Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja dla potomnych:

 

Kolejna wymiana, tym razem całej tylnej belki. Gurwa co to jest za zawieszenie :33_unamused: 15 tys i już 3 razy coś robione, bo jak nie stuka, to skrzypi. Byle do końca gwarancji i uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam podobny przypadek jeśli chodzi o hałas w tylnej belce, skrzypienie tez występuje, ale trzeba się dokładnie wsłuchać. Moim zdaniem belka wali jak nie wiem co. Samochód ma dopiero 4 tys. km przebiegu i myślałem, że się "dotrze", ale lepiej nie jest. Najgorzej jest jak samochód postoi kilka dni . Jestem umówiony w ASO na 14.03.2018 r. we Wrocławiu i zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja ver.2

 

Niestety wymiana całej belki nie pomogła, dalej wali z tyłu. Dzisiaj ma być wymieniony drążek stabilizatora. Ogólnie dramat, trochę martwi mnie to, że wymieniają chyba na ślepo :43_slight_frown: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem piankę wpuszczaną i dalej skrzypi ...czekam jak będę gdzieś wyjeżdżał na dłużej to wstawię to do ASO i przedstawię długą listę wad :-D co za dziadostwo żeby w nowym aucie takie zawieszenie...

Geble daj znać jak po wymianie drążka stabilizatora. 

Edytowane przez bubel90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja ver. 3

 

Samochód po prawie tygodniowym przymusowym postoju w ASO w końcu wyjechał i jest cisza od spodu. Wymieniona belka (jak się okazało niepotrzebnie) oraz łącznik (nie jak początkowo mówili drążek stabilizatora). Nie skrzypi, nie trzeszczy, zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele wielu marek, w tym  także Premium mają tzw. "choroby wieku dziecięcego" i akcje przywoławcze. Problem robi się w momencie, gdy serwis nie wie gdzie tkwi przyczyna i działa trochę na oślep.

Niestety minęły czasy, gdy samochody przed wprowadzeniem na rynek były długo i wszechstronnie testowane w różnych, nawet ekstremalnych warunkach- przejeżdżały wiele kilometrów w jazdach testowych. Teraz liczy się DESIGN, różnorodność modeli i wersji  oraz szybkie wprowadzenie modelu na rynek aby generował zyski ze sprzedaży

Trudno, ale takie czasy...

Na pocieszenie,  Megane IV nadrabia wyglądem i chyba wiele można jej za to wybaczyć : ) Jak kobiecie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli, że łącznik stabilizatora z prawej strony, ale na nierównościach echo idzie po całym aucie. Zobczacze w pn jade na wymianę. Mam co prawa 33 tyś ale wstyd mówić ile razy już byłem na serwie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją Megan zostawiłem wczoraj w ASO. powiedzcie mi, czy na czas naprawy dostajecie bezpłatnie auto zastępcze ? Mnie dali na dobę za darmo, ale jestem ciekawy jak to wygląda przy dłuższym postoju w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza doba 150zł netto, każda kolejna 60zł netto, jeśli mnie pamięć nie myli. Niestety pod tym względem Reno trochę biednie wygląda. W Toyocie z czym bym nie pojechał to zawsze zastępczy za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Toyoty tez się psują ?

Moja Maganka podobno naprawiona - podobno tłukł jakiś plastik, mocowanie do belki - Pani nie była zbyt precyzyjna, jak odbiorę to się okaże.

Nie chcę zaśmiecać wątku, ale przy okazji tego zgłoszenia zgłosiłem jeszcze:

- haczącą skrzynię (zimą chodziła jak w smole i haczyła),

- zapchana dysza spryskiwacza (pryskała 2 zamiast 3 strumieniami),

- wycie skrzyni biegów na 5 biegu przy ok 80 km/h - trochę się czepiam bo trzeba było się wsłuchać, żeby cokolwiek usłyszeć - odpowiedź Renault: Ten typ tak ma

- restartowanie wyświetlacza na konsoli środkowej - wgrali najnowsze oprogramowanie

- szarpanie i falowanie obrotów na zimnym silniku - przeczyszczono przepustnicę (dziwne, że zabrudziła się po niecałych 5 tys. km)

 

Na co dzień w mojej firmie mam do czynienia z różnymi samochodami (Fordy, fiaty, VW, Skody, Nissan) i mniej więcej wiem, czego powinienem oczekiwać od nowego samochodu, zwłaszcza, że zakupiłem go prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!