Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość emitowanego ciepła przez silnik jest wprost proporcjonalna co do spalania .

Trzeba by porówna spalanie tych silników.

Tak na marginesie dodam , ze kilka lat temu , w jakimś niemieckim rankingu na ogrzewanie aut , Megane dci 1.5 zajęła 75 , ostatnie miejsce, głównie dlatego że ten silnik mało pali, a więc mało grzeje , i ze te auta wtedy nie miały dogrzewania elektrycznego.

Ale ranking przegrały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault nie wkładając tych mat nie zastanawiało się nad grzaniem silnika, tylko nad cięciem kosztów. 

Wydaje mi się, że u mnie w gt220 taka mata jest założona fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Może na zewnątrz podczas pracy tak. Ale wenatrz auta w czasie jazdy nie ma możliwości żeby taka ściereczka coś dawała. 

Lepiej kup maty akustyczne i olklej ścianę grodziową od wenatrz. Możesz na to dać także cienki przylepny filc i po sprawie. To na pewno pomoże.

.robiłem taki manewr w starym bmw e30 325i i naprawdę było zdecydowanie ciszej. 

 

Marcin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność silnika diesla to blisko 50%, a benzyny około 40%. Stopień sprężania i wartość energetyczna paliwa odgrywa tu kluczową rolę.

Wracając do tematu wygłuszenia, autka z mojej stajni: M3 Coupe GTline 1.4TCe jest wygłuszenie w GT 2.0TCe też jest, u mojej kuzynki w M3 1.4TCe Grandtour też, jest również w Sceniku 1.4TCe.

 

20171014_111809.jpg20171014_114402.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma w M3 taką gumową uszczelkę pomiędzy drzwiami przednimi, a tylnymi ? Uszczelka spełnia funkcję wyciszenia, zatyka bowiem szczelinę międzydrzwiową, aby nie gwizdało podczas jazdy :-)

uszczelka drzwi m3.JPGuszczelka drzwi m3a.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obejrzyjcie jakie w tym modelu są oszczędności, bieda, że aż piszczy.

Brak halogenów, brak karty, brak podłokietnika, w kratkach nawiewu brak regulacji, brak regulacji lędźwi w fotelach, tylne szyby na korbę, brak czujników cofania, kierownicza plastikowa, zwykłe szyby, bez ESP, ASR chodziarz sprzedawca napisał, że niby jest, silnik 1.6 100KM, ciekawe czy jest zapas ? Kto wie jak taka bieda się nazywa, na pewno nie Privillege ;-) Link

 

bieda max.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witman napisał:

Kto wie jak taka bieda się nazywa, na pewno nie Privillege ;-)

Megane III Generation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa od brata miała ostatnio stłuczkę i dostała samochód zastępczy - Fluence z dokładnie takim samym "wyposażeniem" (nie ma jeszcze tempomatu). Zdziwiła mnie jedna rzecz - wyciszenie jest jakby lepsze niż u mnie w meganach (może kwestia opon?). A i są czujniki ciśnienie powietrza w oponach (w megankach niestety nie mam) a seryjne radio, które tam jest pomimo chińskiego wygladu gra lepiej niż seryjne z megane.

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie potrafi nie być nawet tempomatu, zauważyłem jeszcze, że w drzwiach kierowcy i pasażera jest brak poprzecznej rękojeści do zamykania !

Ponoć w komputerze nie ma odczytu średniego i aktualnego spalania :-(

Ciekawe co jeszcze jest wykastrowane pod maską lub w innych miejscach takiej wersji i co z jakością i wytrzymałością tych elementów ? Bo patrząc na te materiały i plastiki nie można chyba się niczego dobrego spodziewać.

 

tempo.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była normalnie oferowana wersja, trochę dyskusja o niej nie na temat. Jeździłem Generation i jak już pisaliście straszna bieda. Materiały gorszej jakości, słabsze wyciszenie, spalanie komputer pokazuje.

 

P.S.

Ostatnio kupiłem ojcu MIII ph1 2009 z Niemiec, mocno się zdziwiłem widząc z tyłu miękki materiał na drzwiach (element pod szybą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!