Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

To albo coś ze mną nie tak, albo z tym konfiguratorem. Jak np. wybieram felgi 18" (niby za darmo) to automatycznie muszę wybierać pakiet look 18. Jak chcę wybrać led pure to automatycznie mi wrzuca ten pakiet techno. Też nie potrzebuję tego wyświetlacza przed nosem.

To co bym chciał żeby było to tak:

- felgi 18 (ale te ew. mogę sobie przecież dokupić osobno, niekoniecznie w Renault), niby 18 są w cenie tej wersji, a za same przyciemnienie szyb nie będę płacił 2500zł (bo tylko to widzę, że jest w pakiecie look18, w jakimś zakładzie zrobią to dużo taniej, a gwarancji raczej nie stracę).

- siedzenia materiał+skóra

- nawigacja z mapami Europy (czy będzie 7" czy 8,7" to nieistotne)

- silnik min. 140KM

- oczywiście automatyczna klima, szyby itp.

- światła led pure

- kolor czarny lub srebrny (więc tak czy siak, dopłata)

 

To chyba tyle. Reszta niby jest w cenie, a te pakiety jak mówiłem, zbędne, ale konfigurator na siłę je wrzuca :/

Nie wiem jak działa masaż w fotelu (akurat mam C5 bez tego). Fotele podgrzewane w sumie nie muszą być. Miałem takie w Maździe 6 i skorzystałem może kilka razy.

 

Szkoda, że nie ma opcji żeby zamówić sobie 2 wydechy, takie chromowane. Zajebiście by to wyglądało. Jak w Hyundaiu i40. Jeśli bym kupił Megankę to taki wydech chciałbym żeby mi dorobili, nawet jako atrapę, a po gwarancji żeby to podpięli normalnie :P

9 minut temu, Pitrek napisał:

Ja za moją gołą Life dałem 61 ale max jaki bym dał za MIV to 65 kpln. Kasa rzędu 80 tys za auto tego segmentu to przesada. Niestety ten wypas z salonu bardzo szybko straci na wartości i za kilka lat z  20 tys zl włożonych w wyposażenie zrobi się 3 - 5 tys zł różnicy na cenie używki. Panele multimedialne do MIV są na AliExpress po 500-600 USD.

Niestety, ale samochód to chyba najgorsza inwestycja. Zdaję sobie sprawę z utraty wartości.

Dlatego jeszcze biję się z myślami co robić. Czy brać nowszą Megankę czy w razie coś padnie w C5, naprawiać. Bo jednak utrata wartości nowego Megane przewyższy utratę wartości obecnego C5, nawet z doliczeniem naprawy typu turbo czy dwumasa (rozrząd już profilaktycznie zrobiłem, więc ten wydatek już za mną ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie ma nie tracić wartości. Ma służyć i w jakiś sposób na siebie zarabiać. 

MIV GC jest tak duże że dopłacać do talismana nie ma sensu. Ja bez problemu z moja rodzina się mieszcze. Jak kupowałem GC to stał demonstracyjną talisman z 13 000 km przebiegu i nawet się zastanawiałem. Ale ten talisman oprócz 20 cm długości niczym się nie różnił. Martwilem się nawet co z garażem bo GC mam już bardzo bardzo mało miejsca. Powietrze wozić też bez sensu. A 2 strona medalu. Zwykła MIV za mała. Za mało miejsca z tylu i brak bagażnika. 

Dlatego GC to złoty środek. Auto między MIV a Talismanem. Moim zdaniem bez problemu opłaca się zainwestowac 85-90 000 zl na lata spokoju. 

P.s. konfigurator tak działa- 2500 pakiet look 18. W tym są felgi. Felg samych bez pakietu nie kupisz. Tak samo ledy. Obecnie w reno są dostępna głównie pakiety plus koło zapasowe. 

Coraz więcej będzie zestawów ze względu na badania aut pod normy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bartolini82 napisał:

To albo coś ze mną nie tak, albo z tym konfiguratorem. Jak np. wybieram felgi 18" (niby za darmo) to automatycznie muszę wybierać pakiet look 18. Jak chcę wybrać led pure to automatycznie mi wrzuca ten pakiet techno. Też nie potrzebuję tego wyświetlacza przed nosem.

Gdy wybieram felgi, też dodaje mi pakiet look (w którego skład wchodzą jeszcze chyba tylko przyciemniane szyby, więc te większe felgi nie są wcale darmowe). Natomiast same LEDy dodaję przechodząc do "Wyboru opcji" (a nie "Pakietów wyposażenia"). Tam kosztują one 3500.

 

Pisząc o ewentualnej dodatkowej oszczędności chodziło mi o wybór mniejszych felg i mniejszego systemu multimedialnego. Ale nawet z felgami 18 i ekranem 8 Megane GC z całą resztą opcji wychodzi za cennikowe 92900 (do tego -4000 oficjalnego rabatu dla każdego z ulicy i 2-3 tysiące od dealera). Czy tak bardzo drogo, za niemal w pełni wyposażonego kompakta?

