Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

@mayn: Dzięki za informację. Mógłbyś napisać, jakie inne modele mają swoje premiery w najbliższym czasie?

 

O premierze nowego Golfa w przyszłym roku wiedziałem, ale akurat w przypadku tej konkretnej marki nie odstrasza mnie to od zakupu schodzącego modelu. Kolejne wersje nie różnią się za wiele od siebie, więc nawet po pojawieniu się Golfa 8, Golf 7 nie powinien stracić aż tak bardzo na świeżości. Ceny na "siódemkę" też są teraz atrakcyjne, Golf 8 wystartuje od sporo wyższych i będzie je trzymał przynajmniej przez kilka lat.

 

Inna sprawa, że przejrzałem kilka ofert na otomoto i jakoś to auto do mnie nie przemawia. Fotele (na zdjęciach) wyglądają biednie (jak kanapa u dziadków). Do tego praktycznie cały kokpit udekorowany jest rysującym się plastikiem "piano black". Ceny na otomoto wysokie, a wyposażenie aż tak bardzo nie rozpieszcza. Golf jakoś mnie nie powalił, ale na pewno będę chciał zobaczyć ten samochód na żywo. Główna zaleta Golfa to niezłe trzymanie ceny, ale że planuję zakup auta na ~7-8 lat to nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia.

 

Podobnie z Civikiem. Zobaczyłem kilka filmików na YT i mam mieszane uczucia. Z jednej strony futurystyczny wygląd z zewnątrz, z drugiej środek który wygląda dość staro. Poza tym irytuje cały szereg różnego rozwiązań, które też nie powinny mieć miejsca w XXI wieku - niewygodne sterowanie komputerem, brzydkie i niespójne zegary (pasek obrotomierza ma kształt półokręgu, paski od poziomu paliwa i ten od temperatury są kanciaste), przestarzały system multimedialny (ma to w ogóle Android Auto?). Można wymieniać chyba w nieskończoność... I do tego ta cena... No nie wiem... Na pewno odwiedzę dealera Hondy, ale podchodzę do tej wizyty dość sceptycznie. Tym bardziej, że design też mnie nie przekonuje. Sedan wygląda dużo lepiej, ale jest zdecydowanie mniej praktyczny. Poza tym nie potrzebuję (i chyba nie chcę) tak dużego/długiego auta (m.in. z tego powodu w ogóle nie rozważam Octavii). Na plus Hondy można zdecydowanie zaliczyć mocny silnik, precyzyjną skrzynię i jasno oraz daleko świecące LEDy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Pan te Megankie.

Jak Civic nie przekonuje, to nic na siłę. Golf to dla mnie stracił świeżość i wygląda tak samo od 15 lat, na dodatek miałem TSI i więcej nie chcę, nawet jeśli nowe generacje (podobno) pozbawione są wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayn 1.4 tsi 160 twincharger z 2012 w budzie Tiguana po FL.

mnie głównie gnębił problem z sypiącym się rozrządem (łańcuch napinacza i parę innych elementów do wymiany), jednorazowo poza ASO koszt ok 1800-2000 zł. Zanim licznik dobił do 100tys km, zostawiłem VW w rozliczeniu biorąc Renault ;)

Kolega z firmy miał Scirocco z tym samym silnikiem i u niego poszły tłoki, tu już w zasadzie remont silnika staje się nieopłacalny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodami to jest naprawdę spory ból głowy , coraz więcej rynek wypuszcza i każdy proponuje coś innego ....ale do sedna.

 

Ford Focus ciekawe auto fakt za drogie jak na Forda i te mocno wysilone silniki ,choć nie słyszałem żeby Eco Bost  miał takie problemy jak kiedyś TSI grupy VW , nowa generacje jest większa i lżejsza ponoć o aż 80 kg ,ciekawy jestem spalania,wizualnie też nie brzydkie.

Mazda 3, drogi serwis i drogie autko ....ale za to bardzo dobry silnik ,fajny wygląd i wcale nie duży apetyt na benzynę,zresztą ogólnie autko ma bardzo dobre opinie jak nie najlepsze.

Honda Civic - 1,5 182 to już jest moc i można się naprawdę pobawić, wielki jak na ta klasę bagażnik i wygląd jak pojazd kosmiczny .....niestety ok 100 tyś to dosyć sporo jak na kompakt.

 

Kia Cedd i Golf 7 ...rówież ciekawa opcja ale dla mnie wizualnie tak nudne autka że aż boli.

A może panie warto poczekać nie jestem pewien ale chyba w nowym roku wchodzi do gry nowy Peugeot 308 ,Mazda 3, Toyota Corolla i chyba Skoda Rapid.

