Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gumowane plastiki wnętrze w Megane2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam mocno porysowane te miękkie/gumowane plastiki w Megance, na desce, wokoło wyświetlacza, na rączkach.
Podobny problem miałem w Golfie4, tam tą gumę jedynie dało się zdrapać i malować wszystko, tak też zrobiłem.

Czy tutaj też jedyna opcja to drapanie tego badziewia? Bo jednak jest to troche inny materiał, i może jest na jakiś mniej inwazyjny sposób :)? Obstawiam że przy tak miękkim materiale, polerowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też Ci mogę coś podpowiedzieć ;P Ja u siebie te rączki wewnętrzne drzwi oczyściłem ze starego, gumopodobnego materiału i pomalowałem gumą w sprayu. Łatwo się to nakłada i w razie czego można ściągnąć bez problemu. 2 lata i trzyma się, tyle mogę powiedzieć. Tą gumą, czarnym matem, pomalowałem też ten daszek nad zegarami. Ten połysk oryginału niesamowicie odbija się na szybie w słoneczny dzień i irytuje. W macie odbicie jest już nieco słabsze.

Jakbyś się zdecydował, to musisz zebrać starą gumę. Ja na początku tego nie zrobiłem i rozpuszczalnik z tej natryskowej gumy wchodzi w reakcję ze starą powłoką, robią się paskudne pajączki i wszystko złazi. Jak masz smykałkę, można też folią oklejać, ale mnie to się nigdy nie udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem MII to rączki przemalowałem na czarny połysk. Do zmycia gumy użyłem zmywacza do paznokci. Daszek nad radiem, ramki nawiewu itp wymieniłem na używane w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zmywania gumowanego tworzywa użyłem ostatnio czegoś takiego jak poniżej (rozpuszczalniki, smary, zmywacze przemysłowe i inne nie pomagały). 10 minut i plastik przycisku podnoszenia szyb z tyłu czyściutki. Drugą stronę wcześniej szorowałem przez ponad godzinę. Teraz poszło błyskawicznie, tylko trzeba używać gumowych rękawiczek.

 

 

 

 

DSC_0378.JPG

DSC_0377.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi niby jest matowy, ale ma taki dziwny połysk. Pokryty gumą natryskową zgubił trochę z tego odbicia albo sobie wmawiam, bo też tak może być :/

A ja do zmycia gumy też zacząłem od zmywacza do paznokci to zrobił mi brzydkie białe plamy, które nie chciały zejść, także nie wiem czy można to polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kolegów mogę uspokoić.

W M3 niewiele się zmieniło, więc należy się powoli przyzwyczajać do jakości Renault.

Po prosu, ta marka tak ma.

Załączam przykład jak wygląda radio w M3 , to podobny materiał , co był w M2 na rączkach drzwi.

 

radio.jpg

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co w moim poprzednim Golfie 4 - jedynie drapanie tego badziewia :P No nic, moze kiedyś się za to zabiorę. 

W Golfie pozbylem sie tego za pomocą wody z pianką do golenia i karty kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 22:09, kacper69 napisał:

Ja Kolegów mogę uspokoić.

W M3 niewiele się zmieniło, więc należy się powoli przyzwyczajać do jakości Renault.

Po prosu, ta marka tak ma.

Załączam przykład jak wygląda radio w M3 , to podobny materiał , co był w M2 na rączkach drzwi.

 

radio.jpg

Co do tych przycisków "ta marka tak nie ma" tylko "jak dbasz tak masz" znam kilka osób gdzie powyższy obrazek nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 22:09, kacper69 napisał:

Ja Kolegów mogę uspokoić.

W M3 niewiele się zmieniło, więc należy się powoli przyzwyczajać do jakości Renault.

Po prosu, ta marka tak ma.

Załączam przykład jak wygląda radio w M3 , to podobny materiał , co był w M2 na rączkach drzwi.

 

radio.jpg

guzik prawda. Wszystkie megane 3 jakie widziałem, to plastiki na kokpicie są ok (i tyle te, bo reszta to tandeta straszna). Idę o dobrą flaszkę, że autem jeździła kobieta. U nas w fimie tylko u kobiet się wymienia klawiatury w laptopach - bo co 1,5 roku nie widać niektórych liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie. Kupiłem Meganke III z radiem w dobrym stanie A po 6 miesiącach zdrapał się plus i prawie przycisk włączania. Pominę fakt, że ramka radia i klimatroniku to jakiś żart. Spadł mi zapach z lusterka I moja deska wygląda jak oblana kwasem. Wszystkie Meganki mają gumę na tym wszystkim i siła rzeczy zejdzie to każdemu chyba, że klikacie z siłą nowodorka samym opuszkiem. Też muszę to ściągnąć i pomalować bo masakra. Plastidip jest spoko do tej roboty albo szary lakier w sprayu marki Boll.  Bardzo fajny lakier w sprayul typowo do plastików a nawet zderzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik nie rozpuści, tylko to czym plastik jest pokryty czyli w rym przypadku ta fabryczna "guma" ktoś wygląda fajnie do pierwszego starcia z paznokciem albo zapachem samochodowym. Chciałem na początku to okleić folią ale to już wyższa szkoła jazdy. Plastidip szary mat jest prawie jak oryginał. Zostaje jeszcze szary spaey Boll. Mam czarny ale za bardzo się będzie odznaczać. Plastidip genialny sposób na odnowienie wnętrza samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!