Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo jeżeli przed 11 czerwca zgłosisz awarie to już w serwisie może się to ciągnąć dalej, nawet do 20 czerwca, zgłoszenie poszło w dzień kiedy miałeś gwarancję a kiedy to naprawią to już nie twój kłopot. Zgłoszono sprawę w czasie gwarancji. Tak mi raz powiedzieli na serwisie :) Upewnij się czy jest tak u Ciebie w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sja08 napisał:

Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę. 2 tygodnie temu kupiłem używane Clio z 2014 roku z silnikiem 1.2 TCe. Jest ono jeszcze na gwarancji do 11 czerwca i nie wiem co robić bo po zakupie oleju wyło pod górną kreską max a teraz zrobiłem 1200km i jest 3/4 na bagnecie. Poprzedni właściciel wiadomo nic nie mówił o braniu oleju a ja mam za mało czasu by sprawdzić do 11czerwca czy bierze ten olej. Poradzicie co robić? Czy po 11 czerwca to już nic nie wywalcze?

 

Między max. a 3/4 na bagnecie to różnica około 0,15L, więc na 1000km wychodzi jakieś 0,12L, co by dało 1,2 litra na 10tys.km, nie pamiętam w tej chwili jakie wartości zużycia oleju zakłada producent w tym silniku. Myślę, że te 0,12/1000km to nic złego, wręcz przywozicie.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym samochodzie z poprzednich a były też z turbiną nie widziałem by na 1000 km tyle ubyło. Nawet co 15tyś nie było dolewanie.

Sprawę zgłoszę i zobaczę co stwierdza, nie wiem tylko jak to im powiedzieć że na 1200km ubyło 1/4 bagnetu?

Andrzej- odpowiedziałem na pytanie może mało precyzyjnie. Auto jest mojej żony. Ma automatyczną skrzynią to raz a dwa żona nie lubi szybkiej jazdy tym bardziej na drogach gdzie jeździ niezbyt jest bezpiecznie rozwijać więcej niż 110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te silniki to jeden wielki szmelc zaczynam żałować że zakupiłem samochód z tym silnikiem. Jestem obecnie w trasie zrobiłem 1300 km i mi wciągnoł 0.5 litra oleju + dolewka 250 ml przed wyjazdem masakra jakaś auto ma przejechane 120 tyś i silnik nadaje się na złom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013 auto z polskiego salonu jestem 3 właścicielem mam go od 2 lat. Po mieście tyle nie pije tego oleju ale teraz zrobiłem 1700 km wyjazd wakacyjny i wrąbał litr oleju. Już szukam pierścieni uszczelniaczy i panewek bo jak go rozbebesze to już będzie komplet robiony ale zobaczę. Jak na mieście zużycie się uspokoi to narazie odpuszczę. Jest to moja 7 renówka i ta jest najgorsza jeśli chodzi o mechanikę (silnik) mam też Scenica I 2001 rok 1.6 ma prawie 300 tyś i dalej śmiga na ch... ten cały dowsizingn. Postanowiłem że następnym autem będzie Mazda z silnikiem 2.0 bez turbo i innych pierdolników, pieprzyć downsizing. 

Edytowane przez rjb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawa wad ukrytych silnika H5F 1.2 Tce robi się głośna we Francji. Użytkownicy skrzykują się i próbują nagłośnić sprawę.

 

Polecam odwiedzić:

https://casse-moteur-renault.weebly.com/

https://www.facebook.com/oilconsumption12tce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że staję w obronie tych silników, bo coś zapewne jest na rzeczy, ale nadal mnie dziwi, dlaczego ich nie widujemy na naprawy lub wymiany w naszym warsztacie, rozmawiając z właścicielami innych warsztatów specjalizujących się w Renówkach oni również nie zauważyli problemów.

Mam kontakt z kilkoma użytkownikami 1,2TCe z naszego forum i Scenic forum, większość jest zadowolona, a zużycia oleju opisują w granicach 0,10~0,15 /1000km, jak dla mnie to nic szczególnego, moje poprzednie dwa 2.0 16V F4R i żony 1,6 16V K4M brały podobne ilości.

Jako warsztat specjalizujący się `francuzami` bardzo interesują nas takie tematy, kiedyś pisałem już na forum, że chętnie kupimy taki uszkodzony silnik 1.2TCe H5Ft w celach szkoleniowo-doświadczalnych i jakoś nikt się nie odzywa, przeglądamy też znane portale aukcyjne, a tym ani aut z uszkodzonymi silnikami, ani silników, więc co jest grane, przecież silnik jest na rynku od 2012 roku i powinno być ich pełno,a były montowane w Daciach, Nissanach i Mercedesach.

