Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wziąłem pakiet przeglądów i gwarancję na 5 lat / 80k km, aczkolwiek przy moich przebiegach skończy się po 3,5 roku:)
Ze skrzynią biegów chodzi mi o to, że na 3 bądź 5 biegu przy dodawaniu gazu dźwignia rusza się kilka mm do tyłu, przy odejmowaniu gazu idzie parę mm do przodu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gokuWięcej zdjęć nie mam, jakbyś chciał więcej zdjęć to ci mogę podesłać na priv ale to dopiero po robocie. Co do przeszyc to masz niebieskie nici na kierownicy, na lewarku zmiany biegów, na hamulcu ręcznym (jeśli zwykły), na fotelach i drzwiach. Ja mam zwykły ręczny bo do elektrycznego nie jestem przekonany (tesciu ma więc miałem okazje podejrzeć). Ogólnie lepsze zdjęcia trzeba żeby dojrzeć wszystkie smaczki z pakietu GT Line wewnętrzny (choćby lepsza gałka zmiany biegów bo standardowa to dla mnie masakra) :] 

FB_IMG_1530116406152.jpg

IMG_20180802_171443.jpg

FB_IMG_1530116413269.jpg

FB_IMG_1530116390534.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falowanie maski - jeździłem już blisko 180 fragmentami i nigdy nie miałem czegoś takiego jak falowanie maski. 

Kubełkowe fotele - to mi się akurat nie podoba. 

Ekran - duży - 9 cali - warto brać. Co do kamery to zalezy czy masz HB czy inną wersja, ja w GrandCoupe sobie nie wyobrażam bez kamery. 

Pakiet technologiczny - to już kwestia naszego bajeranctwa. Co kto lubi. 

Skoro nie GT line - to fajna wersja jest bose do tego 1.3 tce - 160 i masz fajne auto za 90 000 zł. Fajnie jeśli będzie automat.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafa85 napisał:

Ze skrzynią biegów chodzi mi o to, że na 3 bądź 5 biegu przy dodawaniu gazu dźwignia rusza się kilka mm do tyłu, przy odejmowaniu gazu idzie parę mm do przodu.

Czyli bzdura, ale dziękuję że o niej wspomniałeś. Przestraszyłem się, że całym drążkiem telepie na prawo i lewo jak w starych samochodach :P 

47 minut temu, marcin33892 napisał:

Więcej zdjęć nie mam, jakbyś chciał więcej zdjęć to ci mogę podesłać na priv ale to dopiero po robocie.

Nic nie musisz wysyłać, te mi wystarczą. Ogromnie Ci dziękuję za te zdjęcia. Meganka wygląda świetnie. Faktycznie tych "smaczków" i przeszyć jest więcej (nawet na podłokietniku). Cóż... Widzę że bez wizyty u dealera, który ma kubełki na stanie się nie obejdzie. Muszę sprawdzić, czy z nimi z przodu na tylnych siedzeniach nie robi się zbyt "klaustrofobicznie". Swoją drogą nawet na domyślnych w pakiecie GT Line felgach samochód wygląda bardzo dobrze.

Co do hamulca ręcznego... Też bym taki wolał, ale że korzystam z niego raczej rzadko, to chyba wolę postawić na elegancki design i wybrać tunel z roletą :P Będę musiał się z tym przespać :)

42 minuty temu, LTar napisał:

Co do kamery to zalezy czy masz HB czy inną wersja, ja w GrandCoupe sobie nie wyobrażam bez kamery. 

Leonem przez 10 lat dawałem radę nawet bez czujników, więc w Megance HB powinienem sobie poradzić z systemem, który jest w standardzie :) Oczywiście, że kamera to fajna sprawa, ale chyba wolę w tej cenie dobrać coś innego.

O jakim pakiecie technologicznym wspominasz?

Co do wersji to decyzja podjęta - GT Line. Pozostawała kwestia ewentualnej usterkowości (gdyby się potwierdziły, to musiałbym szukać czegoś u konkurencji) i doposażenia tej wersji (gdybym jednak postawił na Renault).

Edytowane przez goku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo duży nacisk kładziesz na design zewnętrzny i wewnętrzny, "świeży" wygląd autka itp to Megane jest super opcją.

Natomiast jeśli chcesz mieć pod maską "dużo kuni" - to po tym jak z oferty wypadło GT (żal!) z kompaktów w budżecie 90k brałbym Astrę z silnikiem 1.6 200KM w najwyższej wersji wyposażenia. Teraz to już też francuski samochód, tyle że montowany w Gliwicach ;) I w wersji hatchback wyraźnie przestronniejszy z tyłu.

Fajne recenzje zbiera tez nowy Civic w wersji 1.5 182KM - choć chyba raczej trzeba przygotowac powyżej 90 tys. Ale co Ci szkodzi zapytać w salonie? :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 200 konn jest bardzo dobrym autem, matrycowe ledy sa o niebo lepsze od tych w megane. Za 90k pln mozna miec dobite auto. Minus za hydrokinetyk i design wnetrza - tapicerke i ilosc przycisków. Mnie sie tyl samochodu nie podoba.

Civic w sedanie jest super z tym silnikiem 180 konnym. Tylko moim zdaniem 100k PLN trzeba liczyc i rabatow bym sie nie spodziewal. Nowy silnik nowa buda etc.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w Megankach też wymieniają bez problemu, bo u mnie przy 29k km skrzynia chodzi już ewidentnie gorzej aniżeli na początku. Dużo częściej szarpie przy 1-2-3 i przy redukcji jak się w zakręt wchodzi. Niby nic, ale denerwuje. A w Talismanach wymieniają, bo padają, czy ki uj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że temat falującej maski jest we wszystkich megankach tylko nie każdy zauważył lub nie jechał w "sprzyjających" warunkach. Mi się też wydawało, że temat mnie nie dotyczy. Obserwowałem przy każdej trasie przez jakiś czas, odkąd pierwszy raz ktoś na forum o tym wspomniał. Potem na maskę nie patrzyłem aż do ostatnich wakacji. Prawdopodobnie jechałem przy jakimś bocznym wietrze (?) i maska falowała w okolicy 140km/h. Jednak zaobserwowałem to tylko podczas jednej podróży i od tamtej pory znowu cisza w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up zgadzam sie calkowicie co do zaistnienia szczegopnych warunkow falowania maski.

Co do EDC to wymieniali ze wzgledu na dziwne dzwieki i szarpanie. Ponoc dziwne dzwieki to uroda tych skrzyn. Tylko ich jest kilka rodzajow a ja nie wiem ktore gdzie montowali.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!