Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

No Mercedesik ładny widziałem czarny mega wozik, silnik od Renault :( ciekawe czy będą miały te same choroby wieku dziecięcego z silnikami, szkoda że ceny w salonach wysokie a co to za BUDROLPOL podejrzana firma, cegły sprzedają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekgt Ale to nie Renault daje silniki do Mercedesa tylko Mercedes do Renault. Tak mi w sobotę w ASO powiedzieli, że 1.3 w Megane to od Mercedesa. Podobnie BMW wymienia się z Toyotą. BMW daje silniki, a Toyota udostępnia technologię hybrydy.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darekgt napisał:

No Mercedesik ładny widziałem czarny mega wozik, silnik od Renault :( ciekawe czy będą miały te same choroby wieku dziecięcego z silnikami, szkoda że ceny w salonach wysokie a co to za BUDROLPOL podejrzana firma, cegły sprzedają? 

 

 

http://premiumcars.budrolpol.com/

 

pierwszy z brzegu broker. Zamawiają dużo aut o podobnej specyfikacji to maja lepsze ceny. Ale diler MB zrobi ci podobna ofertę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie słyszałem że silniki są od Renault ale wszystkie inne podzespoły to tylko i wyłącznie od Merca, nawet na testach Mercedesa A klasy mówią prezenterzy, Marek Drivers i inni.

Bał bym się brać auto od Brokera, nie mam doświadczenia i ni jestem w temacie także jak tylko widzę jak sprzedają brokerzy to nawet nie wchodzę bo można ładnie się nadziać chyba że ktoś ma doświadczenie, bo auta maja rzeczywiście tańsze niż w salonach o parę ładnych tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem rok temu przed takim wyborem i właśnie że względu na ASO wybrałem renault.

Co do proceeda to tak. Jest to świetne auto.

A brałeś pod uwagę mazde 3? Albo passata?

Celujesz w auto za ponad 110 000 zł cennikowo. Tutaj można już kupić średnio wyposażony segment D.

Nawet kia optima jest super. 

Co do Tuscona to ładny ale jednak nie. Suv to tylko moda i nieadekwatna kasa na to idzie 

I ostatnie. Mówiłeś o aucie rodzinnym. Dlaczego nie Renault GrandScenic? Te auta są świetne.

 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw przejechać się tym "wspaniałym" Audi za 110k. Ostatnio skuszony propagandą "premium" przymierzyłem się do rocznej A4. Niesamowite rozczarowanie, wersja ze standardowym zawieszeniem tragicznie się prowadzi, zawieszenie jak w starym tapczanie, mało choroby morskiej nie dostałem. Układ kierowniczy to kpina. MIII GT line o niebo lepiej się prowadzi, żona miała dokładnie te same odczucia. Niestety jazda testowa brutalnie weryfikuje powielane mity. Odnośnie Proceeda, świetne auto, bardzo dobrze wykończone, prowadzenie bajka. Niestety Renault w tej chwili nie ma czym konkurować. Jedyny minus dla wersji GT za bardzo głośny wydech, ale pewnie komuś będzie pasował.

49 minut temu, pbet napisał:

Ale to nie Renault daje silniki do Mercedesa tylko Mercedes do Renault. Tak mi w sobotę w ASO powiedzieli.