 

 

 

 

   

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronisz i to gorliwie. Skoro jest coś na rzeczy, to nie ma żadnego ale. Jakie przebiegi mogą mieć auta po 2012 r z tym silnikiem ? 120 - 150  tys ? To jest tyle co nic. Oczekujesz więc od ludzi, że będą wystawiać kilkuletnie pojazdy w dużo niższej cenie jako uszkodzone, bo biorą olej ? Tak samo z silnikami. Po co miałby ktoś pakować się w koszta i je demontować ? Żeby wstawić kolejny, a stary w cenie złomu próbować komuś wcisnąć na aukcji ? Ciężko zrozumieć ten tok myślenia. Po prostu ludzie jeżdżą, dolewają olej i nie drążą tematu. Gdy zrobią jakiś przebieg i dolewanie stanie się na tyle uciążliwe/nieopłacalne, to zwyczajnie wystawią taki badziew na portal jako sprawny i po kłopocie. Niech kolejny właściciel się martwi. Przykładem chociażby jest użytkownik rjb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`Uderz w stół, a nożyce się odezwą` wiem dobrze, że TCe w moim logo działa jak czerwona płachta na byka, mógłbym napisać jakich silników naprawiamy najwięcej i uwierz nie będziesz zadowolony, ale ja nie chcę wywoływać kolejnej `gówno` burzy.

To, że w logo mam TCe nie znaczy, że bronię tych silników, bo i one mają swoje mankamenty jak każdy silnik.

Niektórzy nowi użytkownicy z zerową opinią piszący o 1.2TCe nie są dla mnie wiarygodni, już jednego takiego zdemaskowałem, wypowiadał się co prawda o 1.4TCe, że mu padł silnik i remontował go w firmie, którą akurat dobrze znamy i z nią współpracujemy, oczywiście było to kłamstwem, podobne rzeczy opisywał na grupie FB.

Nagonka na 1.2TCe jest taka jak swego czasu na dCi i jego problemy z panewkami czy wtryskami, a opinie o cewkach i KZFR w wolnossących benzynach krążą po necie jak smród po gaciach do dziś, pomimo tego, że już dawno podzespoły te poprawiono.

 

 

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do końca nie znasz znaczenia przysłowia, które tu przytoczyłeś.

Jakie silniki są najczęściej naprawiane, zupełnie na dzień dzisiejszy mnie nie interesuje i na poziom mojej satysfakcji czy zadowolenia to na pewno nie wpływa.

Jedynie może wywołać smutek lub żal, że od wielu lat produkowane jest coraz więcej jednorazowego badziewia, co z resztą ma miejsce nie tylko w motoryzacji.

Samochód traktuję jak narzędzie w postaci złomu pokrytego blachą na 4 kołach. Bez znaczenia czy jest to mercedes, hyundai czy fiat.

Z tego powodu nie odczuwam potrzeby emocjonalnego angażowania się obronę, promowanie i zachwalanie danego silnika.

Także Twoje logo, Twoja sprawa. Jak to się mówi, nawet nie drgnęła mi powieka. Wiele lat temu jak człowiek był młodszy i głupszy, próbowałem polemiki na temat awaryjności dci, bo użytkowałem bezproblemowo długi czas. Szybko odpuściłem, strata czasu.

 

Co do samego 1.2 tce, załóżmy w takim razie, że panuje zmowa przeciwko tym silnikom, a z nimi jest wszystko w porządku i na tym zakończmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sKarlosMegane napisał:

Wiele lat temu jak człowiek był młodszy i głupszy, próbowałem polemiki na temat awaryjności dci, bo użytkowałem bezproblemowo długi czas. Szybko odpuściłem, strata czasu.

 

Za to teraz w temacie awaryjności 1,2TCe podjął kolega polemikę, to ciekawe :D

Już sporo czasu obserwuję różne wpisy na forach oraz  grupach FB i najwięcej do powiedzenia o silnikach 1,2TCe i małolitrażowych ` downsizingowych ` benzynach mają do powiedzenia Ci co ich w ogóle nie mieli i nie mają.

Więc tak dla przekory  - ``nie mam, słyszałem od szwagra, nie znam się, nie naprawiam, ale się wypowiem ``   

Edytowane przez witman
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!