Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Tez miałem takie dylematy jak Ty jakie auto kupic  i wpadła w oko meganka gdzie Renault nie wchodziło w rachubę szybka decyzja ( wyjazd na wakacje ) i zakup jest. Z plusów to cisza w kabinie przy prędkościach autostradowych gdzie można swobodnie rozmawiać oraz nie czuc tej predkosci przy 150/160 km/h .Rozpędzenie do 200 km/h tez nie jest problemem .Najwięcej jeżdżę w trybie sport fajna opcja .Pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie  do poprzednich moich aut jest litr/dwa mniej. Z minusów to spasowanie karoserii  jak tylna klapa ( poprawione na gwarancji ) .Inne auta które brałem pod uwagę w podobnej cenie to ASX , Mokke , Astrę, Dastera 2 , Focusa oraz z  używanych Civica IX ,Volvo V40 .

Edytowane przez mario111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mayn napisał:

Nie zapomnij pojeździć 308 1.2 Pure Tech 130 KM

Nie zapomnę :) W kolejce czeka 308 i Golf, którymi do tej pory jeszcze nie jeździłem. W weekend w salonie Peugeota był jeden handlowiec, 1-2 osoby w kolejce, a ja wbiłem jakąś godzinę przed zamknięciem. VW nie miał interesującego mnie silnika "od ręki", więc nie było sensu sprawdzać diesla i umówiłem się na przyszły tydzień. W sobotę udało się pojeździć "tylko" Meganką (ale 1.2 - tylko taka była dostępna), Astrą i Ceedem (w manualu).

 

W tygodniu nie mam czasu na dłuższe rajdy po dealerach, więc testuję niestety pojedynczo. Dzisiaj Ceed automat, w czwartek Megane 1.3, a następnie 308 i Golf :)  

 

Innych marek poza wspomnianymi czterema na ten moment już raczej nie rozważam (z wymienionych wcześniej powodów).

 

Cieszę się, że z problemami, ale jednak udaje się przetestować wszystko, co chcę (czyli interesujące mnie napędy).

 

4 minuty temu, mario111 napisał:

Z plusów to cisza w kabinie przy prędkościach autostradowych gdzie można swobodnie rozmawiać oraz nie czuc tej predkosci przy 150/160 km/h .Rozpędzenie do 200 km/h tez nie jest problemem .

Tester ze mnie żaden, bo w swoim życiu dłużej jeździłem max 5 autami, ale wszystkie wspomniane przeze mnie kompakty były podobnie wyciszone i podobnie zbierały się do prędkości autostradowych :P

Mało tego, wszystkie oferują podobną ilość miejsca w kabinie jak i bagażniku :P

Nawet designem ciężko się kierować, bo w każdym modelu można znaleźć coś ładnego :) 

 

Z takich chyba największych różnic, to na tle konkurencji Astra miała najmniejszy bagażnik (ale zdecydowanie więcej miejsca z tyłu), Megane było najsłabsze (ale jechałem tylko silnikiem 1.2), i30 najbrzydsze, a Focus najdroższy :P

 

Chyba pozostaje kierować się ogólnym wrażeniem i ceną zakupu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję kombiaka, hatchback mi wystarczy. Tipo zawsze kojarzyło mi się z takim "uboższym", niepełnoprawnym przedstawicielem klasy C. Kiedyś przeglądałem cennik, to Fiat nie miał w ofercie np. dwustrefowej klimy (tylko "zwykły" automat). Pełne LEDy też pojawiły się niedawno. Nie wiem jak w kwestii wyciszenia, ale obawiam się że tu też może być nieco gorzej niż u konkurencji.

 

Zresztą ja w chwili obecnej cierpię na klęskę urodzaju. Nie dlatego nie mogę wybrać auta, że w tym mi się nie podoba to, w tamtym tamto (i dlatego nie mogę znaleźć auta dla siebie), tylko wręcz przeciwnie - wszystkie (no może z wyjątkiem i30) mi się podobają i ich drobne wady nie mają praktycznie żadnego wpływu na ich ogólny odbiór :P

 

No ale nic... Mam nadzieję, że po "komplecie" jazd testowych obraz nieco się wykrystalizuje :) 

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mi też HB wystarczy, a nawet Coupe ale nie przemawiają do mnie wyglądem. Jakoś najbardziej podobają mi się kombiacze z fajną linią nadwozia. No ale to tylko moj gust.

33 minuty temu, goku napisał:

Tipo zawsze kojarzyło mi się z takim "uboższym", niepełnoprawnym przedstawicielem klasy C

Ciekawe czy ten stereotyp jest aktualny. Może być z nim tak jak z powiedzeniem, że nie kupuje się żadnych samochodów na F (Fiatów, Fordów i francuskich). Tak tylko sugeruję, żebyś miał o czym myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Tipo w salonie kilka dni temu. Auto podoba mi się z zewnątrz i ma dużo miejsca. W salonie mieli tylko "biedawersje" … i niestety zniechęciłem się do tego auta. Jest dramatycznie plastikowo, jak w Grande Punto w 2006r. Nie sądzę, aby bogatsze wersje (co najmniej Lounge) były znacząco lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Rozumiem. Mi też HB wystarczy, a nawet Coupe ale nie przemawiają do mnie wyglądem. Jakoś najbardziej podobają mi się kombiacze z fajną linią nadwozia. No ale to tylko moj gust.

Święte słowa.

Dlatego po tym jak Renault lekkomyślnie pogrzebało GT Grandtour ja z ciekawością zobaczę na żywo Kia Proceed Gt 1.6 204KM. Co polecam też koledzę goku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kociamberek napisał:

Czekam z niecierpliwością na Twoją relację :)

Nie chcę rozbudzać nadziei, ale nie jestem profesjonalnym testerem i jeździło mi się dobrze w zasadzie wszystkimi dotychczasowymi kompaktami (tym bardziej,że przesiadam się z 10-letniego wolnossaka) :P Różnicy między 1.4 140KM w Ceedzie, a 1.4 150KM w Astrze w zasadzie nie zauważyłem (poza mikro turbodziurą w Ceedzie - mimo że dane katalogowe wskazują, że to Astra powinna gorzej zbierać się z dołu). Jedynie Megane 1.2 130KM była zauważalnie słabsza i niezależnie od prędkości trzeba było ją trzymać na wyższych obrotach.

 

Obawiam się, że z 1.3 140KM może być podobnie, tzn. wypadnie on porównywalnie do mocniejszych silników z Kii i Opla :P Będę mógł powiedzieć tylko o wyciszeniu i ewentualnie obrotach/spalaniu. Obym się mylił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!