Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jeszcze próbować wyrwać coś więcej niż 10%, ja jak pytałem to dealer dawał mi 7% na megankę. To i tak więcej niż w Citroenie bo tam nie chcą nic dawać :rolleyes: Ponoć taka polityka, że tylko ubezpieczenie jest za free. Gdzie masz rabat w wysokości 23% ?

Edytowane przez janbra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

W Fordzie na Focusa w Titanium z 101k na 78300, teraz promocja jest ze na sedany na start - 10%.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu czytam forum ale to mój pierwszy post. Czy ma ktoś jakieś sprawdzone informacje odnośnie silnika 1,6 w megance i nie chodzi mi tu o wersję gt?! Byłem wczoraj w salonie i Pani tajemniczo mi powiedziała, że należy się spodziewać w przyszłym roku wersji 1,6 jak w Kadjar (tam jest 160KM). Jak zacząłem się dopytywać szczegółów to szybko zmieniła zdanie, że w zasadzie to nic nie wiadomo i nic nie wiedzą. Powiedziała tylko z całą pewnością, że wersja 1,8 ma zastąpić 1,6 w talizmanie. Podejrzewam, że coś jest na rzeczy bo rzeczywiście silnik 150-160 KM wypełnił by lukę w benzyniakach. Jeszcze jedna kwestia, która mnie trapi to czy będzie można dostać ten silnik ze skrzynią automatyczną bo np. kadjar w tej wersji występuje tylko z manualem.

Tak w ogóle to całkiem zgrabna ta nowa meganka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: http://uk.mobile.reuters.com/article/idUKKCN11C1MF

 

Cytuję fragment:

"By 2020, Renault now predicts that the toughening of Euro 6 emissions rules will push diesel out of cars in the next 'B'-segment size category, including its Clio sub compact, as well as some 'C' models such as the Megane hatchback, the sources said."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o skrzyniach EDC? Czy należy się ich bać? Szukam w internecie informacji ale jest ich mało. Generalnie ludzie bardzo straszą dużą awaryjnością i bardzo dużymi kosztami napraw skrzyń dwusprzęgłowych czy to DSG czy Powershift. Gdzieś nawet znalazłem info że EDC i Powersshift Forda to ta sama konstrukcja?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pchałbym się w używane skrzynie dwusprzęgłowe z prostego powodu - nie mamy pojęcia jak obchodził się z nimi poprzedni właściciel, a prawda jest taka, że poprawnie obsługiwana i odpowiednio konserwowana skrzynia automatyczna posłuży bardzo długo i bezawaryjnie.

 

Zęby mnie bolą jak czasami jadę ze znajomym mającym czy to DSG, czy Powershifta i widzę jak zmienia z D na R zanim się samochód do końca zatrzyma. To jest podstawa, a tak często pomijana przez użytkowników.

 

Z EDC mam do czynienia po raz pierwszy (zarówno jako właściciel, jak i "obserwator") i mam same pozytywne odczucia, poza lekkimi szarpnięciami na 3 pierwszych biegach (założyłem o tym temat nawet tutaj na forum), ale trzeba dodać, że są ledwo wyczuwalne i jak nikomu o tym nie mówiłem podczas przejażdżki to nawet nikt nie zwracał na to uwagi. Skrzynia działa sprawnie, no i przede wszystkim rusza bez kangura (co przy DSG zdarza się bardzo często).

 

Co tu dużo mówić, jazda z automatem w dzisiejszych czasach to wygoda nie do opisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód będę kupował dopiero za rok. Mam nadzieję, że do tej pory wyjdzie megane z silnikiem 1,6 (150-160KM) i skrzynią EDC. Golfa nie kupię bo 1,4 TSI ze skrzynią DSG to już wydatek koło 100 tyś.

Choć cały czas walczę ze sobą czy wybrać nowego kompakta czy sprowadzić z niemiec 5 letnie Audi A4 (ale raczej w manualu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!