 

Konfigurator wymusza dodawanie niektórych niepotrzebnych opcji, ale dramatu nie ma. Felgi 18" to realna dopłata 2500 (nie wiem dlaczego podają niby 0). Siedzenia są w standardzie. Nawigacja 2500 albo 3500 (w zależności od wielkości). Klima, szyby standard. Pure LED 3500. Kolor 2 tysiące z groszem. Łącznie niewiele ponad cennikowych 90 tysięcy z czego spokojnie można zejść do blisko 85. W takiej wersji do full wypasu brakuje IMHO tylko czujników z przodu i kamery z tyłu (w pakiecie z automatycznym parkowaniem za chyba 2500).

 

Może jeszcze dodam, że jak konfigurowałem nowego Focusa, to tam z pakietami było jeszcze gorzej.

 

Chcąc zamówić sensowną wersję (ok. 150KM, navi, klima, LEDy, czujniki, metalik, elementy skóry na tapicerce) musiałem dobrać pakiet Business z czujnikami i nawigacją za 5 tysięcy, pakiet Comfort z klimą za 3 tysiące, pakiet Design z LEDami i felgami za 4 tysiące oraz tapicerkę skórzaną za 5 tysięcy (w standardzie w ST Line jest cała materiałowa). Łącznie auto wyszło cennikowo 103 tysiące za średnio mocnego kompakta, ze śmiesznym/doklejonym ekranem navi, niskim tunelem środkowym, brakiem nawiewów na tylne siedzenia, małym bagażnikiem i wcale nie na jakimś wielkim wypasie (brak mnóstwa opcji jak np. kamera cofania, pakiet zimowy, itp. itd.).

 

I najlepsze... Podana cena uwzględnia już rabat prawie 8 tysięcy od importera. Śmiać się czy płakać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2018 o 21:11, makgajwer napisał:


Umówię się jeszcze na jazdę Golfem z silikiem 1.5 TSI 130 KM, ale cenowo sądzę to będzie najwyższa półka.

 

Niekoniecznie musi to być najwyższa półka, na dziś Golf jest tańszy od Megane, w piątek dostałem ofertę na 1.5 130 tsi z pakietem przeglądów za 81 tys. Pytanie tylko czy auto konstrukcyjnie z 2012 roku ma sens. Ja stwierdziłem, że nie ma i wróciłem do Renault po ofertę na Megane. W piątek oferta nie była tak atrakcyjna jak dzisiaj:) Po listopadowych rabatach okazało się, że można było zejść z ceny jeszcze o 3 tys i dlatego do jutra muszę podjąć decyzję czy Clio 1.2 120 zmieniam na Megane GT Line 1.3 140.

 

Co do tych LEDów, o których piszecie wyżej, to za 3500 są one tylko w GT Line, a w Intensie trzeba wziąć cały pakiet Techno czy jak on się tam nazywa, tak przynajmniej przekazał mi pan handlowiec.

Edytowane przez pepe31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepe31 Mam podobną ofertę na Golfa z tym silnikiem, o wiele lepiej wyposażonego niż MIV. Być może auto z 2012 , ale systemy, zawieszenie, silnik to inna bajka niż w 2012 r. Ponadto w cenie gwarancja przedłużona o +3 lata, pakiet przeglądów na 4 lata. Zona ma VW więc wiem, że mają b. dobre pakiety ubezpieczeń, które są tańsze niż w salonach innych marek. Do tego dochodzi gwarancja mobilności na całą Europę jak serwisujesz w ASO co też nie jest bez znaczenia. Jak sobie to wszystko podliczysz to przy użytkowaniu auta jak w moim przypadku 6-7 lat wychodzi niezła kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że wszystko zależy od potrzeb, ja do MIV mam zaoferowany pakiet przeglądów i przedłużonej gwarancji (5lat/80tys) za 1200 zł, ale dzisiaj będę wiedział ostatecznie czy ta oferta obowiązuje czy nie. Co do silnika pełna zgoda, aczkolwiek jeśli fani VW i sceptycy VW mowią, że w Golfie 1.5 150 to minimum to zrezygnowałem z Golfa, tym bardziej, że u dwóch dealerów gdzie byłem nie było takiego auta do testów... Już pomijam to, że nawet w niemieckich gazetach np. Ceed wygrywa z Golfem, dlatego może warto tę Kia jeszcze rozważyć?

 

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pepe31 napisał:

Co do tych LEDów, o których piszecie wyżej, to za 3500 są one tylko w GT Line, a w Intensie trzeba wziąć cały pakiet Techno czy jak on się tam nazywa, tak przynajmniej przekazał mi pan handlowiec.

