Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam autko jak w profilu(1.2TCe 115 konne). Kupiłem je jako roczne od autoryzowanego dealera(miało niecałe 20 tys km przebiegu, 5 tys przejechane na oleju). Dziś zauważyłem, że ubyła mi jedna kropka na wyświetlaczu(podczas uruchamiania systemów).

1. Jakiej ilości odpowiada ubytek takiej 1 kropki?

2. Czy takie zużycie na prawie 3 tys. km jest w normie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem jak mam rozumieć Twoją odpowiedź. Jazda raczej normalna, sporo zapalenia gaszenia po mieście, trochę korków rzadko jakaś trasa z prędkościami >120 km/h. 

W książce jest napisane, że zużycie nie może przekraczać 0.5l na 1000 km. U mnie jest to wg elektronicznego "bagnetu" 100ml/3000 km. Dziś zakupiłem olej Elf Evolution 5W40 z normą RN710(tak mi polecono w ASO telefonicznie). Zrobię dolewkę i sprawdzę czy faktycznie wejdzie 100ml. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę Airbitesa rzadko kto rozumie, wielu się starało, wielu się stara, na razie bez skutku. :-) Jest to postać forum, bardzo charakterystyczna. :-)

Zużywanie oleju większych ilościach niż normalnie przyjętych, przez silniki 1200 to cecha tego motoru niestety. Poszukaj na forum jest dużo wpisów na ten temat.

Jako, że auto ma niewielki przebieg, dolej do stanu oleju, bacznie obserwuj normalnie eksploatując. Przebieg niewielki, może z czasem zużycie oleju unormuje się.

Normy podawane w instrukcjach są bardzo "asekuracyjne",  ekstremalne, delikatnie pisząc. Robię 20 tyś między przeglądami, musiałbym dolać 10 litrów oleju, czyli np 9,8 litra według producenta byłoby ok!  

 

 

Edytowane przez Lelupi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, infwlk napisał:

Nie za bardzo wiem jak mam rozumieć Twoją odpowiedź. Jazda raczej normalna, sporo zapalenia gaszenia po mieście, trochę korków rzadko jakaś trasa z prędkościami >120 km/h. 

W książce jest napisane, że zużycie nie może przekraczać 0.5l na 1000 km. U mnie jest to wg elektronicznego "bagnetu" 100ml/3000 km. Dziś zakupiłem olej Elf Evolution 5W40 z normą RN710(tak mi polecono w ASO telefonicznie). Zrobię dolewkę i sprawdzę czy faktycznie wejdzie 100ml. 

Masz bagnet w silniku wiec sprawdź na nim ile brakuje. Od minimum do maksimum na bagnecie wchodzi litr oleju. 

Mój tce traktowany ostro spalił 2 kropki oleju na 15.000km. Teraz po przeglądzie jest 2500 przejechane tylko po mieście i nic nie ubyło. 

10 godzin temu, infwlk napisał:

 

 

Dla przykładu octavia 2.0tdi spala mi 1 litr na 7 tys km. Jazda praktycznie tylko autostradowa.

Ale focus 3 zarówno 1.6 tdci jak i 2.0 tdci ani grama oleju na każde 20.000 a też latały tylko z prędkościami autostradowymi do przebiegów ok 200.000km. Czyli idzie zrobić dobry silnik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie:

czy to normalne ze korek oleju i bagnet śmierdzą benzyna? To chyba nie są spaliny tylko raczej benzyna ale pewności 100% nie mam. Procedura: odkręcam korek waham i czuć wyraźny zapach benzyny/spalin. Wcześniej jazda ponad 60 km dość dynamiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 2016 rok 70.000 przebiegu

 

 

Co do oleju śmierdzące benzyna. To normalne. 

Dnia 29.12.2017 o 18:28, mayn napisał:

Ford Focus 3 1.6 tdci oraz 2.0 tdci to silniki PSA, jedne z najlepszych.  Z którego roku jeździsz Octavią 2.0 TDI spalającą 1 litr oleju na 7 000 km ?

Hej 2016 rok 70.000 przebiegu

 

 

Co do oleju śmierdzące benzyna. To normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, infwlk napisał:

czy to normalne ze korek oleju i bagnet śmierdzą benzyna? To chyba nie są spaliny tylko raczej benzyna ale pewności 100% nie mam. Procedura: odkręcam korek waham i czuć wyraźny zapach benzyny/spalin. Wcześniej jazda ponad 60 km dość dynamiczna. 

 

Nie powinno być czuć oleju benzyną, czy przypadkiem je jeździsz dużo na krótkich odcinkach i po mieście, sprawdź czy po dłuższej trasie też czuć benzyną.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tras jeżdżę to fakt. Głównie korki w dużym mieście i lokalnie wokół komina(mała miejscowość). Trasa to tak raz na parę miesięcy się zdarzy.. 

 

Pytam pod kątem tego, że kończy mi się w marcu gwarancja dwuletnia i zastanawiam się czy coś mowić wczesniej, czy da się np przedłużyć jeszcze gwarancję czy nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!