Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, głośniki jak już wielokrotnie było tu pisane są bardzo słabe. Tak mnie zastanawia czy jest ktoś kto ma ten zestaw Focal ze skrzynką i wie jak mu to zamontowali/sam to zamontował? Chodzi mi oczywiście o dojście do złącz R-Link2 w celu podpięcia suba. Nigdzie nie znalazłem żadnej informacji o demontażu tego ustrojstwa, a cały czas biję się z myślami o samodzielnym dołożeniu niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestia czysto indywidualna. To nie sucha statystyka jak 0-100km/h. Każdy ma inny słuch i każdy inaczej odbiera poziom głośności. Jak sam nie posłuchasz to się nie przekonasz. Tutaj możemy Ci jedynie napisać o nieszczęsnych niskich tonach, a w zasadzie ich braku. Ale jeśli mam już coś napisać o poziomie głośności to dla mnie tragedii nie ma, jak się da MAX to ciężko porozmawiać normalnie z pasażerem, czyli chyba nie jest tak że ledwo słychać.

 

Ktoś coś z tym subem z Focala? Ktoś to montował? Ktoś wie jak dobrać się do R-Link2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można głośno słuchać, ale co z tego jak to wszystko jest "płaskie". W Punto mam lepsze audio(4+subwoofer) bo tam było zakładane jakieś dedykowane z subwooferem, który jest przymocowany do bocznej ścianki bagażnika. Oczywiście audio fabryczne. Ja nie mówię, że w Intens to audio to jakaś tragedia. Nie, nie, da się słuchać muzykę, ale jakość jest niezadowalająca. Pewnie wielu ludzi się nie skapuje i uzna to nagłośnienie, że jest poprawne. Jednak po coś ta wersja Bose powstała. O ile Bose jest też wersją wyposażenia całego samochodu to nagłośnienie Bose powinno być od wersji Intens, która jest już droga. W Intens pewnie siedzi audio takie same jak w Zen czy tej najtańszej wersji Life.

Na upartego te wszystkie głośniki można powymieniać i dorzucić subwoofer bo pewnie Rlink wszędzie jest taki sam i jest puste miejsce pod wpięcie subwoofera, ale to wszystko będzie kosztowało i lepiej nic nie ruszać podczas gwarancji. Chyba, że zrobi to ASO. Nie mam pojęcia czy oni zajmują się podmianą audio.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego te wszystkie głośniki można powymieniać i dorzucić subwoofer bo pewnie Rlink wszędzie jest taki sam i jest puste miejsce pod wpięcie subwoofera, ale to wszystko będzie kosztowało i lepiej nic nie ruszać podczas gwarancji. Chyba, że zrobi to ASO. Nie mam pojęcia czy oni zajmują się podmianą audio.

ASO takie rzeczy ? na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Waszą dyskusję juz od jakiegoś czasu i dochodzę do wniosku, że coraz bardziej oddalamy się od istoty automobilizmu. Ten wątek zamienił się w wyznania fanów hi-fi a nie kierowców z krwi i kości. Współczesne trendy w motoryzacji doprowadziły nas do takich wynaturzeń, że nie rozmawiamy o silnikach, zawieszeniu stylistyce, tylko o tabletach, radarach, ogólnie elektronicznych gadżetach we współczesnych samochodach.

Auto to rzecz indywidualna jak spodnie - jednym leżą, innym spadają z tyłka lub duszą w jajca. Widocznie w chwili obecnej lepiej leży radio niż silnik. No takie mamy czasy. Ja jednak wolałbym w swojej megance dwulitrówkę z ładnym momentem i mocą około 150 KM niż tablet a nawet radio bo to rzeczywiściei jest wyjątkowo beznadziejne. Zamiast sensownego silnika mogę kupić samochód z coraz większą "pipą" na masce a poza tym tylko poranne szarpanie i ryk umęczonego mechanizmu.

Załączam tu link takiego pseudo porównania talismana z mazdą 6. Wiem, to nie jest żaden test, facet tylko nudnawo ględzi czego nie lubię, ale nawet jeśli Mazda jest głośna i ma inne wady, to ma też silnik przy którym o tablecie nikt nie będzie wspominał. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cala sprawa polega na tym iż w innych krajach w wersji Intense montowane są inne głośniki. Orientuje się ktoś może z forumowiczów jak wygląda sprawa z podłączeniem telefonu do rlink2 przez bluetooth widziałem iż system nie obsluguje paru telefonów na liście miał ktoś problem z podłączeniem jakiegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J to powiem jedno - jak patrzę teraz w oferowane nowe samochody to mnie szlag trafia.

Praktycznie żadna marka w klasie "kompakt" nie ma normalnego silnika - ale to jest właśnie ecoterroryzm. Jakbym pierd...nął takich ekooszołomów w puste łby to by się obudzili.

 

Niestety jako klienci końcowi mamy guzik do powiedzenia w tym temacie i musimy się godzić na te "popierdółki" pod maskami - kutwa mnie się nóż w kieszeni otwiera jak czytam "1,2 turbo-kompresor" - niedługo będzie 1 litr i naście turbin i kompresorów - jeszcze do tego silnik elektryczny (co by była hybryda)i 200KM. I taki silnik pojeździ 100tyś km, a potem złom.

 

A co do grania w Intense na normalnym systemie - gra głośno nawet, ale brak jest basu (i to bardzo).

Może jednak ktoś coś wie - jak się dostać do tyłu R-Linka - może on ma wyjścia na wzmak zewnętrzny - wtedy będzie można coś z tym zrobić. Bo np. u mnie kurzy się w piwnicy wzmak i sub Clariona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Megana IV TCe 130 EDC, i czy mógłby zdać relację czy faktycznie skrzynia EDC szarpie lekko na 3 pierwszych biegach, czy może to był pojedynczy przypadek (użytkownik Geble zgłaszał szarpanie na pierwszych 3 biegach w Grand Coupe) ?

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jestem tu nowy i może będę tu bywał częściej jeśli zakupię swoją Megankę.

Mam pytania do Was czy rabat za 1.2 130 TCe w wersji BOSE z pakietami (łączna wartość 94 000) rabat o wysokości 9 400 (10%) jest już ok w Renault? W innych markach mam rabat nawet w wysokości 22 000 zł (23%).

Przy tym samochodzie w takiej wersji to wszystko co mogę liczyć czy jednak próbować coś zejść z ceny albo liczyć na coś extra np. zimówki ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez nssk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!