Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

To na pewno, za 2 lata nie przekroczę bariery 40 tyś. zł. Mimo to że samochód z Polskiego Salonu i pierwszego właściciela. W tym roku na pewno podejmę decyzje. Kwestia dogadania się o cenę. To w jakim okresie lepiej kupować auto, kiedy im się kończy "podsumowanie" roku? Ja już zapomniałem. Wiem tylko że wyprzedaże są zeszłorocznych egzemplarzy i można trafić na fajną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjedziesz poniżej 40k to tak naprawdę ta kasa z Meganki 3 będzie tylko na "waciki". Na dziś dołożenie 20k to nie takie duże pieniądze. Tak jak pisałem, pojeździj innymi markami, ale chyba już znam przyczynę ponownego zakupu Meganki. Megankę 3 chcesz się pozbyć przez salon dopłacając do nowej M4. Jakaś tam lojalność do marki w salonie, większe zniżki, itd. No można i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś kto słuchał lub posiada Bose w swoim aucie?

Rodzice mają w Scenicu. Jak porównuję z moją Megane III to właściwie niema co porównywać :) Pięknie gra, to trzeba usłyszeć.

Z innej beczki to nie chcę rzucać cenami, ale jak czytam ile niektórzy dali za Megane IV w nazwijmy to zwykłej wersji i posiadam do tego wiedzę jaką cenę wynegocjowałem z ojcem za Scenic III Bose 1.5 dCi to mimo, że auto generacyjne starsze i już opatrzone to zjada na śniadanie Megane IV przy cenie, którą przyszło nam zapłacić ;) No ale za nowości zawsze się płaci, coś za coś. Mimo wszystko siedziałem w Megane IV (Premiere Edition) w salonie i w życiu bym nie zamienił ze Scenic III Bose ;)

opony zima+ dywaniki guma + nowe welurowe oryginalne + mata w bagażniku oryginalna + alarm + koło dojazdowe, na gwarancji jeszcze przez 20 tys km lub 2020 rok, OC AC, NW zapłacone do końca stycznia 2018 z całym pakietem ubezpieczeń i za granica do 1000 km od granicy Polski, za który dałem 2300 zł,olej zmieniany co 15 tyś/km

Wybacz, ale za to Ci nikt nie zapłaci, nikt na to nie patrzy. Doposażanie samochodu jest kompletnie nieopłacalne licząc na to, że ktoś nam to kiedyś zrekompensuje przy odsprzedaży. Najkorzystniej jest zawsze kupić najwypaśniejszą wersję bo potem będzie trzymać cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobią facelifting za rok/dwa to może pozmieniają wszystkie światła na ledy na zewnątrz i może trochę dopieszczą renóweczke" żebym się k... nie zdziwił jak nic nie zrobią.

Podejrzewam że pierwszy lifting będzie w 2019 roku. Dla przykładu Clio IV które weszło jesienią w 2012 roku, lifting otrzymało jesienią 2016, czyli po 4 latach. Captur wszedł w 2013 roku, lada moment będzie lifting czyli również 4 lata. Meganka weszła końcem 2015 roku na rynku zachodnim, więc lifting wg polityki Renault po 4 latach, czyli 2019 rok szacunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję Bose i bardzo sobie chwalę. Miałem styczność ze zwykłym nagłośnieniem w aucie zastępczym i bez porównania. Jest kilka dodatków, które na pewno w tym aucie zostawiłbym za wszelką cenę. Nagłośnienie Bose do tego właśnie należy.

Przeskakuję z Giulietty własnie z nagłośnieniem Bose, temu się zastanawiam czy warto brać fabryczne audio Bose czy po prostu po zakupie dołożyć customowe. W alfie grało czysto, miejscami brakowało basu, ale spełniało swoje zadanie.

 

A co do zniżek w salonie to zaoferowali mi na firmę 10% upustu na wersję 1.6 130 dci bose z paroma dodatkami.