 

Także pewnie nie wiele pomogłem a dodałem jeszcze więcej aut ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez TOJO
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOJO napisał:

Także pewnie nie wiele pomogłem a dodałem jeszcze więcej aut ;)

Pomogłeś, pomogłeś :) Zwłaszcza, że w większości się z Tobą zgadzam :) 

 

Ford kosmicznie drogi, ale spróbuję zapytać o cenę u dealera, może po negocjacjach uda się ją zbić do przyzwoitych wartości. Mazda 3 to już "staruszek", poza tym jest głośniejsza i wolniejsza od konkurencji. Civic kusi mocą i wyposażeniem, ale design wnętrza i mnóstwo nieznośnych pierdół mnie zniechęca.

 

Co do Ceeda i Golfa - pełna zgoda :)

 

Co do ostatnich propozycji... Mazda 3 na starcie też pewnie będzie sprzedawana za chore pieniądze (zważywszy na to, ile kosztuje obecna generacja). Toyot nigdy nie rozważałem (może warto to zmienić), a Rapid pewnie nie będzie "pełnoprawnym" kompaktem, tylko nieco bardziej budżetową wersją z gorszymi silnikami, wyciszeniem, większą ilością twardego plastiku, itp. itd.

Największe nadzieje pokładałbym w nowej 308 (design wnętrz nawet obecnej generacji rozwala na łopatki, a te w 3008, 5008 i 508 są jeszcze lepsze), ale skoro chyba w tym roku zrobili FL (dodając sporo asystentów), to raczej w 2019 nie wypuszczą nic nowego. A do 2020 czekać nie mogę :(

 

No nic... Trzeba odwiedzić dealerów, wybrać 2-3 najciekawsze modele, przejechać się, poprosić o wyceny i podjąć decyzję :) 

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapida to sobie odpuść za te pieniądze. To nie taki samochód. Chyba, że nowa generacja coś zmieni na plus. 

Mazda 3 wciąż brak ocynku - CHORE!!!

Ceed jest spoko. 

A myślałeś może o Scenicu? wersji zwykłej? To fajnie jezdzi a do 100 000 kupisz fajną wersję. 

Tyle rodzinnych bajerów, że głowa mała. Ja trochę żałuje ze nie wziąłem Grand Scenica. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LTar napisał:

A myślałeś może o Scenicu? wersji zwykłej? To fajnie jezdzi a do 100 000 kupisz fajną wersję. 

Dopiero następne auto planuję kupić z tego segmentu. Teraz wystarczy mi zwykły kompakt :) 

17 minut temu, Pum4 napisał:

Peugeot 308 kosztuje fortune...

Zacznijmy od tego, że premierę miał 5 lat temu i przez ten czas wizualnie się zestarzał. Na nową generację do 2019 roku może bym poczekał, ale kupować "staruszka" który z zewnątrz nie budzi żadnych emocji i nawet w najbogatszej wersji wygląda nudno raczej nie zamierzam. Dealera Peugeota odwiedzę (na żywo może wygląda to lepiej niż na zdjęciach), ale jestem sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goku zapodam jeszcze jedną, może nieco nieszablonową propozycję: Alfa Romeo Giulietta. Może nie spełnia warunku "świeżynki" ale wg mnie po kilku latach od premiery nadal wygląda rewelacyjnie. Mój kumpel ma taką z silnikiem 170KM i autko jeździ równie dobrze jak wygląda. Teraz trochę chyba ubożeje gama silnikowa (norma Euro) ale na otomoto jest np ogłoszenie z fajnie wyposażoną Giuliettą ze 150KM silnikiem za 85 tys brutto:

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-super-150km-bi-ksenony-lakier-alfa-rosso-pakiet-tech-ID6BcvlL.html#21237922a2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Przyszedł czas na zmiany, po ujeżdzaniu laguny 2ph2 1.9dci, przesiadam się na megane iv. Samochód pierwotnie zamówiłem 3 lipca i miał być to grandcoupe z silnikiem 1.5 blue dci. Niestety renault wstrzymało produkcję grandcoupe z tym silnikiem do odwołania mimo iż podawali termin rozpoczęcia produkcji na koniec września. Teraz nie są w stanie podać terminu realizacji, więc poszedłem trochę na ryzyko i zmieniałem zamówienie na  taki sam samochód z benzyną 1.3 tce Fap. Auto ma być do odbioru do 11 stycznia a produkcja 26 listopada. Wersja intens z kołem dojazdowym pakiet komfort, easy plus, look 18" multimedia 8.7". Przyznam że czekam już bardzo zniecierpliwiony. Czy ktoś ma już jakąkolwiek wiedzę na temat tego "cudu" techniki jakim ma być 1.3tce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!