Tak jest w przypadku hatchbacka.

 

W odmianie Grand Coupe w wersji Intens można dobrać albo cały pakiet, albo same LEDy. Tak przynajmniej sugeruje konfigurator (w którym w opcjach można dobrać same LEDy bez konieczności brania całego pakietu) oraz cennik (gdzie w wierszu ze światłami jest wybór "3500/P").

 

Swoją drogą pojawiły się nowe cenniki. Jest wersja zimowa (ze słabym silnikiem więc nie analizowałem dodatków) oraz chyba nieznacznie wyższe rabaty i promocje na opony/koła.

 

Edytowane przez goku
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem ofertę i prognozę leasingu. W sumie lipa. Rabatu raptem 5800zł od ceny katalogowej.

Jak sobie przekalkulowałem to auto wycenione na 86200zł brutto (po rabatach), po spłacie leasingu, wyszłoby 105 000zł (i to przy wpłacie własnej 30000zł, oraz wykupie 10% !). Gdybym wziął mniejszy udział własny i 1% wykupu to odsetki pewnie urosłyby jeszcze o min. 5 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że po 5 latach to auto będzie warte może ok. 40 000, to przez 5 lat, jestem w plecy ponad 60 000zł. Trochę kiepski interes ;) To już chyba lepiej zostać przy tym co mam, a ew. jadąc na wakacje za granicę, po prostu wziąć nowe auto z wypożyczalni i mieć wszystko w nosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięcioletni leasing to 112% w RCI, w banku dostaniesz jakieś 108%. Tutaj decyduja dodaktowe pakiety jak np cena ubezpieczenia etc. 

Od całości kwoty odliczasz 18% podatku czyli tak po chłopsku albo płacisz 94% wartości albo 90% wartości.  Teraz jak to policzyć to w ciągu 5 lat wydasz 90-45k czyli 45k przez 60mc daje mniej wiecej kosztu około 700zł miesięcznie netto czy ile wydasz na auto i nie odzyskasz. Tyle kosztuje luksus jazdy nowym autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia, który dealer zaproponował tylko 5800 rabatu, skoro dzisiaj wszedł nowy cennik z upustem 6500 i zniżką na nowe koła/opony. Do końca roku zostały jeszcze 2 miesiące, na pewno można znaleźć jakąś sztukę czekającą na produkcję do modyfikacji pod siebie.

 

A jeśli dealerzy faktycznie tak się cenią (mi też nie zaoferowano nic ponad oficjalny cennik), to pozostaje czekać na styczeń-marzec z nadzieją, że może wtedy uda się upolować odpowiadającą konfigurację, ewentualnie poszukać czegoś wśród innych marek (z wyjątkiem Forda, gdzie jest jeszcze drożej :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odliczam 50% vat bo nie chce mi się bawić w kilometrówki i oficjalnie użytkuję auto w firmie i prywatnie. Więc luksus, kosztowałby mnie jeszcze troszkę więcej.

To więc moim zdaniem bez sensu :( Lepiej zacznę odkładać cash albo poszukam jednak czegoś używanego, z przebiegiem do 50 000.

7 minut temu, goku napisał:

Mnie bardziej zastanawia, który dealer zaproponował tylko 5800 rabatu, skoro dzisiaj wszedł nowy cennik z upustem 6500 i zniżką na nowe koła/opony. Do końca roku zostały jeszcze 2 miesiące, na pewno można znaleźć jakąś sztukę czekającą na produkcję do modyfikacji pod siebie.

Nawrot w Długołęce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing możesz wziąć na własną rękę. Dostaniesz leasing nawet 103%. Sam Za auto 83000 zapłaciłem 89 000 zł. Więc tylko 6 000 więcej w ciągu 4 lat. Teraz kupiłem za gotówkę i mam spokój. Koszt auta w amortyzację i tak stanowi to koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartolini82 napisał:

Nawrot w Długołęce

To wszystko wyjaśnia.

Analizowałem ich ofertę na otomoto gdy próbowałem polować na Megane GT. Wszyscy inni dealerzy dają/dawali rabaty po 10-15 tysięcy, w oficjalnym cenniku (już niedostępnym) sprzed kilku miesięcy stało jak byk, że rabat na GT z 2018 roku to nawet 11401 zł, a u Nawrota wersję skonfigurowaną na ok. 119000 "przecenili" na raptem 111000 (8 tysięcy rabatu, czyli ok. 6,5% za auto ze starego rocznika, stojące pewnie kilka miesięcy na placu albo ekspozycji - interes życia).

Widzę, że przestałeś mieć ciśnienie na zakup nowego auta (a już tym bardziej Meganki), ale gdyby coś się jednak odwidziało to sugerowałbym kontakt z innym salonem, może zakup okaże się kilka tysięcy tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!