Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.02.2020 o 14:11, witman napisał:

dodam, że jest to pierwszy taki silnik u nas, a są one na rynku już od 2012r.

Znowu kłamstwo chyba, że stoi na warsztacie od 2018 roku?

https://megane.com.pl/topic/70505-uszczelka-pod-głowicą-do-wymiany/?do=findComment&comment=534526

Dnia 4.02.2020 o 14:11, witman napisał:

te negatywne pochodzą często od ludzi, którzy w ogóle nie mieli takiego silnika, albo słyszeli o nim od szwagra ciotki, który jeździ starym TDI

Zgadzam się z Tobą:

https://megane.com.pl/topic/72622-problem-z-ubywającym-płynem-chłodniczym/?do=findComment&comment=501819

Dlaczego z 1.2 Tce też jest nie wesoło?

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zbaczamy z głównego tematu, jednak zainspirowany ciekawymi wpisami zerknąłem na portal mobile.de i zaznaczyłem w wyszukiwaniu auto Scenic Grand roczniki 2014~2015, okazało się, że:

 

1,2TCe 115KM - było 13szt.

1,2TCe 132KM - 40szt.

Razem - 53szt.

 

teraz dla porównania:

 

1,5dCi 110KM DPF - było 70szt. 

1,6dCi 130KM DPF - 62szt.

Razem 132szt.

 

Z Sceniki Grand silnikami dCi miały równie niskie przebiegi co 1,2TCe - jest 23tys. 24tys. 40tys. 60tys. było, aż 37 ofert 1,5dCi, które nie przekroczyły 100tys.km, czy to oznacza, że jest z nimi coś nie tak ? i Niemiec będzie płakał jak sprzeda ?  oczywiście, że nie i uważam nie jest to miarą awaryjności.

 

mobile15d.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przepraszam za mały OT.

Każdy zrobi jak uważa. Kolega @gerrard zapytał która wersja H5F jest wolna od wad, więc podzieliłem się swoją opinią w tym temacie.

A co do powiedzenia które przytoczyłeś, to wymyślili je rodacy którzy kupowali od Niemców, nie od Turka któremu nawet brew nie zadrży.

My się tak śmiejemy, ale jak zobaczyłem dokumentacje do samochodu ze wszystkimi fakturami poukładanymi chronologicznie, to śmiem wątpić czy łezka mu się

nie zakręciła jak oddawał. Sam mam sentyment do byłych samochodów i jakoś tak ciężko na sercu jak zmieniam auto.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lionel2000 napisał:

to wymyślili je rodacy którzy kupowali od Niemców, nie od Turka któremu nawet brew nie zadrży.

 

Tu masz 100% racji, kupić od Niemca, a co innego od Turka z komisu, widać to później po różnicach cen na naszym rynku.

Auto z pełną dokumentacją, rzetelnie serwisowane od 1go właściciela kosztuje odpowiednie pieniądze i tak wcześniej wspominałem warto poświecić trochę czasu, aby przed zakupem sprawdzić historię auta i jego stan techniczny.

 

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witman przecież o silniku 1.5 dCi też można wyczytać skrajne opinie w sieci, ja myślę jednak że trudniej sprzedać starego diesla niż benzynę dlatego ich jest najwięcej w ogłoszeniach i są bardziej styrane bo firmówki.

Tydzień temu z ciekawości sobie zaznaczyłem dwie sztuki 1.2 TCe z mojego rocznika z otomoto, przebiegi 40/60k km, obydwa ogłoszenia już nieaktualne.

To były ogłoszenia prywatne , nie komisy.

 

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla właścicieli diesli nadchodzą ciężkie czasy (nie łatwo sprzedać używanego diesla obojętnie jakiej marki) co więcej dci ma strasznie złe opinie - przecież wiadomo że w prawie całej Europie jest kult tdi.


zawodowo jestem bardzo blisko związany z branża automotive. Diesel kończy karierę w autach osobowych, zostanie benzyna, hybrydy i elektro. Boli tylko fakt, że producenci zamiast obniżać ceny samochodów elektrycznych to windują ceny benzynowych do ich poziomów. Tak żeby wybór był łatwiejszy. 
przyklad = moje wymarzone megane rs IV którego nie kupiłem tylko dlatego że 8 stycznia podrożało o 24.000 pln w cenniku. Ze względu na CO2. Do każdego sprzedanego peugota 308gti producent dopłacał 2000 Euro. Reno woli zablokować sprzedaż.

