z Michelin'ami - wyrzuciłem kiedyś 13-letnie Michelin Alpin (jeździły do końca w Oplu Agila) i bieżnik był w naprawdę dobrym stanie. Moim jakby priorytetem jest to, żeby opona nie starła się zanim minie czas, po którym powinna być wymieniona na nową. I tutaj obawiałbym się np. Frigo a jestem pewny, że na Alpinach pojeżdżę 8 lat. No nic, dziękuję za pociągnięcie tematu.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak Frigo HP2, ale najlepsze opony zimowe w kategorii  "trzymanie na sniegu" to były frigo, i zupełnie nie przeszkadzało im, ze maja 8 lat :-) Przy czym, zeby byla jasnosc, mowie o samym zachowaniu na śniegu... spalanie, hałas czy trzymanie na suchym to inna bajka, ale tez źle nie bylo.  To byly tez szerokosci 195 na stalowych 14kach  (clio) z tego co pamietam. Żadne opony zimowe jakie miałem później (m.in fuldy, kleblery, GY) ani do clio ani do Megane nie zachowywały się tak super na śniegu...

:lapka:

Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie Panowie napawają mnie optymizmem bo już chciałem te opony zdjąć z felg i kupić coś innego ale skoro na śnieg sa super to zostawię :-) A jak na błocie pośniegowym i ubitym śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja szukam calych kól stalowych na zime dla swojego Megane GC . Czy Felgi strukturalne 4X100 16cali ET 44 Renualt  beda pasowaly do mojego samochodu ? i czy 600 zl za nowe felgi to dobra cena? 

 

:lapka:

Regulamin. Pkt. 5.6. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!