Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, tomrud napisał:

Mechanik wyciągnął bagnet, zobaczył gdzie była piska zrobiona i stwierdził, że to jakieś 400ml.

Taki pomiar nic nie daje. Pisz do RP, opisz sytuację i metodę precyzyjnego pomiaru, to jakieś żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontaktował się ze mną serwis ASO abym dostarczył wszystkie faktury za poprzednie przeglądy. RP wstępnie zgodził się na rozebranie silnika i sprawdzenie powodu nadmiernego zużycia oleju. Po rozebraniu silnika zapadnie decyzja o jego wymianie. Na razie zostałem poinformowany, że samochód będzie stał około 2 tygodni, bo na nowy silnik trzeba trochę poczekać. Dostałem samochód zastępczy (Renault Talisman), więc jestem zadowolony. Jak widać, jak serwisowi ASO zależy to jest w stanie szybko rozeznać temat i pomóc klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 10:35, witman napisał:

Silniki F4R i K4M mają tendencję do brania oleju w czasie pracy ciągłej silnika przy wysokich obrotach, a przy przebiegach powyżej 100tys. lub wieku powyżej 5-ciu lat, twardnieją uszczelniacze zaworowe przez, które przedostaje się olej.

W silniku 1.6 TU5J Peugeota zauważyłem podobne zjawisko. W mieście zero na długiej letniej trasie po Europie małe zużycie zawsze było. W K4M mam podobnie, długa jazda autostradą i zawsze trzeba coś dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mich64 napisał:

W mieście zero na długiej letniej trasie po Europie małe zużycie zawsze było. W K4M mam podobnie, długa jazda autostradą i zawsze trzeba coś dolać.

no i w czym zdziwienie? Normą jest obecnie że silniki są produkowane jako luźno spasowane (np. brak wymaganego docierania lub mały kilometraż w któym mamy docierać o tym świadczą). Silniki te mają mniejsze opory więc idzie z nich więcej wycisnąć, i więcej wybaczają (np. pałowania:D) ale minusem jest właśnie branie oleju. 2ga rzecz to tłoki jakie obecnie wsadzają i pierścienie z plastikostali. Tłoki żeby obniżyć masę są obcięte do granic możliwości, więc i na pierścienie za wiele miejsca nie zostaje. I tym sposobem pierścienie olejowe są nie wiele większe niż uszczelniające co powoduje że na wyższych obrotach sobie nie radzą z sciąganiem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z silnika 1.4TCe w których tłoki też są cienkie w porównaniu z 1.6 czy 2.0, a jednak 1.4TCe nie biorą oleju, nawet przy przebiegach 250 i ponad 320tys. nie mają z tym problemów. 

17 godzin temu, onomatopeja napisał:

 Tłoki żeby obniżyć masę są obcięte do granic możliwości, więc i na pierścienie za wiele miejsca nie zostaje. I tym sposobem pierścienie olejowe są nie wiele większe niż uszczelniające co powoduje że na wyższych obrotach sobie nie radzą z sciąganiem oleju.

 

To prawda tłoki są mocno przycięte we współczesnych silnikach, o to przykład tłoków z 1.4TCe i BMW 4,4 V8.

 

 

tlok bmw i tce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2018 o 17:29, witman napisał:

Problemy konsumpcji oleju przez 1.2TCe H5Ft spotykane były w konkretnym roczniku, wiadomo jest też, że problem ten został szybko wyeliminowany, a jego przyczyną były wadliwe pierścienie tłokowe produkowane przez jednego z podwykonawców.

 

Gdzie znaleźć potwierdzenie tego faktu? Są jakieś źródła wiedzy na ten temat? Publikacje zagraniczne/krajowe? Bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mam zamiar wymienić przy 100 tyś.km cały rozrząd i co wchodzi w skład tego? Czy ktoś może doradzić jakiej firmy kupować zestaw, czy oryginalne renault, bo słyszałem że oryginalne łańcuchy mogą się rozciągać. Też zastanawiałem się nad wymianą pierścieni ale skąd je wziąć jakiej firmy, czy pompa oleju też wchodzi w skład rozrządu? Może ktoś doradzić? Pozdrawiam.

ps. mechanicy mówią że do wymiany rozrządu będą musieli wyjąć silnik? czy też do wymiany pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic się nie dzieje z rozrządem to po co chcesz to ruszać.Obiło mi się o uszy że producent przewiduje jego kontrolę przy 150tyś.Do wymiany rozrządu napewno nie wyciąga się silnika,pierscienie też można wymienić bez jego wyjmowania~choć nie jestem tego do końca pewien.Łańcuch chyba występuje w orginale.To jest moja opinia ktoś może mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany rozrządu nie trzeba wyciągać silnika, a dostęp do podzespołów jest podobny jak w innych silnikach, potrzebny jest podnośnik, podparcie silnika i doświadczenie.

Co do wymiany pierścieni to trzeba wyciągnąć silnik, wtedy można będzie przy okazji ocenić resztę podzespołów, jak wał, panewki korbowody, głowicy i stan sprzęgła.

 

18 godzin temu, darekgt napisał:

Witajcie. Ja mam zamiar wymienić przy 100 tyś.km cały rozrząd i co wchodzi w skład tego? Czy ktoś może doradzić jakiej firmy kupować zestaw, czy oryginalne renault, bo słyszałem że oryginalne łańcuchy mogą się rozciągać. Też zastanawiałem się nad wymianą pierścieni ale skąd je wziąć jakiej firmy, czy pompa oleju też wchodzi w skład rozrządu? Może ktoś doradzić? Pozdrawiam.

ps. mechanicy mówią że do wymiany rozrządu będą musieli wyjąć silnik? czy też do wymiany pierścieni.

 

Przy zakupie rozrządu (najlepiej oryginał) zwrócić uwagę na datę produkcji, żeby była najmłodsza, zestaw rozrządu jest taki sam jak do 1.4TCe H4Jt, a tych wymienialiśmy już trochę i pracują bez zarzutów. Dodam, że fabryczne rozrządy w silnikach 1.4TCe, które wymienialiśmy wytrzymały lekko 200tys.km, a ostatnio wymienialiśmy klientowi w MIII 2009r. z przebiegiem 266tys.km i był w tym silniku od nowości, co prawda łańcuch był już nieźle wyciągnięty i hałasował. Zdarzały się jednak przypadki, że przy 130-150tys.km łańcuchy były rozciągnięte i ocierały niebezpiecznie o obudowę rozrządu co powodowało generowanie opiłków, które w większej ilości i przy brudnym nie wymienianym oleju mogłyby doprowadzić do zatarcia ważnych elementów ruchomych silnika.

Przy żywotności łańcucha możne mieć znaczenie sposób użytkowania auta, a najbardziej częstotliwość wcześniejszych wymian oleju, które niestety były robione co 30tys. !

W naszej Megi Coupe GTline 1.4TCe~158KM 2011r. przy przebiegu 93tys. i podniesionej mocy stan łańcucha i rozrządu był doskonały, ale olej w tym aucie jest wymieniany olej co 10-12tys. !

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skontaktował się ze mną serwis z informacją, że będzie jednak wymieniany silnik na nowy. Obecnie oczekują na przesyłkę z Francji. Pan z serwisu powiedział, że po rozebraniu silnika okazało, że "cylindry są przerysowane".

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!