 

@Lionel2000  sprawdziłem wcześniej, wkleiłem link żeby pokazać ci że klepiesz bzdury o niskich przebiegach. Wiadomo że jak ktoś wali kilometry tak jak np ja w pracy to kupi diesla (220 tys w 3 lata). Te scenici to raczej auta do wożenia dzieci do szkoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie az takiego odzewu ;>)

Oczywiscie najlepiej byloby przed zakupem rozlozyc silnik na czesci, aby miec pewnosc co do stopnia zuzycia. Jednak nie zawsze jest to mozliwe. Wyczytalem i slyszalem ze byla jakas seria w 2014 i 2015 z wadliwymi pierscieniami. Podobno jak by nie dbac, to w okolicach 60 tys km zaczynaly nie problemy. Jesli to prawda to minimalizujac ryzyko wolalbym na te nie trafic. Faktycznie nie widac ofert z uszkodzonymi jednostkami. Jednak mysle, ze sprzedajacy raczej sie nie przyzna, ze dolewal wiecej oleju niz zwykle. Po drugie, na zachodzie kupuja nowe samochody i sprzedaja kiedy konczy sie gwarancja. Jesli mieli problemy, to aso naprawialo. Po gwarancji sprzedaja i kwestia czy usterki nie powroca juz ich nie interesuje.

Mam lagune II 2.0 lpg i przy 200tys nie bylo zadnych problemow. Gdyby do Scenica nie kladli cvt, to chwili bym sie nie zastanawial. Bo 1.6 troche slaby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

@Lionel2000  sprawdziłem wcześniej, wkleiłem link żeby pokazać ci że klepiesz bzdury o niskich przebiegach. Wiadomo że jak ktoś wali kilometry tak jak np ja w pracy to kupi diesla (220 tys w 3 lata). Te scenici to raczej auta do wożenia dzieci do szkoły. 

To inaczej, poniżej zestawienie z linku który podałeś.

 

268059249_Scenicdo100000.thumb.jpg.2fb685205d74bba88515cd58dda7c2db.jpg  1161927729_Scenicod100000.thumb.jpg.4e6eefe83bd9b0dc333215a52b835da5.jpg

 

Wychodzi 557 ogłoszeń względem 32.

Czy coś się nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymieniono silnik na nowy w ramach gestu handlowego Renault" tak było napisane, dziś samochód odebrałem, gwarancji nie ma ponieważ Renault za sponsorował 100% wymiany z ich strony, oznaczenie silnika H5F 404, rok produkcji i miesiąc nie znany ale raczej przed lipcem 2016 to nie będzie. Także zobaczymy co to za silnik, jak na razie czuje się jak bym odebrał nowy samochód hehehe, muszę dotrzeć lekko silnik i po 1500 km wymienić olej, chyba że chce ktoś kupić auto z nowym silnikiem ;) i sam go docierać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, darekgt napisał:

"Wymieniono silnik na nowy w ramach gestu handlowego Renault" tak było napisane, dziś samochód odebrałem, gwarancji nie ma ponieważ Renault za sponsorował 100% wymiany z ich strony, oznaczenie silnika H5F 404, rok produkcji i miesiąc nie znany ale raczej przed lipcem 2016 to nie będzie. Także zobaczymy co to za silnik, jak na razie czuje się jak bym odebrał nowy samochód hehehe, muszę dotrzeć lekko silnik i po 1500 km wymienić olej, chyba że chce ktoś kupić auto z nowym silnikiem ;) i sam go docierać :D

 


 

jak masz kupca to sprzedawaj. Ja swoje wystawiłem próbnie w piątek w nocy a w niedziele rano już nie było moje :) 

tak to tce się nie sprzedają. 
Samochod wystawiony jako najdroższy na otomoto z dość zmęczonym lakierem przez miejskie życie mojej żony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!