Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy MIVPhI


Rolandzikl

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że różnicy w spalaniu żadnej nie ma. Za to 18 to już kapcie i tu może palić więcej. Ja mimo wszystko namawiam pojeździć innymi markami przed zakupem. Może coś się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro opona ma szerokość 205 na felgach 16" i 17" więc nie powinno być różnicy w spalaniu. Różnica jest tylko w profilu. Felgi 18" mają już szerokość opony 225, więc różnica w spalaniu będzie minimalna pomiędzy oponą 205 która jest na felgach 16" i 17"....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat poszedł ostro, więc dodam coś od siebie.

 

Osobiście posiadam Megi na kapciach 18''. Szczerze powiedziawszy jestem zaskoczony jak dobrze wybiera nierówności, mimo niskiego profilu. Jeździłem już nie raz na takich alumkach i niskim profilu, ale nigdy nie było tak komfortowo. Wiadomo, że nie jest to podobny komfort jak na 16'', ale według mnie warto. No co tu dużo mówić, Megi GrandCoupe na 18'' wygląda ślicznie na drodze - widać po przechodniach :D

Jeśli chodzi o LED Pure Vision i krótkie świecenie. Nie zauważyłem, natomiast świecą dużo jaśniej niż Xenony z mojego poprzedniego samochodu, aczkolwiek mają jedną wadę - w deszczu w nocy ma się wrażenie, że się jedzie bez świateł. No ale niestety przy LED'ach trzeba się z tym liczyć. Jak jest bezchmurne niebo i księżyc za oknem wtedy jest rewelacja.

Co do wyświetlacza 8,7'' i palcowania. Palcuje się na pewno tak samo jak wersja 7'', bo przecież wyświetlacz jest z tego samego materiału. Mnie nie tyle denerwuje palcowanie co zbierający się kurz. Jak jest ostre słońce to wygląda to kiepsko.

 

Szczerze polecam pakiet Techno Premium z Full LED i przede wszystkim head-upem - świetna sprawa. W mojej wersji brakuje jedynie aktywnego tempomatu i trochę ubolewam, że go jednak nie ma. Na trasie jest to nieoceniony atut samochodu + zawsze może pomóc jak się zagapimy w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wtrącenie: :)

aczkolwiek mają jedną wadę - w deszczu w nocy ma się wrażenie, że się jedzie bez świateł. No ale niestety przy LED'ach trzeba się z tym liczyć.

Od kiedy pojawiły ksenony to zmieniono przepis i w warunkach zmniejszonej przejrzystości (oddział 8, art 30), a takowe mamy jak pada deszcz, można, ba jesteśmy zobowiązani :) włączyć przednie światła przeciwmgielne.

Zaznaczam,tylko przednie :!: Dla tyłu obowiązuje zasada zmniejszenia widoczności do 50 m)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Props, nawet o tym nie wiedziałem ;)

 

Aczkolwiek nie jestem pewien, czy w jakikolwiek sposób poprawi to sposób w jaki mój samochód będzie oświetlał drogę. Bo, jak rozumiem, przepis powstał ze względu na słabą widoczność naszego samochodu dla reszty użytkowników? LEDy w nowych Megankach/Talismanach (nawet same wąsy dzienne) są lepiej widoczne niż niektóre mijania w starszych samochodach. Taka dygresja odnośnie wiecznego narzekania, że ludzie mający dzienne powinni włączać mijania nawet przy lekkich opadach deszczu w dzień. Pomijam fakt, że przy dziennych z reguły wyłączone są światła STOP z tyłu. No i znowu muszę przywołać moją Megi - mam światła z tyłu Always On, nawet przy dziennych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motozbyt, u mnie będzie czarny HB.

Też mam czarnego HB. Może kiedy się spotkamy na drodze przypadkowo ;).

Mnie nie tyle denerwuje palcowanie co zbierający się kurz. Jak jest ostre słońce to wygląda to kiepsko.

Kup sobie mikrofibrę i trzymaj w schowku. Wystarczy podotykać i kurz przykleja się do mikrofibry i plastiki masz bez kurzu.

Pomijam fakt, że przy dziennych z reguły wyłączone są światła STOP z tyłu. No i znowu muszę przywołać moją Megi - mam światła z tyłu Always On, nawet przy dziennych

To nie jest przypadek, że tylne światła są non-stop włączone. Tak nakazują najnowsze przepisy unijne. Po prostu Meganka spełnia je. Nie tylko z przodu dzienne muszą być permanentnie włączone, ale z tyłu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przypadek, że tylne światła są non-stop włączone. Tak nakazują najnowsze przepisy unijne. Po prostu Meganka spełnia je. Nie tylko z przodu dzienne muszą być permanentnie włączone, ale z tyłu też.

 

Nie do końca. Przepisy mówią tylko o przednich światłach do jazdy dziennej. Renault z tyłu ma na stałe włączone, aby ładnie to wyglądało - taki kaprys Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem Meganki jadącej na dziennych i żeby się światła z tyłu świeciły, na dziennych led nic z tyłu się nie świeci, z moich obserwacji i nie tylko w Megankach ale i w Mercedesach, Toyotach i innych. W mojej MIII też nie świecą się tylne pozycyjne przy włączonych światłach led (dziennych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem Meganki jadącej na dziennych i żeby się światła z tyłu świeciły, na dziennych led nic z tyłu się nie świeci

Świeci, świeci tylko pewnie przy dziennym świetle jak mocno świeci słońce nie widać tego.

 

Dodano: 25 kwi 2017 - 09:37

Nie do końca. Przepisy mówią tylko o przednich światłach do jazdy dziennej. Renault z tyłu ma na stałe włączone, aby ładnie to wyglądało - taki kaprys Renault.

No właśnie najnowsze niby mówią, że tylne też. Może jeszcze polskie przepisy tego nie wymagają. Na pewno to nie jest jakiś kaprys reno żeby było ładniej. Gdzieś to wyczytałem o tym wymogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!