Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wine są pierścienie tłokowe skoro porysowane są gładzie cylindryczne, pewnie zmienili producenta pierścieni lub sam producent pierścieni dał ciała, to mogło by wyjaśniać dlaczego jednym bierze olej, a innym nie, nawet przy przebiegach bliskich 200tys.km.

Jak już wspominałem na forum śledzimy żywo temat 1.2TCe, rozmawialiśmy i konsultowaliśmy sprawę z kilkoma zaprzyjaźnionymi serwisami i warsztatami, które specjalizują się w marce Renault i autach Francuskich, jednak żaden z nich nie widzi u siebie dużej ilości tych silników. Są to bardziej zwykłe naprawy i serwis, świece, olej, filtry, pasek akcesoriów, sporadycznie rozrząd, klika dni temu rozmawiałem telefonicznie z właścicielem 1.2TCe kolega z naszego forum, silnik nie bierze mu oleju, ale wymieniali mu rozrząd w ramach gwarancji w 2015r. a to by się też potwierdzało, bo początkowe modele miały problemy z napinaczami łańcucha.

Podpytam naszych dużych dostawców jaką mają ilościowo sprzedaż pierścieni tłokowych i napinaczy do 1.2TCe H5Ft.   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem po wymianie silnik z powodu nadmiernego zużycia oleju oraz głośnej pracy rozrządu. Megane 2015 rok, 45000 km olej wymieniany co 15000 km.

Silnik był wymieniany w ramach gwarancji rozszerzonej.  Powód pobierania oleju, zniszczone (porysowane) gładzie cylindrowe. Cała operacja z oczekiwaniem na silnik około 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko wskazuje że silnik 1.2 TCe jest wadliwie zaprojektowany. Słyszałem tę opinię od pracownika ASO że w silniku 1.2 TCe wtryskiwacze bezpośredniego wtrysku są pod kątem w komorze spalania, co powoduje wypalania się z jednej strony cylindrów i pierścieni, przez co tracą swoją szczelność i dochodzi do spalania oleju. Zdjęcie zaczerpnięte z animacji silnika 1.2 TCe.

 

115tce.png

 

 

Natomiast nowy silnik 1.3 TCe który został wprowadzony ostatnio ma wtryskiwacze bezpośredniego wtrysku od góry, co zapewnia równomierne rozprowadzenie paliwa, i nie powinno być problemów z zużyciem oleju o ile pierścienie są dobrze zaprojektowane.

 

140tce.png

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie chce mi się w to wierzyć. Wtrysk następuje jak tłok jest "na dole".
Silniki z wtryskiem bezpośrednim pracują na mieszankach uwarstwionych a nie jednorodnych - nie muszą być stechiometryczne, więc równomierne rozprowadzenie paliwa nie jest konieczne.

Jeżeli wtrysk miałby powodować uszkodzenia to obojętnie gdzie będę skierowane wtryskiwacze w końcu spowodują spustoszenie.

Ale to moja opinia - amatora.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.2 tce brały olej z powodu złe wykonanych pierścieni olejowych. To problem pewnej partii silników na przełomie 2014 i 2015 roku. To potwierdzona informacja z Renault - mój znajomy jest szefem serwisu w ASO. W przypadku jak zgłaszał się klient z problemem po zdiagnozowaniu bez problemu wymieniali słupek na gwarancji. Innym problemem był słaby napinacz łańcucha rozrządu który luźny ocierał o obudowę - też wymieniali komplety bez gadania. 

 

Zdarzalo się to niezbyt często w porównaniu od ilości samochodów wprowadzonych na rynek. 

W tym ASO widziałem samochody megane 1.2 pewnej floty handlowców które miały od nowości przejechane 200.000 tys i ponad w 3 lata i problemu z olejem nie było. Za to średnio przy 150.000 wymieniali rozrzady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

17 stron o silniku 1.2 to i tak jest nic przy rozgorzałym temacie na forum nissana w dziale kaszkaja xD Tam to już w ogóle reno pakowało chyba jakieś odrzuty produkcyjne, tam co 2gi silnik im żłopie olej w ilościach nadmiernych, a serwisy nissana tylko im softy wymieniają i mówią że problemu nie ma xDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!