Bajeczki sprzedawców, to samo usłyszałem o silniku w Dusterze :8_laughing: 1.3 to rozwinięcie 1.2 TCe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chciałbym samochodu premium bo później będzie mnie to premium kosztowało w ASO, bardzo dobre opinie zbiera właśnie ProCeed, kiedyś myślałem nad używanym CLA za około 100 tyś zł, części dość w przystępnych cenach jak na autko premium, kumpel ma CLA 1,6 156 z 2016 roku i sobie chwali, a miał Opla Astre 1,7 w dieslu HB, ale CLA jest małe bagażnik mały i nie pakowny, nowe ProCeed jest dużo lepszym wyborem nawet nowe z 7 letnia gwarancja, i z silnikiem 204 konnym, w trasie jak znalazł, wygodny i przestronny zapewne, choć tylko słyszałem z testów, jeszcze nie siedziałem w środku, 1,6 204KM jest optymalnym wyborem bo można już wyprzedzić ciężarówkę bez stresu. Nie mowie do końca nie dla Renault zobaczymy jak będzie po faceliftingu ale bardziej to będzie kosmetyka niż nowa generacja. Jest dylemat i to duży dlatego trzeba jeszcze poczekać i zobaczyć co będzie się działo na rynku bo konkurencja goni konkurencje. Do niemieckich samochodów mnie raczej nie ciągnie prócz mercedesów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś zarzucił o marce premium ....ostatnio miałem parę razy przyjemność obcowania z najbardziej wypasioną wersja Audi RS3 2018r ...szczerze jak tak ma wyglądać marka premium za 350 tyś to ręce opadają,poza mocą i czterema kółkami na grillu ja tam wielkiej różnicy nie widziałem  w porównaniu do Megane GT ...co do Hyundai i Toyota( bo widzę że często pojawiają się w komentarzach) oba koncerny były w moim posiadaniu i oba nie do zajechania Toyota 120 tyś km bez awarii ,Hyundai 75 tyś km bez awarii.....polecam ale mając taki budżet +/- 100 tyś to już można naprawdę się ostro pobawić w wyborze ,nowy ProCeed wymiata ale też bym spojrzał na Mazde 3 ,a może coś z innej beczki i piękny jak dla mnie i zbierający dobre opinie suv Peugeot 3008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kataryniarz napisał:

Bajeczki sprzedawców, to samo usłyszałem o silniku w Dusterze :8_laughing: 1.3 to rozwinięcie 1.2 TCe.

A to mi powiedział nie sprzedawca, a pracownik serwisu (recepcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.33 jest zaprojektowany przez Renault-Nissan przy współpracy z Mercedesem. Ale dla wszystkich lepiej by było powiedzieć, że jest zrobiony przez mercedesa, bo kto by chciał jeździć mercedesem z silnikiem renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac SUVa ( jeśli już ktoś  musi ) warto zainteresować się  Rava4   Tuscon i Peugeot 3008. Tuacon fajny ,  masywny , przyjemny - aczkolwiek tylko wypaśne wersje. Dupy nie urywa w żadnym wzgledzie. Rava4 - japonski z zewnatrz, japoński wewnątrz. Napęd , zawieszenia - taki powinienem być SUV. PEUGEOT jest [ciach]. Jeśli ktoś szuka fajnego SUVa , bez napędu 4x4 - za to z ładnego i przyjemnego w jeździe- warto się nim zainteresować. 

Ale za ponad 100tyś wolałbym Mazdę 6..Skyactive jest rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja mazdy podobno tylko fajnie wygląda spalanie jak na ten silnik nie powala, wszyscy czekają na silnik SkyActive X, mazda nie ma ocynku także ruda ja szybciej zje niż Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TOJO napisał:

oba koncerny były w moim posiadaniu i oba nie do zajechania Toyota 120 tyś km bez awarii ,Hyundai 75 tyś km bez awarii

I to jest właśnie mityczna niezawodność Toyoty, przejechała 120kkm ;) ...moja Megane ma za sobą bezawaryjne 163kkm.

Mazda 6 - głośna w środku, wyciszenie z tyły w kombi pozostawia wiele do życzenia, słabe wrażenia z jazdy przez brak turbo. Notoryczne problemu z przednimi tarczami też nie zachęcają do zakupu. Czekałem na lifting i niestety żadnej poprawy jeśli chodzi o wyciszenie, Megane jest poziom wyżej.

3008 - auto prawie idealne, ale niestety absurdalna wycena polskiego importera zabija sprzedaż.

RAV4 - duża poprawa jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, sporo miejsca, bardzo wygodna kanapa z pochylanym oparciem, ale na minus wycie silnika i miękkie zawieszenie.

 

P.S. od roku szukam auta i niestety nie jest tak prosto kupić coś ciekawego. Jak do tej pory w ostatecznym rozrachunku MIII okazuje się lepsza, nawet od A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!