Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam pół roku temu kupiłem Megane3 i zauważyłem że nie mam tych małych glosniczkow w desce rozdzielczej. Chce zakupić je tylko zastanawiam się czy kupić oryginalne czy jakieś innej firmy(co byście polecili za firmę gwizdkow?Dodam ze dzwonilem do reno i gostek powiedzial mi 80zl za szt. Ale moge kupic uzywke np. z laguny3,megan4 bo powiedział mi że będą pasować. Nie wiem czy na oryginalnych będzie dobry jakościowo dźwięku, bo wiemy że jakoś dźwięku w M3 w oryginalnych glosnikach jest tragiczny. Ewentualnie co byście polecieli żeby poprawić jakość dźwięku tylko bez wzmacniacza i tuby.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Seba

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL

pkt. 5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem do swojej M3  Pioneer DS-933CA i dałem za to  69zł/komplet ze zwrotnicami. Ogólnie w tym temacie na forum jest wszystko przewałkowane: 

 Pierwszą rzeczą, która znacznie poprawia jakość grania jest wygłuszenie drzwi, a potem kombinacje z wymianą głośników na 16cm przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

A te16 glosniki się zmieszczą czy trzeba coś przerabiać? Masz może jakieś fotki jak zamontowales te16 i jak masz zamontowane gwizdki pioniera? I jak umieściłem zwrotnice? Jak podłączyles zwrotnice?

A jaka średnica gwizdkow

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem po montażu głośników wysokotonowych w mojej Meg 3 (zakupione na tej aukcji: Allegro). Kilka wskazówek dla przyszłych pokoleń:

  • Zaczepy (pełniące rolę zawiasów) są do usunięcia - szkoda się męczyć z próbą ich wyciągnięcia, skoro na końcu i tak trzeba je wyciąć aby zagnieździć głośniki. Najlepiej naciągnąć je jak najmocniej i przyciąć przy samych otworach, w których są zamocowane.
  • Wtyczka do głośników posiada na samym środku wystającą na ~1 mm wargę (szeroka na około 2 mm)(widoczna na screenie) - najlepiej ją ściąć, przynajmniej na długość jaką wtyczka wchodzi do gniazda głośnika. Ja do tego celu użyłem kawałek ostrza noża do tapet. Bez tego włożenie jej do wskazanego przeze mnie głośniczka jest chyba niemożliwe (poddałem się po kilkunastu minutach). Sama wtyczka i tak siedzi wystarczająco pasownie na pinach. Do tego boczny zatrzask skutecznie blokuje ją w prawidłowej pozycji.

Co do samego efektu. Jeżeli posiadasz wypuszczone kable to nawet bym się nie zastanawiał. Inwestycja kosztowała mnie całe 29 PLN (10 PLN jeden głośniczek) plus trochę poświęconego czasu na montaż. Robota na maksymalnie godzinkę - z przerwą na siku.

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

pytanie mam odnośnie samego montażu: sprawdziłem u siebie, instalację mam podciągniętą, jest ona wciśnięta w taką ramkę plastikową. Tą ramkę przed montażem trzeba wyciąć czy mieszczą się głośniki bez wycinania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.08.2018 o 08:18, deku napisał:

Kupiłem te od Laguny III (281480004R)
Pytania odnośnie montażu, bo chciałem to wieczorkiem na szybko zrobić, ale się nie dało:
1) po co te... nie wiem nawet jak to nazwać (oznaczone żółtą strzałką), nie można przez to wyjąć maskownicy głośnika. Można/trzeba to wyrwać? Do czegoś to służy?
2) czy żeby zamontować te twitery trzeba usunąć tę część zaznaczoną czerwoną strzałką (w której jest wtyczka)? Mam wrażenie, że na głębokość nie wejdą, jak się tego nie usunie

 

Dzięki za info

20180809_210538.jpg

Też kupiłem takie głośniczki. Maskownice głośnika wyszarpnąłem, nie ma, co się bać, mocno się trzymała. Później można ją założyć na to samo miejsce, trzyma się dobrze, a przeszkadza w montażu. Następnie wyciągamy konektor np. nożyczkami. Na koniec niezbędne jest wyłamanie części oznaczonej czerwoną strzałka inaczej głośnik się nie zmieści. Część jest do tego przystosowana, ja zostawiłem ją nie wyłamując do końca, tylko przód, żeby głośnik wszedł, a maskownice dało się  zamknąć. Podłączenie głośnika to pikuś. Wrażenia po instalacji: jeśli zakryje ręką głośnik słychać, że coś nie gra. Na efekt wow nie liczcie. Jeśli ktoś nie ma wiązek poprowadzonych to ja bym nie wstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem do Scenica III w sobotę. Nie było instalacji, więc podłączyłem się pod wiązki drzwi, tak jak w oryginale.

Różnica jest bardzo duża. Zamontowałem Arkamysa zamiast płaskiego radia, ale głośniki zostały stare i bez gwizdków było tylko męczące dudnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego tematu przed chwilą zamówiłem TW z laguny III. 78zł z przesyłką. Montaż w następnym tygodniu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Zastanawiam się jedynie co wycinaliście z gniazda głośnika?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Proszę o rady najlepiej w formie graficznej.

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.9 :!: - Prezes

 

IMG_20210513_191529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz maskownicę to będzie widoczny plastik gotowy do wyłamania, połączony z resztą deski w 3 czy 4 miejscach. Można to wyrwać palcami.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki zamontowane. Jeśli chodzi o ten plastik to jest on połączony w 4 miejscach. Jest to po prostu ta podstawa w której siedzi wtyczka.

Jeśli chodzi o dźwięk to moim zdaniem jest kolosalna różnica. Teraz słychać te dźwięki, których wcześniej nie było. Dodatkowo wydaje się jakby bardziej przestrzenny. 

W moim przypadku są to głośniczki z LIII. Może te z LII są gorszej jakości i dlatego koledzy nie widzą tej różnicy.

 

Dzisiaj wjechał głośnik do bagażnika.

Przypomnę że wcześniej założyłem radio 3d arkamys i bzyczki w deskę z LIII. Efekt już jest zadowalający. 

Następnie etapem będzie wygłuszenie drzwi. Po tym zabiegu będę myślał o głośnikach ze wzmacniaczem. Myślę aby wrzucić na przód 130mm 100rms. I to prawdopodobnie będzie koniec projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!