Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi nIe równo odpala na zimnym silniku i kopci na biało


anarchisten

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, do każdej świecy można podłączyć szeregowo żarówkę H4 albo H7. Jak zaświeci, to znaczy że płynie przez nią prąd wystarczający, by rozżarzyć włókno -> moduł świec działa poprawnie i świeca nie jest spalona. Sam pomiar napięcia na wyjściu modułu to nie wszystko (gdzieś mogą się pojawić spadki napięcia), a tak sprawdzamy moduł pod obciążeniem. Z pomiaru cęgowcem może niewiele wyniknąć, bo te urządzenia są raczej dosyć wolne, a stan na świecach zmienia się maks. po paru sekundach, tak jak napisał @aniewa

 

Zwykłym OBD + PyRen spokojnie można odczytać błędy ECU, w tym te o świecach i module świec. Jak rozpinałem moduł i świece i próbowałem odpalać, to takowe się pojawiały.

 

@Lukas26 Panowie z serwisu też mi mówili, że jakby wtryski się zacinały, to miałbym jakieś błędy i problemy również na ciepłym silniku. Ale może oprócz zacinania są jakieś problemy z rozpylaniem paliwa, i szczególnie na zimnym silniku warunki w cylindrze są za słabe dla wystąpienia samozapłonu? 200k na liczniku się zbliża, na pewno ich stan jest daleki od fabrycznego. Tak już trochę zaczynam teoretyzować, ale nie wiele więcej mi pozostaje :) 

Edytowane przez animisiewaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że u mnie (110 k przebiegu) sprawdzili w aso wszystko co elektryczne, tj. świece i przekaźnik i inne, samochód stał u nich ponad tydzień, elektromechanik badał także przy mrozie. Błąd świec miałem wywalany na zwykłym elmie przed ich wymianą (w aso), dwa razy aso badało mi samochód clip'em, żadnych błedów, tym bardziej błędów wtrysków. Nie szarpie podczas jazdy, ...a odpala jak odpala. Najgorzej po dłuższym przestoju, przy mrozie i dużej wilgotności. Powyżej 0 C odpala zawsze za pierwszym razem.

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, animisiewaz napisał:

podłączyć szeregowo żarówkę H4 albo H7

Potwierdzam że dobry sposób ,wykryłem tak świece uszkodzoną tak że przy kontrolką sprawdzaniu próbnikiem wydawała się dobra.

Jak świeczki sprawdzicie to podłączyć pod kompa sprawdzić czy temperatura silnika zgadza się z otoczeniem, a podczas porannego uruchomienia i odczytać ilość obrotów silnika i ciśnienie paliwa na listwie podczas rozruchu.Jak te parametry w normie to pomiar kompresji.

8 godzin temu, decadent napisał:

żadnych błedów

Diagnoza na podstawie błędów ? A analiza parametrów rzeczywistych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu73 napisał:

Diagnoza na podstawie błędów ? A analiza parametrów rzeczywistych?

Przeciez pisałem, że auto stało tydzień, czekało na mróz, żeby fachman sprawdził parametry rzeczywiste w określonych warunkach.

Przyszła mi do głowy pewna rzecz.

Powiedzcie proszę wszyscy, czy świece kupiliście sami.... wymiany świec dokonało aso, ale części dostarczyłem sam.

Kupiłem przez net oryginały beru w pudełku renault, było dwa razy taniej niż w aso - oczywiście cena nie odbiegała od tej, którą podaje się na tym forum, tzn. nie była to cena podejrzanie niska, sprzedawca ok. Poprosiłem aso, żeby sprawdzili czy dobre świece kupiłem.

Słyszałem o podrabianiu świec - może jakieś super dobre podróbki kupiłem ???? Gdzie koledzy kupili świece ?

 

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej to napisałeś, myślisz że aso  nie sprawdziło czy grzeją? Uczepiłeś się świec jakby to była jedyna możliwość,  oczywiście sprawdzić nie zaszkodzi, ale

wątpię w taki zbieg okoliczności.Jak je sprawdzisz , to podaj odczyty parametrów o jakich pisałem zwróć również uwagę w jakim czasie jest osiągane zadane ciśnienie

paliwa na listwie.Szkoda że aso wymieniając świece nie zrobiło pomiaru kompresji, ale to tylko aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zamierzam nic już sprawdzać w zakresie świec, bo właśnie to zostało sprawdzone i przyjmuję to - wykluczam świece, chociaż rożne rzeczy przychodzą mi do głowy. Jak grzeją to na pewno nie są podróbki ?? Pewnie to sprawdzili... Skończyły mi się środki, bo badałbym dalej wtryskiwacze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2019 o 08:51, decadent napisał:

Słyszałem o podrabianiu świec - może jakieś super dobre podróbki kupiłem ???? Gdzie koledzy kupili świece ?

