Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

z racji tego, że podarła mi się "skóra" na gałce zmiany biegów, chciałbym przywrócić ten element do przyzwoitego wyglądu i funkcjonalności. Zakup używanej gałki na allegro w skórze w dobrym stanie jest dosyć trudny. Znalazłem w niezłej cenie gałkę od Megane IV/Captura. Czy taka gałka będzie pasować do mojego auta? Jeśli nie, to czy jest ktoś w stanie polecić firmę, która zajmuje się regeneracją takich drobiazgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znaleźć firmę która zajmuje się obszywaniem kierownic i zlecić jej uszycie nowego mieszka.

Koszt uszycia około 50 zł. Mój właśnie czeka aż znajdę czas żeby go zamontować. 

IMG_20180916_101709.thumb.jpg.43ae81d07a3fd99e45ffddc81f11106d.jpg

 

Sorki teraz zauważyłem że chodzi o gałkę, ale to też pewnie dają radę ogarnąć ...

Edytowane przez Lionel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, animisiewaz napisał:

Witam Kolegów,

z racji tego, że podarła mi się "skóra" na gałce zmiany biegów, chciałbym przywrócić ten element do przyzwoitego wyglądu i funkcjonalności. Zakup używanej gałki na allegro w skórze w dobrym stanie jest dosyć trudny. Znalazłem w niezłej cenie gałkę od Megane IV/Captura. Czy taka gałka będzie pasować do mojego auta? Jeśli nie, to czy jest ktoś w stanie polecić firmę, która zajmuje się regeneracją takich drobiazgów?

 

Jakbyś jakąś znalazł to nie zapomnij wspomnieć, bo też mam w planach chyba regenerację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od gałki obszycie skórą (2 lata temu) kosztowało mnie 50 zł + 100 zł kierownica. Gałkę obszyłem skórą pikowaną nie wyciera się tak jak gładka i niby skóra dłoni lepiej oddycha (what ever). Obecnie nie widać zbytnio uszkodzeń na niej. Każdy zakład który się tym zajmuje ci to zrobi.

 

Żeby polecić firmę trzeba wiedzieć skąd jesteś ;) ale każda firma ci to zrobi jak zajmuje się obszywaniem.

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o mieszek, tylko samą gałkę. Dogadałem się z jednym ze sprzedawców na allegro, który też obszywa gałki. Jak dostanę ją z powrotem po regeneracji, to wstawię jakieś fotki. Cena 40 zł + koszty przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie efekt obszycia wyszedł tak, jak na zdjęciu poniżej. Skóra miękka w dotyku, jestem zadowolony :) Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę podać namiary na allegrowicza.

IMG_20181001_151822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po takim obszyciu stosujecie jakieś kremy/inne specyfiki? Wiadomo, że nie ma co przesadzać, ale gałka jest dotykana dosyć często i pewnie specjalnie nie jest lekko traktowana. Ja w Megane II - tam mam skórę, bo w MIII Limited jest guma - musiałem nawilżyć, bo skóra zrobiła się popękana. Pomogło i wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, omega napisał:

Dzięki, to ona nie jest inaczej zabezpieczona przed np. przekręcaniem się? No dobra będę ją ciągnął, mam nadzieję, że skrzynia górą nie wyjdzie :)

Nic nie urwiesz, zdejmowalem u siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!