Edytowane przez wrobell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma duży ekran dotykowy w MIV? Bo widzę na testach i filmikach ze się to palcuje i to nieziemsko, w Sceniku chyba dali lepszy plastik. I jeszcze jedna sprawa, jak tam te ledowe oświetlenie drogi, pure vision nie za krotko to świeci? Jutro podjadę do Renault w swoim miesicie i zobaczę jak mi skonfigurują cenę, dam znać. W Gdyni mi dali 6250 zł. upustu czyli za Bose 83750 pakiety takie jak Easy parking + kolo zapasowe+ r-link 8,7" + lakier, najlepsze jest to że do końca tego nie chciałem wymyślił sobie dealer. Cena z pakietami 90000 tyś.zł. rabat 6250 cena ogólna opcji 6100 zł. 1,2 Tce 130 KM.

Za obecna Renault chcą mi dać 41 tyś. Wersja Limited ostatni lift przed IV. Nie opłaca mi się nawet oddawać za taką cenę 2 letniego auta, ale patrząc MIII spada co roku 11 tyś.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zrobili promocję że pakiety za 4 tyś są darmowe, jutro pojadę do Renault i się zapytam sąsiadki jak ona mnie policzy, jest szefową w Renault ;)

Do Bose fajnie mieć Led Pure Vision i tablet 8,7". Ciekawe jak to policzą. Gorzej jak taka lampa led się spierniczy po gwarancji, żarówkę kupisz za 100 zł. ale taka lampa to już pewnie z 1500 albo 2000 zł, taka konfiguracja to już auto na długie lata. No a kolega jak sobie skonfigurował Intense?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO zawsze skupuje samochody taniej, w końcu muszą sprzedać w swoim komisie znacznie drożej. Skoro chcą Ci zapłacić 41 tyś, wystawią w sowim komisie za 45 000 zł. Tak jak pisał emigrant_ wystaw prywatnie. Nie powinieneś mieć problemów ze sprzedażą, masz samochód krajowy, 1 właściciel. Cena jest wówczas zupełnie inna niż sprowadzone odpady. Ludzie bardzo szukają samochodów krajowych, jednak ich prawie nie ma, bo dobre samochody najpierw się rozchodzą moment w rodzinie/znajomych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ograniczony budżet max 70 kafli ani grosza więcej, więc nie mogłem szaleć z wyposażeniem już nie mówiąc o Bose. U mnie Intens z pakietami: multimedia 7", easy parking, koło zapasowe, lakier metalik. Z gratisów opony zimowe premium i dywaniki welurowe. Poza tym głównie mi zależało na pakiecie easy parking, bo tam są czujniki parkowania 360 stopni i kamerka cofania, super sprawa. To automatyczne parkowanie to do dziś nie sprawdziłem czy to nawet działa. Nawet o tym zapomniałem, że samochód to posiada. Dla mnie to mega głupi i niepotrzebny bajer.

Jak chcesz żeby samochód ładnie się prezentował to alusy 17 albo 18. Na 16 M4 wygląda słabo. Ja celowo wziąłem 16" bo nie tylko ja śmigam megankę a nie chcę co chwilę jeździć prostować felgi. U nas na podlasiu jakość dróg jest słaba. Obawiałem się profilu 50 w 17".

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zrobili promocję że pakiety za 4 tyś są darmowe, jutro pojadę do Renault i się zapytam sąsiadki jak ona mnie policzy, jest szefową w Renault ;)

Do Bose fajnie mieć Led Pure Vision i tablet 8,7". Ciekawe jak to policzą. Gorzej jak taka lampa led się spierniczy po gwarancji, żarówkę kupisz za 100 zł. ale taka lampa to już pewnie z 1500 albo 2000 zł, taka konfiguracja to już auto na długie lata. No a kolega jak sobie skonfigurował Intense?

Wal do sąsiadki z kwiatami i winkiem i niech robi dobrą cenę, żeby tylko nie wyszło więcej jak jesteś podpadnięty :mrgreen:

A tak serio to daj znać jak cię policzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 17" 205/55 w MII świetnie to wyglądało ale podejrzewam że spalanie autka na 16" a na 17" różnicy dużej nie ma. Trzeba się dobrze zastanowić nad MIV. Zobaczymy. Bo silniki pewnie poprawili 1,2 Tce 130 bo chyba nie biorą oleju już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!