Dzis doszły do mnie oryginalne świece i wyglądają identycznie jak wyciągnięte w zeszłym roku. Natomiast te dobrane przez sklep motoryzacyjny marki Beru wyglądają zupełnie inaczej (krótsze i grubsza końcówka).Te zakupione to:

 https://allegro.pl/oferta/swieca-zarowa-1-5-dci-megane-iii-scenic-iii-oryg-6612209720?snapshot=MjAxOS0wMS0yOFQyMToyODoxMS44MDhaO2J1eWVyOzQxOWEyYWFhYmVjYmI2MTUxN2JhZDIxM2IxZmQwNThkNmVjY2M5OTkwNTg2YWFkM2Q2NWMxZjlhYWE0ZmQ4ZTU%3D

Zobaczę jak będzie palił po wymianie w sobotę ;)

Napewno niepokojące jest to że im dłużej auto stoi to gorzej zapala.

Dnia 29.01.2019 o 11:16, decadent napisał:

Skończyły mi się środki, bo badałbym dalej wtryskiwacze

Wtryskiwacze przynajmniej w moim przypadku są wykluczone, ale pompa wtryskowa jest na drugim miejscu podejrzana po świecach żarowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpaleniem tego 1.5 dci na mrozie to problem ogólnoświatowy jest.

Jest kilak filmów na YT, właściwie to tylko są to filmy wschodnio-języczne.

Ukraińcy i Rosjanie stosują wstawkę rezystora zmieniającego parametry odczytu komputera .

Włączanie tego rezystora jest ręczne, klawiszem umieszczonym albo pod maską, albo kabel jest dociągnięty do kabiny.

Kierowca przed rozruchem patrzy jaka jest temperatura i sam włącza ten rezystor do rozruchu.

Na filmach wygląda to bardzo zachęcająco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kacper69 napisał:

Ukraińcy i Rosjanie stosują wstawkę rezystora zmieniającego parametry odczytu komputera .

Pisałem o tym w innym temacie. Tam silniki odpalają bez problemu natomiast mają problem z nierówną pracą po kilku chwilach od odpalenia. Dotyczy to tylko silnika k9k636.

Ten temat dotyczy problemu z uruchomieniem silnika jak jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lukas26 napisał:

Dzis doszły do mnie oryginalne świece i wyglądają identycznie jak wyciągnięte w zeszłym roku. Natomiast te dobrane przez sklep motoryzacyjny marki Beru wyglądają zupełnie inaczej (krótsze i grubsza końcówka).Te zakupione to:

 https://allegro.pl/oferta/swieca-zarowa-1-5-dci-megane-iii-scenic-iii-oryg-6612209720?snapshot=MjAxOS0wMS0yOFQyMToyODoxMS44MDhaO2J1eWVyOzQxOWEyYWFhYmVjYmI2MTUxN2JhZDIxM2IxZmQwNThkNmVjY2M5OTkwNTg2YWFkM2Q2NWMxZjlhYWE0ZmQ4ZTU%3D

 

 

Ja kupiłem te:

https://allegro.pl/oferta/swiece-zarowe-megane-iii-iv-scenic-1-5dci-oryginal-7025392040?snapshot=MjAxOC0xMS0yN1QxMzo1NToxOS40NzhaO2J1eWVyOzJiYzczMDUzOGQzOGViODY5ZTkzMmE2YmYzNWI2NjU1YWYwYjM1ODM0YjdlZjExOTY4Yjk2YjkyMTBjOGQ2ZDE%3D

 

A dziś -1 C i odpalił całkiem żwawo, niemal od razu właściwe obroty

 

Mój silnik to K9K832

Edytowane przez decadent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ELM327 to można odczytać jaką ja mam wersję softu w aucie?

Bo byśmy mogli porównać nasze wersje  czy to nie problem z softem jest.

A w moim aucie były problemy z tym że nie chciał zapalać jak był mróz od samej nowości.

Jak auto miało 2-3 miesiące to wzywałem serwis w celu uruchomienia auta.

Skończyło się tym, że dostałem zaproszenie do ASO w celu wgrania "nowego softu" .

I od tej pory pali na mrozie bezbłędnie. A obecnie silnik ma zrobione już 301 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2019 o 08:46, decadent napisał:
Dnia 30.01.2019 o 19:36, Lukas26 napisał:

 

 

Ja kupiłem te:

https://allegro.pl/oferta/swiece-zarowe-megane-iii-iv-scenic-1-5dci-oryginal-7025392040?snapshot=MjAxOC0xMS0yN1QxMzo1NToxOS40NzhaO2J1eWVyOzJiYzczMDUzOGQzOGViODY5ZTkzMmE2YmYzNWI2NjU1YWYwYjM1ODM0YjdlZjExOTY4Yjk2YjkyMTBjOGQ2ZDE%3D

 

A dziś -1 C i odpalił całkiem żwawo, niemal od razu właściwe obroty

 

Mój silnik to K9K832

Świece wyglądają ok - jak moje wymienię to pokażę Wam na zdjęciu jakie mi polecili.....

Co do ELM327, to postaram się też zczytać wersję softu.....

 

Po wymianie świec, zapalił na raz- na zdjęciu pokazuję róznicę o której pisałem. Świeca z lewej (z dołu) jest prawidłowa i taka była kiedyś zamontowana.  A ta z prawej (z góry)  była na wiosnę 2018 dobrana w sklepie motoryzacyjnym jako zamiennik Beru. Zobaczę po czasie jakie są efekty.

20190203_145010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!