Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie skrzypowity ;)

 

Jestem szczęśliwcem mającym megane bose z grudnia 2015r.

Przez pierwsze 3 miesiące było ok, teraz skrzypi właśnie słupek B pasażera, czasami zagłówek.

Megana była w ASO robili tydzień i może 2 dni był spokój. Mówili, że zdjęli podsufitkę itp itd... nie chce mi się w to jakoś wierzyć.

Woskowanie nic nie daje, płyn do płukania również nie sprawdził się... Na forach francuskich znalazłem informację, że coś koło kurtyn pukać może, ale translator słabo to tłumaczy.

Jako, że mam bose to dochodzą skrzypiące rączki w drzwiach - nie spotkałem się z tym na forum jeszcze :(

Ktoś rozwiązał problemy raz na zawsze ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie trochę jak to wszystko czytam. Moja pierwsza i pełnoletnia już Meganka, pomimo wytłuczonego zawieszenia, we wnętrzu nigdy nie dała znać o swoim wieku, nic nie trzeszczało i nie skrzypiało nigdy. Od miesiąca mam drugą generację i już smarowałem zamki w drzwiach, a do tego kombinowałem z mocowaniem wyświetlacza radia z zegarkiem, skąd też dobiegały trzaski :/ Paskudnie irytuje mnie też skrzypienie w II dźwigni hamulca ręcznego, co prawda nie skrzypi sama z siebie na szczęście, ale każde jej chwycenie to, jak fajnie wyżej napisał kolega, skrzypowita. Ktoś wie może jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry pomysł. Spróbuje z taśmą u siebie. Ja smaruje co jakiś czas silikonem w płynie i zgrzyty słychać sporadycznie. Wcześniej były praktycznie ciągle. Taśma + płyn mogą okazać się dobrym pomysłem. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie smarowanie zamszowych uszczelek nic nie dało (stosowałem wazelinę, smar silikonowy, olej silikonowy w sprayu). Na karoserii mam przyklejona czarną taśmę parcianą i jest spokój od 3 sezonów.

 

Droopy - spróbuj psiknąć w łączenia plastików olejem silikonowym w sprayu (jak nie masz to plackiem do kokpitu, takim nabłyszczającym - przeważnie ma olej silikonowy w składzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak wcześniej pisałem wymienili uszczelki na gwarancji... tylko ze zaczęło piszczeć znowu (w parę dni z ciszy do upierdliwości). Posmarowałem Lenorem i od 3 tygodni cisza. Ile ta metoda wytrzyma, się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że u mnie patent z wazeliną na trzeszczące zewnętrzne uszczelki drzwi poskutkował na 2 dni. Może to kwestia upałów i po prostu pod wpływem temp. wazelina zrobiła się zbyt rzadka. Zostaje patent z taśmą... co polecacie? W BMW e46, e90 i jeszcze w którychś modelach mają ten sam problem z uszczelkami. Tam doczytałem, że naklejają przeźroczystą zwykłą taśmę w miejscu przylegania uszczelek do karoserii, u nas ktoś chyba to robił na taśmie parcianej. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dwóch samochodach czarną parcianą. W jednym nie można było wytrzymać bo piszczało dosłownie na każdej nierówności. Jeżeli był parking i krzywo ułożona kostka (naprężenia karoserii takie jakby skręcanie całego samochodu) to w środku było słychać jakby wszystko się rozwalało. Od ponad 2 lat (3 sezon) mam święty spokój. Widać jedynie jak taśma i karoseria na długości pracują pod wpływem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!