Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi nIe równo odpala na zimnym silniku i kopci na biało


anarchisten

Rekomendowane odpowiedzi

Testu nie będzie bo właśnie sprawdziłem, że startowanie i rezygnowanie ze startu naciskaniem przycisku start nie powoduje, że świce dłużej grzeją i tak grzeją tylko raz 2 s. Druga próba to od razu idzie rozrusznik...

Zauważyłem, że delikatnie poci mi się przy turbinie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć i włożyć kartę jeszcze raz, wtedy zagrzeją ponownie.

 

Jestem bardzo ciekawy, jakie będzie rozwiązanie Twojego problemu, bo mam dokładnie taką samą sytuację w K9K 834. Wtryski na przelewy sprawdzone, świece i przekaźnik sprawne, czujniki temp. paliwa, powietrza i cieczy chłodzącej też ok. Pompa na rozruszniku daje 260-270 bar, akumulator roczny. FAP wypala się normalnie. Tak, jak u Ciebie, poranny rozruch przy ujemnych temp. to telepka.

Edytowane przez animisiewaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może macie pozakładane świece na 11 V zamiast tych na 4,4 V. Wymiarami się nie różnią. Sterownik świec w tych pojazdach obsługuje świece 4,4 V i pełną mocą grzeją tylko około 2-3 sekundy by już praktycznie w 3-4 sekundzie przejść na 33 % mocy. Przy świecy 11 V to ona praktycznie jest zimna przy takim sterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece miałem zamawiane i wymieniane przez człowieka z ASO Renault. Moduł świec sprawdzałem żarówką, a póżniej miałem zamieniany z innym autem - wszystko ok. Przed wymianą faktycznie dwie świece były przepalone, ale ich wymiana nic nie zmieniła jeżeli chodzi o odpalanie.  Do przeprowadzonych u mnie działań mogę jeszcze dopisać Reprog ECU i czyszczenie EGRa - również niewiele wniosły do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@decadent: Dokładnie tak samo dzieje się u mnie przy temperaturze poniżej -5 stopni. Dzisiaj rano miałem -1 i auto odpaliło za pierwszym razem, tylko trochę nim potelepało. Jak jest zimniej, to łapie za 2-3 razem.

@kacper69: Świece to Beru, numeru nie spisałem ale jest na nich napisane wprost że są na 4,4V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 11:18, decadent napisał:

Jak żona kończy pracę tak wczesnym popołudniem, to zawsze na parkingu odpala jej za pierwszym wciśnięciem przycisku start...

Warto auto często przeganiać na trasie na wysokich obrotach, aby przeczyścić katalizator.

Silnik może być "zamulony "

Jaki odcinek trasy pokonuje żona do pracy ?

Czy przeważa jazda na krótkich odcinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 21:34, decadent napisał:

Zauważyłem, że delikatnie poci mi się przy turbinie

Przy tak małym przebiegu, może to świadczyć o przytkanym katalizatorze.

Należy przeganiać auto na wysokich obrotach. 

Czy silnik nie jest przymulony?

Jak z zużyciem paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek odstawię do ASO... nie mam jednak pojęcia co mam im zlecić, żeby daremnie nie wywalić kupy kasy...

Jakby były jakieś usterki to bym zwrócił uwagę i napisał od razu.

Jedyne co zauważyłem lekko niepokojącego, to czasem nie przyspiesza płynnie (ultra delikatnie szarpie) gdy wciskam gaz przy 1800 - 1900 obr/min na piątce, pod lekką górkę... tylko i wyłącznie w takich okolicznościach i bardzo sporadycznie...

Problemy z odpalaniem miałem dużo wcześniej przed momentem kiedy pierwszy raz zanotowałem powyższe.

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stoi rozebrane w ASO i czeka na ochłodzenie, które dopiero dziś po południu przyszło... na złość przez tydzień było cały czas na plusie. Chcą się upewnić, że coś naprawili - narazie nie dopytuję ich więc o szczegóły techniczne. Czekam do poniedziałku, bo wtedy diagnosta ma sprawdzać odczyty z systemów i czujników w trakcie odpalania na mrozie porannym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że mamy identyczny problem... U mnie problem z odpalaniem pojawia się poniżej 5C i wraz ze spadającą temperaturą jest coraz gorzej. Teraz przy -6C odpala za drugim kręceniem i z dużymi bólami. Do tej pory: wymieniłem świece, zrobiłem rozrusznik, wymieniłem węże paliwowe (żeby pozbyć się powietrza, chociaż nie było go dużo), zaślepiony EGR i chyba został już tylko układ wtryskowy.

 

Co ciekawe problem poszarpywania przy przyśpieszaniu też u mnie występuje...

Czekam z niecierpliwością na info co stwierdziło ASO :)

 

Ja jeżdżę tak drugą zimę - w lato auto nie wykazuje żadnych oznak problemów :10_wink:

 

Co do grzania świec mam dokładnie takie same mieszane uczucia - grzeją za krótko... Mam pod domem drugą Megane III PH III też z silnikiem 1.5dCi (ale 110KM) i grzeje zdecydowanie dłużej - odpala od strzała.

Edytowane przez barbara1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!